Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Sakazuki'nin Güncel Güç Seviyesi

Sakazuki'nin Güncel Güç Seviyesi Sizce Nedir?

• Kullanılan toplam oy
    153
One Piece'in filminde olmasa Kuzan'ın sadece boynundaki yarayı bilecektiniz sadece. Sakazuki'nin yine boynundan yüzünün yanına uzanan ve kulağındaki kesiği.. baktığın zaman çok adaletsiz bir kıyaslama yaptığını anlarsın :)

Ha ben Sakazuki'nin uzvu kopmuştur demiyorum o sapa sağlamdır ama vücudu yanık izinden geçilmiyordur. Tıpkı Kuzandaki gibi. Her neyse.. kazanan tarafın bitirici vuruşu olacak tabiki.. Sakazuki'de ayağını almış..

Kuzan kazansa, Sakazuki'ye bundan takacakmış:
Ama kazanamamış işte. :hhh:

Adamlar kapışmış ve Akainu kazanmış yani. Gerçek olan bu. Aokiji'den bir bacağını da götürmüş, filo amirali olmuş. Aokiji kulağından bir parça almakla yetinmiş sadece. Dediğin gibi Oda gelir Akainu'yu anadan üryan çizer ve bakarız vücudu yara bere dolu. Bir bacağı yok. Vay be derim Aoikiji helal olsun baya yakın güçteler ki Aokiji'den uzuv koparmış. Ya da savaşı flashback halinde çizer ve Aokiji'nin dikkatini biri dağıtmıştır. Akainu öyle bacağını koparmıştır. Vay be derim bu adamlar denk. Öyle olmasa Sakazuki yenemezdi derim ama gördüklerimiz bunlar ve ben gördüğümüz şeye göre konuşuyorum.

Marineford arcıyla Oda zaten Sakazuki'nin diğer iki amirale göre daha farklı bir ligte olduğunu bize gösterdi. Bunu Kuzan ile kapışmasıyla da tescillendirdi. Adamı yendi, Filo amiralliğini verdi. Yonkou kovalattırdı. Bariz bir güç farkı var demiyorum fakat adam güçlü ki bu dövüşü yenmiş. Serideki bulunduğu konum ve güç her türlü Aokiji'den daha yukarıda.

1- Seride gözlem haki diye bir şey vardı değil mi? Beyazsakal uyurken bile kullanıyordu. Rayleigh'de de görmüştük. Niye oturmamış oluyor?
WB'nin kini Ace'in flashbacklerinde yani MF sonrası gördük :D Yani hakinin oturmaya başladığı zamanlar. Rayleigh de keza haki master denecek birisi. Kaldı ki ben sana "haki hiç kullanılmıyor" demedim. Sistemi oturmadı demiştim. Gerçi hala oturmadı da neyse.

2- Afk bıraktığı zaman aşağı inip son darbeyi vursaydı ne olurdu acaba? :d
Hiç yaşanmadığı için asla bilemeyiz. Nitekim gene kelalaka.

3- Big Mom, MF Beyazsakal'ı da Akainu'yu da alır. Manga okumaktan bahsediyorduk değil mi? :d
Yavaş alsın. Mangada ki rezilliklerinden bir kuple sundum zaten. O dediklerim başka mangada da oldu da bizim mi haberimiz yok ?

Sanırım farketmedin ama ilginç bir şekilde seride karakterler gelişip güçlenebiliyor ve konu başlığında güncel güç seviyesi yazıyor. Yaşlı da olsa hasta da olsa WB bu hala dünyanın en güçlü adamı. Akainu ile olan savaşını WB kazansa bile Akainu onu öldürecek kadar yaralamıştı Teach gelmese WB zaten Akainun bıraktığı yaralarla ölecekti. Bu savaştan sonra Kuzan'ı yendi filo amirali oldu ve 2 yıl geçti bu adama Amiral gücünde demek ne kadar mantıklı olabilir ki? Big Mom'dan güçlüdür bence kendisi.
WB dünyanın en güçlü adamı falan değildi. Şu anki yonkoların yaptıklarına bakarak rahatça söyleyebilirim bunu. Ayrıca Sakazuki'nin novalar gibi güçleneceğini sanmıyorum. Belki meyve uyanışı gösterir. O zaman yonko seviyesi eder. Onun dışında yeni teknikler bulsa da şu anki sağlıklı ve yaşlı olmayan yonkolara bir şey yapamaz. Big Mom ise çok küçük görülüyor ama Kaido ile arasında çok ufak bir fark vardır. Gerek fiziksel, gerek meyve, gerek de haki olarak. Ki bu 2 Yonko'dan da meyve uyanışı görmediğimiz halde böyle savaşıyorlar. Amiral üstü ama yonkonun 1 tık altı diye bir şık olsa onu işaretlerdim. Olmadığına göre amiral seçeneği işaretleyebileceğim tek seçenekti.

Evet, rakipler alçalınca Akainu reis de yükselir mantıken. Akainu için power-up görmedik demek istedim. En son Kuzan ile dövüşte güçlenmiştir işte.
Aslında bu lanet bir durum, Luffy'nin karşısına kim çıkarsa çıksın alçalmış oluyor, böyle bir hikayecilik olamaz, can sıkıcı.

Yapılan büyük dövüşlerle gelişim sağlanır. Bu adam en son Kuzan ile dövüştü ve orada bir tık gelişim göstermiştir. Onun sonrasında bu evren gideyim de bi dağ başında konsantre olayım evrenle birleşeyim güçleneyim evreni değil. OP evreni idman istiyor. Öyle basit idmanlar da değil ağır idmanlar kan alacak cinsten. Filo Amirali iken bunu yapabilir mi? Pek sanmıyorum.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık