Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Sakazuki vs. Kozuki Oden

Kim kazanır?

• Akainu

Kullanılan: 226 64.0%
  • Oden

Kullanılan: 115 32.6%
  • Berabere

Kullanılan: 12 3.4%

• Kullanılan toplam oy
    353
Evet. Katılıyorum

Ben Ray ve Odeni farklı konumlandırıyorum.. Zoro gibi yonko vari bir sağ kol mesela Kaido, Linlin'in falan sağ koluyla arası baya açık ama Roger ve Newgate sağ kollarından net üstün olsa da ciddi rakibi olabilecek seviyedeler.. bu biraz Korsan kral tayfası farkı gibi.

Newgate - Roger - Kaido - Linlin
Oden - Rayleigh
Marco - Gaban - King - Katakuri
Jozu - ......... - Queen - Smoothie
Vista - ......... - Jack - Cracker

Yani bu ikilinin joker bir ismi daha var gibi...
Bence bu durum şöyle amiralleride koyup yapayım.
Roger Wb Garp Xebec

Akainu Kaido Mom Shanks Dragon mihawk

ODEN BB(2 meyve) Kizaru Aokiji Luffy

Ray Fuji greenbull beckman(alttada olabilir)yamato,Law kid

Kata king Zoro Marco shiryu magellan

Dof Hancock king Roo Queen cracker Jozu sanji killer smothie

Jack Jimbei kuma Vista ace yasoop

Peros croco who franky

Akainu eğer Kral hakinin üst seviyesine sahip değilse, güç olarak en başta yazılacak karakterler arasına giremez.
Akainu tekrar karşımıza çıktığında meyve uyanışıyla bu farkı kapatacak. Bu seride illa Haki > Meyve diye bir durum yok bana göre. Bu Akainu gibi, Aokiji gibi karakterler tekrar karşımıza geldiğinde bu durum ortaya çıkacak.

Magma meyvesine sahip olan bir adam kral hakisiyle yumruk atmasına gerek var mı ki hakili yumrukları mı daha yüksek hasar verir yoksa meyve uyanışıyla neredeyse bütün alanı magmaya çevirip basılacak yer bırakmaması mı daha çok zarar verir ? Haki savunması magma gibi bir ısıya ne kadar dayanabilir? Hiç hakisi olmayacak demiyorum ama bence üst seviye kral haki kullanımına gerek duymayacak. Oda bu adama magma meyvesi varmış. Bu adamın elini hakiyle kaplayıp yumruk atmasına ne gerek var magma yumrukları atmak varken. Zaten çok yıkıcı bir güç. Attığı yumruklar ayı gibi hasar veriyor. Mf'de gördük. Çok üst düzey bir meyve kullanımı ve uyanışla her türlü farkını koyacak ki bu uyanışın asıl gücünü böyle yıkıcı meyvelerde göreceğiz. Öyle evleri ipe çevirmek ya da alanı mochiye çevirmeye benzemeyecek.:ehe:

Reyleigh yaşlı haliyle amiral tutuyordu ve adamın derdi kondisyondu. Gençliğinde daha güçlüyse kizaru’yu yenermiş demek ki.

Oden hiçbir yerde Reyleigh’den güçsüz görünmedi. Wb oğlum dediği herkesten ayırıp buna kardeşim diyor. Tayfa savaşından sonra kaptanların yanında sadece Oden var. Roger’la beraberken deniz krallarını Oden de duyuyor. Hep kaptanlara yakın görünen bi karakterdi.
Kral hakisi kullanımlarından haberi yoktu ve neye uğradığını anlamadı. Sonradan onu da öğrenmiş anladığımız kadarıyla.

Kaido 20 yıldır daha güçlüsüyle savaşmamış bu vivre card’da söylenmişti sanırım. Luffy’nin ilk vuruşundan sonra da Kaido’nun gördüğü silüetler rocks, wb, roger, shanks ve Oden.

Oden’in çok ayrı bişey olduğu belli. Reyleigh hiçbir zaman o seviyede gösterilmedi. Ve o adamın bi tık üstü akainu zaten. Belki de altın çağı o seviyedeydi bilemeyiz ama kizarudan üstte olduğu net bence.

Oden iticiydi, salaktı ve sevmiyordum. Ama peygamber gibi anlatılan güçlü bi karakter. Sakazuki’ye yenileceğini sanmam. Mangadaki yeri çok ayrı.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 9)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık