Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Sakazuki vs. Kozuki Oden

Kim kazanır?

• Akainu

Kullanılan: 226 64.0%
  • Oden

Kullanılan: 115 32.6%
  • Berabere

Kullanılan: 12 3.4%

• Kullanılan toplam oy
    353
Oden iticiydi, salaktı ve sevmiyordum. Ama peygamber gibi anlatılan güçlü bi karakter. Sakazuki’ye yenileceğini sanmam. Mangadaki yeri çok ayrı.
Şuraya kadar çok iyi ilerlemişsin de sonu olmamış malesef.. çünkü Sakazuki de mangakanın çok ayrı tuttuğu bir karakter.. hiçbir amirale karşı 1v1'de yedirtmez akayı

Akainu tekrar karşımıza çıktığında meyve uyanışıyla bu farkı kapatacak. Bu seride illa Haki > Meyve diye bir durum yok bana göre. Bu Akainu gibi, Aokiji gibi karakterler tekrar karşımıza geldiğinde bu durum ortaya çıkacak.

Magma meyvesine sahip olan bir adam kral hakisiyle yumruk atmasına gerek var mı ki hakili yumrukları mı daha yüksek hasar verir yoksa meyve uyanışıyla neredeyse bütün alanı magmaya çevirip basılacak yer bırakmaması mı daha çok zarar verir ? Haki savunması magma gibi bir ısıya ne kadar dayanabilir? Hiç hakisi olmayacak demiyorum ama bence üst seviye kral haki kullanımına gerek duymayacak. Oda bu adama magma meyvesi varmış. Bu adamın elini hakiyle kaplayıp yumruk atmasına ne gerek var magma yumrukları atmak varken. Zaten çok yıkıcı bir güç. Attığı yumruklar ayı gibi hasar veriyor. Mf'de gördük. Çok üst düzey bir meyve kullanımı ve uyanışla her türlü farkını koyacak ki bu uyanışın asıl gücünü böyle yıkıcı meyvelerde göreceğiz. Öyle evleri ipe çevirmek ya da alanı mochiye çevirmeye benzemeyecek.:ehe:
Uyanış en üst seviye haki kullanıcısına ne yapacak, geçemez ki o bariyeri. Üstelik en üst seviye dediğimiz karakterlerin fiziksel güçleri de baya iyi oluyor. Magma'ya dokunmalarına bile gerek kalmıyor eğer fiziksel temaslı dövüşüyorlarsa.

Kral hakinin üst versiyonunu çok yukarı taşıdı Oda, ben önceden Kral haki olmasa ne olacak diyordum şuan çok farklı düşünüyorum.

Valla Sakazuki de dahil diğer Amirallerin de Kaido gibi bir derisi olmadığına eminim.. Kaido'nun bile vücudunda hayvan gibi bir yarık oluşturacak seviyede saldırı gücü olan bir karakter ısırdım derken koparabilir benden söylemesi :)
Bu vs'de kopartabilir belki ama Akainu'da bu meyve varken Oden'e karşı sadece koparmakla kalmayabilir. Ayrıca bu gördüğümüz Akainu'da o Kaido'dan ısırmak yerine bir parça koparabilir bence.':)

Oden h.hakiyi kullandığı açıklamadan önce sağ kollardan biraz daha güçlüdür diye düşünüyordum.

Yonkou..10
Filo Amirali...10
Amiral...9
Oden...8
Sağ kol..7

Kullandığı söylendikten sonra Roger ile karşılaşmasından sonra kendini daha da geliştirdiği ortaya çıkıyor.

Luffy nın sağ kol ayarıyken h.hakiyi kullanıp Kaido ile dövüşecek güce eriştiği düşünüldüğünde Oden'in de bu seviyelerde olması şaşırtıcı olmaz.
Zaten Kaido adamı dengi görüyor daha birşey demeye gerek yok bunun üzerine.
Ölümünde güç olarak 9/10 arasıdır diye tahmin ediyorum.

Bence bu durum şöyle amiralleride koyup yapayım.
Roger Wb Garp Xebec

Akainu Kaido Mom Shanks Dragon mihawk

ODEN BB(2 meyve) Kizaru Aokiji Luffy

Ray Fuji greenbull beckman(alttada olabilir)yamato,Law kid

Kata king Zoro Marco shiryu magellan

Dof Hancock king Roo Queen cracker Jozu sanji killer smothie

Jack Jimbei kuma Vista ace yasoop

Peros croco who franky
Ben Sıralama olarak vermedim kendi yaptığımda.. yoksa Yonkolarla, Roger ve Beyazsakalı bir torbaya koymam.. aha benim sırlama herkes var;

Newgate Roger Garp Xebec Ryuma

Kaido Linlin Shanks Teach Dragon Sakazuki

Kuzan Mihawk Oden Rayleigh Borsalino Fujitora Ryokugyu

Weevil Yamato Kid Law

Beckman Marco King Katakuri Sabo Shiryu Gaban Zoro

Roux Jozu Magellan Queen Smoothie Hancock Gion Tokikake

Ace Vista Jack Jimbei Cracker Yasopp Inuarashi Nekomamushi Ashura Doji Doflamingo Kuma

Uyanış en üst seviye haki kullanıcısına ne yapacak, geçemez ki o bariyeri. Üstelik en üst seviye dediğimiz karakterlerin fiziksel güçleri de baya iyi oluyor. Magma'ya dokunmalarına bile gerek kalmıyor eğer fiziksel temaslı dövüşüyorlarsa.

Kral hakinin üst versiyonunu çok yukarı taşıdı Oda, ben önceden Kral haki olmasa ne olacak diyordum şuan çok farklı düşünüyorum.
Hocam bu Akainu saldırı yaparken dokunmayacak mı yani bu adamlara :D Ayrıca meyve uyanışını gördüğümüzde alanı meyve gücüne dönüştürebildiklerini gördük. Uyanışla birlikte bütün alan magma ve senin basacak noktan yok. Nereye kadar dayanacak bu haki savunman magmaya karşı. Zaten her meyve bu savunmayı geçecek demiyorum ama magma meyvesinin farkı burada ortaya çıkacak. Nasıl kral haki böyle kapsamlı güçlü işlendiyse böyle yıkıcı meyvelerde de uyanış işlenecek. Güç dengesini böyle sağlayacak.

Sizin mantığınızla bu kral hakiyle, üst düzey haki kullanımıyla birlikte Buz meyvesi, Magma meyvesi gibi meyveler direk çöpe dönüşüyor. Mochi'den, Duman meyvesinden bir farkı kalmıyor. Serinin dövüş dinamiği, Meyve ve Haki üzerine kurulu. Serinin başlarında haki kavramı tam olmadığı için meyveler daha güçlüydü ve hakiyle dengeledi. Şimdi kral haki kullanımını farklı seviyeye çıkardı ve meyveler içinde uyanış özelliğini karşımıza çıkardı. Meyvelerin kendi arasında güç farkı olduğu için uyanışta meyve ne kadar güçlüyse o kadar büyük fark koyacak.

Oden 20 yıl önce de daha güçlüydü yaşasaydı şimdi de daha güçlü olurdu. Handikap nedir, neden verilir konusu açmama gerek var mı ? Bazılarının yorumlarını görünce kesinlikle gerek var diyorum kendi kendime ama uğraştığıma değmez. O yuzden Kaido ve Oden arasındaki güç ilişkisine baktığınızda bakın bakalım handikaplar kimin tarafına veriliyor. Heh. İşte handikap kimin tarafındaysa o daha güçlüdür. Net oğlu net arkadaş.

Hocam bu Akainu saldırı yaparken dokunmayacak mı yani bu adamlara :D Ayrıca meyve uyanışını gördüğümüzde alanı meyve gücüne dönüştürebildiklerini gördük. Uyanışla birlikte bütün alan magma ve senin basacak noktan yok. Nereye kadar dayanacak bu haki savunman magmaya karşı. Zaten her meyve bu savunmayı geçecek demiyorum ama magma meyvesinin farkı burada ortaya çıkacak. Nasıl kral haki böyle kapsamlı güçlü işlendiyse böyle yıkıcı meyvelerde de uyanış işlenecek. Güç dengesini böyle sağlayacak.

Sizin mantığınızla bu kral hakiyle, üst düzey haki kullanımıyla birlikte Buz meyvesi, Magma meyvesi gibi meyveler direk çöpe dönüşüyor. Mochi'den, Duman meyvesinden bir farkı kalmıyor. Serinin dövüş dinamiği, Meyve ve Haki üzerine kurulu. Serinin başlarında haki kavramı tam olmadığı için meyveler daha güçlüydü ve hakiyle dengeledi. Şimdi kral haki kullanımını farklı seviyeye çıkardı ve meyveler içinde uyanış özelliğini karşımıza çıkardı. Meyvelerin kendi arasında güç farkı olduğu için uyanışta meyve ne kadar güçlüyse o kadar büyük fark koyacak.
Güzel yazmışsın çoğu kısmına da katılıyorum ama benim mantığıma göre çöp değiller.

İlk 5'e giremez yani en tepede olamaz onun bir altında olur söylediğin sebeplerden kaynaklı.

Köpeğin ejderhadan ve kadın anadan güçlü olduğunu belirten 'komik' yorumlar görüyorum. En kısa zamanda bu konuyla alakalı bir konu açmalıyım.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 8)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık