Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Sakazuki, İmparator Yenebilir mi?

İndirebilir mi ?

• Kullanılan toplam oy
    415
Şunu diyorsan itiraz ettiğin konu ne?
Az olduğu zaten kesin de ne kadar az olduğunu biz bilemeyiz. Mangakaya kalmış bir şey.
Az olduğu kesin değil, mesela H.Haki yoktur belki ama B.Haki'de öndedir ve Shanks'da H.Haki'den dolayı öndedir, dediğim gibi, belli değil.

İtiraz ettiğim konu, Shanks'ın yenilmiyorken Kaidou'nun yenilmesi :/ Shanks kim ki Kaidou'nun olduğu bir çatışmada sağ kalıyor da Kaidou başgan pert oluyor, adam dayanıklılığı ile ünlü la.

Dövüşmemişlerse neden mantıksız olsun ?
Şu Law'ın sözünü fazla ciddiye alıyorsunuz, son dönem çıkan her manga sayısıyla görüyoruz, hiç bi yonkou diğeri ile savaşmıyor. BB ile kim savaştı mesela ? Marco savaştı, Marco kazansa Marco ile kim savaşacaktı, Kimse savaşmayacaktı.
Bigmom'ın dandik bulutu zarar görmemiş, Shanks WB'yi görmemiş, BB hiç bi yonkouyu görmemiş.
Eee ama lafa gelince sanki her hafta sonu vs atıyor bu adamlar :bilmem:
Kafalara göre güç seviyesi belirleme eylemleridir bunlar. Shanks'ın unvanı "Akagami" artık kızıl saçtan saçları hakisiyle kızıla boyayan adam mekaniği çıkardı iseler bilemeyiz. Fakat bilinen bir gerçek var, O da; Oda Kaidou'nun en güçlü olduğunu söylerken Shanks'a "en güçlü" dememiş.

@RedTeroR
İmparatorlar arası iyi kötü bir denge olduğunu sen de biliyorsun. Yokuşa sürme işte işi. :artiz: Kaido=2xShanks'a mantıklı mı diyelim yani? :S Law'ın söylediği söz aklıma bile gelmemişti sen söyleyene kadar.

@Kaidou
Sen çok yanlış gelmişsin. :/ Ben Shanks-Kaido kıyası yapmadım hiç. Kendilerini değil, hakilerini kıyasladım kendimce. Bir karakter en güçlü diye her konuda en iyi olacak diye bir şey yok demek istiyorum. Bacak kadar adam olan Shanks, Kaido ve Bigmom gibi yaratıklarla veya BB gibi 2-3 meyveli cins bir herifle aynı statüde olduğuna göre bırak da hakisi onlardan sağlam olsun bir zahmet. :)

Bir adam en güçlüyse (Wb, Kaido fark etmez) onun her dalda en iyi olma gibi bir zorunluluğu yoktur ki olamaz da zaten. Birinin hakisi diğerinden düşük olabilir ama fiziksel gücü hakisine daha baskın çıkıp galip gelebilir. Ya da diğerinden bir dalda daha iyidir, totalde geçer onu. Misal;

Shanks=Hız+Kral Haki
Kaido= Fiziksel güç+B. Haki

Op'un güzelliği burada. Tek bir güç unsuru olmadığından her şeyi farklıca değerlendirebilirsin. Yukarıdaki denkleme göre bire bir dövüşlerde b.haki kral hakeden daha büyük bir etkiye sahipse ki şu an için öyle.. Kaido Shanks'tan iyidir. Ya da Kaido'nun yukarıda saydığım özelliklerinin yanında bir de hayvan gibi dayanıklılığı vardır Shanks'tan iyidir. Herkes her şeyde iyi olabilir; ama en iyi olamaz!

Şenks magmada yüzer diyenlerde geldiğine göre konuda tartışılacak pek bir şey kalmamış demekki.

@RedTeroR
Konuşması örnek gösterilen adam da Law yani.Doff a öleceksin dedi ölmedi.Hedefimiz Kaido dedi hikaye çıktı.

@RedTeroR
İmparatorlar arası iyi kötü bir denge olduğunu sen de biliyorsun. Yokuşa sürme işte işi. :artiz: Kaido=2xShanks'a mantıklı mı diyelim yani? :S Law'ın söylediği söz aklıma bile gelmemişti sen söyleyene kadar.

@Kaidou
Sen çok yanlış gelmişsin. :/ Ben Shanks-Kaido kıyası yapmadım hiç. Kendilerini değil, hakilerini kıyasladım kendimce. Bir karakter en güçlü diye her konuda en iyi olacak diye bir şey yok demek istiyorum. Bacak kadar adam olan Shanks, Kaido, Bigmom gibi yaratıklarla veya BB gibi 2 veya 3 meyveli cins bir herifle aynı statüde olduğuna göre bırak da hakisi onlardan sağlam olsun bir zahmet. :)
Hehehe, işte bu belli değil ama Şenks bence de B.Haki'de diğer Yonkou'dan üstündür. :)

Bir adam en güçlüyse (Wb, Kaido fark etmez) onun her dalda en iyi olma gibi bir zorunluluğu yoktur ki olamaz da zaten. Birinin hakisi diğerinden düşük olabilir ama fiziksel gücü hakisine daha baskın çıkıp galip gelebilir. Ya da diğerinden bir dalda daha iyidir, totalde geçer onu. Misal;

Shanks=Hız+Kral Haki
Kaido= Fiziksel güç+B. Haki

Op'un güzelliği burada. Tek bir güç unsuru olmadığından her şeyi farklıca değerlendirebilirsin. Yukarıdaki denkleme göre bire bir dövüşlerde b.haki kral hakeden daha büyük bir etkiye sahipse ki şu an için öyle.. Kaido Shanks'tan iyidir. Ya da Kaido'nun yukarıda saydığım özelliklerinin yanında bir de hayvan gibi dayanıklılığı vardır Shanks'tan iyidir. Herkes her şeyde iyi olabilir; ama en iyi olamaz!
Haklısın tabii, bende her şeyde en üst seviye demiyorum zaten. O dediğin mevzularda haklı olabilirsin vede sana katılıyorum fakat en güçlü yinede Kaidou başgan :hıh:

Şenks magmada yüzer diyenlerde geldiğine göre konuda tartışılacak pek bir şey kalmamış demekki.

@RedTeroR
Konuşması örnek gösterilen adam da Law yani.Doff a öleceksin dedi ölmedi.Hedefimiz Kaido dedi hikaye çıktı.
Zaten kendi de diyor, yemiyor diye :D

@RedTeroR
Keşke öyle bişey olsa yani denge dedikleri şey olsa ve bu denge arada bir sınanıyor olsa ama görülen üzerinden gidersek kimsenin kimseyle uğraştığı yok. Bigmom'un yanından malı götürürken Roger ile dövüşüp kaybettiği bile belli değil yani onların bile kapışık kapışmadıkları belli değil, lafa baksan heryeri fethetmiş adam. Bir yonkounun diğerine daldığı yok, yada yeni bi yonkou çıkmış meydana onu sınayan başka bi yonkou var mı, öyle bişey de yok. Yonkou oldun diğer yonkouların alanına sızıyon mu, o da yok, ne var peki gül gibi geçinip gidiyorlar.

İşin aslı BB yonkou oldu ama yonkoulardan hiçbiri ile savaşmadan.
Shanks yonkou oldu WB ile savaşmadan, muhtemelen diğerleriyle de savaşmamıştır.
Bigmom'ın bulutu bile zarar görmemiş bu kadın kimle savaşıyor acaba ?
Kaido herkese dalmış olabilir WB'ye Roger'e vesaire o da hep kaybetmiş ama ölmemesiyle övünüyoruz.
İşin özeti yonkoular batırıyor gibi :bilmem: Ben paramı eski üçlü Amiral kadrosuna ve Akainu'ya yatırıyorum :gamyon:

@Eustass Captain Kidd Law boş adam, ne dediğini bilmiyor.

Hehehe, işte bu belli değil ama Şenks bence de B.Haki'de diğer Yonkou'dan üstündür. :)

Haklısın tabii, bende her şeyde en üst seviye demiyorum zaten. O dediğin mevzularda haklı olabilirsin vede sana katılıyorum fakat en güçlü yinede Kaidou başgan :hıh:

Zaten kendi de diyor, yemiyor diye :D
Mangaka demiş zaten Kaido en güçlü diye. Birileri gibi yazanı inkar etme, gerceklikleri reddetme durumumuz yok. Kaido en güçlü :sapkali:

Keşke öyle bişey olsa yani denge dedikleri şey olsa ve bu denge arada bir sınanıyor olsa ama görülen üzerinden gidersek kimsenin kimseyle uğraştığı yok. Bigmom'un yanından malı götürürken Roger ile dövüşüp kaybettiği bile belli değil yani onların bile kapışık kapışmadıkları belli değil, lafa baksan heryeri fethetmiş adam. Bir yonkounun diğerine daldığı yok, yada yeni bi yonkou çıkmış meydana onu sınayan başka bi yonkou var mı, öyle bişey de yok. Yonkou oldun diğer yonkouların alanına sızıyon mu, yok o da ne var peki gül gibi geçinip gidiyorlar.

Kaido herkese dalmış olabilir WB'ye Roger'e vesaire o da hep kaybetmiş ama ölmemesiyle övünüyoruz.
İşin özeti yonkoular batırıyor gibi :bilmem: Ben paramı eski üçlü Amiral kadrosuna ve Akainu'ya yatırıyorum :gamyon:

Acayip farkı düşüncelere sahibiz. :D Sen yoluna ben yoluma en iyisi. :/

Keşke öyle bişey olsa yani denge dedikleri şey olsa ve bu denge arada bir sınanıyor olsa ama görülen üzerinden gidersek kimsenin kimseyle uğraştığı yok. Bigmom'un yanından malı götürürken Roger ile dövüşüp kaybettiği bile belli değil yani onların bile kapışık kapışmadıkları belli değil, lafa baksan heryeri fethetmiş adam. Bir yonkounun diğerine daldığı yok, yada yeni bi yonkou çıkmış meydana onu sınayan başka bi yonkou var mı, öyle bişey de yok. Yonkou oldun diğer yonkouların alanına sızıyon mu, o da yok, ne var peki gül gibi geçinip gidiyorlar.

Yalnız BB, Wb'e iş koymuş vede Shanks'ın gözünü çizmiş. Ayrıca Kaidou başganın yarası ortada, pek çok kişiyi deşmiştir reyiz. Shanks ise en son BB'e atar yapıyordu, ondan önce Kaidou başganla görüşmüş vede Wb ile kılıç tokuşturmuş...

Ayrıca o eski üçlü Amirali, Wb'den ayar yerlerken gördük, önce tümenleri alsınlar da Yonkou'yu düşünürüz :D

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık