Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Ryokugyu'nun Gücü Ne Olabilir?

• Konbuyu başlatan Goodwill
  • Başlangıç tarihi
Nerde geçiyor bu ? Kılıçustası olduğu yahut adamın yüzü, şekli şemali vs belli mi ?
Bu haberin Oda tarafından açıklandığını okumuştum sanırım. Haberin kaynağını bilmiyorum; forumumuzda vardır belki. Şu adamdan esinlenilmiş:

Ayrıca şöyle bir teori var ki, bu haberin doğru olduğunu gösteriyor. Aksi halde adamlar kendi kafalarından ''Green Bull bu adamdan esinlenilerek oluşturulmuştur kesin'' gibi bir takım uydurma laflar türetmezler herhalde. Teorinin dayanak noktası bu adam çünkü :D Teori çöker en baştan :)

Son düzenleme:
@Densetsu no Samurai

Mifunenin kim olduğunu biliyorum. Lakin E.Oda'nın kalkıp göstermediği bir karakter için Mifune'den esinlendim hazır olun demesi mantıklı değil. O teoriyi daha önce de duydum, muhtemelen fanların düşündüğü bir şey. Nedeni de E.Oda bu kadar sanatçıdan esinlenmişken Japonların en büyük sanatçılarından biri olan Mifune'den esinlenmemesi mantıksız şeklinde bir düşünceden kaynaklanıyor bana kalırsa.

@Densetsu no Samurai

Mifunenin kim olduğunu biliyorum. Lakin E.Oda'nın kalkıp göstermediği bir karakter için Mifune'den esinlendim hazır olun demesi mantıklı değil. O teoriyi daha önce de duydum, muhtemelen fanların düşündüğü bir şey. Nedeni de E.Oda bu kadar sanatçıdan esinlenmişken Japonların en büyük sanatçılarından biri olan Mifune'den esinlenmemesi mantıksız şeklinde bir düşünceden kaynaklanıyor bana kalırsa.
Yani Oda böyle bir bilgi paylaşmamıştır mı diyorsun ?

Valla haberin kaynağını bilmediğim için iddialı konuşmıyım. Bir gün bir arkadaş, evet böyle bir bilgi vardı derse kaldığımız yerden devam ederiz. Ancak şu anki eşleşmelerde Zoro boşta kalıyor, onu da belirteyim :)

@Dragon

Doğa gücü ise paramecia çıkar. Komplike çünkü yerden veya vücudundan bitki vs çıkaracak adam bitkiye dönüşmeyecek. Toprak ise logia da paramecia da çıkabilir. Logia ise Caribou samanın hiyerarşik üstü olur. Paramecia ise Pikanın hiyerarşik üstü olur. Bence logia zor görürüz bu saatten sonra. Hepsi kuullanıldı nerdeyse.
Magma
Ateş
Duman
Buz
Kar
Işik
Karanlık
Yildırım
Çamur
Diğer yandan seviye gittikçe artıyor. Bir yandan haki masterlar çıkarken diğer yandan logiadan çok daha efektif paramecialar ve çok daha güçlü zoanlar ortaya çıkıyor. NWde logianın nerdeyse hiç forsu yok yani.
efektif parameciaya eyvallahta, ne kaldıki mahir ? aklına söyle op bir sey geliyormu ? ama diyorum ya logia olarak en azından rüzgar, toprak ve ormanın gücü hala kullanılabilir. bins , pica bunlar bahsettigim doga güclerinin paramecia versiyonları.

pica tasları istedigi gibi sekle sokuyordu ama adanın köküne yani topraga hiç bir sey yapamazdı. benim istedigim toprak logiası onuda yapsın işte yeri kökünden oynatsın :D

zoanlar içinde endişelenme alayını düşünmüştür e.oda coguda kaidonun tayfada karsımıza cıkacak.

Naruto ve Fairy tail'e pek hakim olduğum söylenemez ancak Hashirima ve Jura'nın güçleri arasında pek de bir fark yok gördüğüm kadarıyla. Temelde aynı tarz yetenekler yani. İkisinden hangisi çıkarsa çıksın fark etmeyecek gibi görüyorum. Bunun dışında, Green Bull'un Zoro'nun rakibi olacağını düşünürsek sanki logia değil de paramecia daha uygun olacak gibi. Çünkü Hashirama ve Jura'nın güçleri eğer bir amiralde olsaydı logia değil paramecia olurdu. Bir de şu açıdan söylüyorum. Zoro'nun karşısına hep kesmekte zorlandığı şeyler çıkıyor. Karşısına logia bir amiral çıkması onun b. hakisini geçip geçemeyeceğine bağlı. Ancak sürekli bir taraflardan kökler çıkaran bir paramecia, aynı Pica'da olduğu gibi direkt olarak kesip atmazsan sonu gelecek gibi bir şey değil. Bu mantıkla sanki paramecia daha mantıklı gibi duruyor Zoro-Green Bull eşleşmesinde.
temelde öyle görünebilir ama farklılar. biri ormanları ve yasamı kontrol ederken, digeri sadece topraga sekil veriyor. kesilmesi zor adam istiyorsan ikiside bire bir olur. saldırırken her yerden cıkan agaclar yüzünden zoro sadece kendini savunabilse onu yeter. benim narutoda gördügüm hashirama senju kılıc ustalarını böcek gibi ezer. öte yandan toprak logiası ondanda muntazam olur. zoro bile saldırırken ayaklarından güc alıyor, bastıgın yerin sürekli degiştigini düşün. ve aynı anda sana her yerden saldırıldıgını. shikinin filminde toprakla yaptıgı saldırıyı hatırla hasırsapkalara :D cidden bu iki güc amirale yakısacak meyveler ;)

temelde öyle görünebilir ama farklılar. biri ormanları ve yasamı kontrol ederken, digeri sadece topraga sekil veriyor. kesilmesi zor adam istiyorsan ikiside bire bir olur. saldırırken her yerden cıkan agaclar yüzünden zoro sadece kendini savunabilse onu yeter. benim narutoda gördügüm hashirama senju kılıc ustalarını böcek gibi ezer. öte yandan toprak logiası ondanda muntazam olur. zoro bile saldırırken ayaklarından güc alıyor, bastıgın yerin sürekli degiştigini düşün. ve aynı anda sana her yerden saldırıldıgını. shikinin filminde toprakla yaptıgı saldırıyı hatırla hasırsapkalara :D cidden bu iki güc amirale yakısacak meyveler ;)
Hımm anladım. Tamam teşekkür ederim :)

Peki Hashirama sadece orman olan alanlarda mı kullanabiliyor bu gücünü, yoksa çöl ya da buzdan bir kıta bile olsa kendisi yaşam oluşturabiliyor mu ? Çünkü sadece ormanlık alanlarda işe yarayan bir güçse, bu gücü kullanan amiral açısından kullanışlı bir yetenek olmaz. Bu açıdan bakıldığından Jura'nın yeteneği daha uygun olur. Çünkü hemen her yerde toprak var. Daha kullanışlı olur.

Ancak dediğin gibi her halukarda iki güç de çok muazzam. Umarım ikisinden biri olur ya da radyasyon tarzı bir şey olur Ryokugyu'nun gücü.

Hımm anladım. Tamam teşekkür ederim :)

Peki Hashirama sadece orman olan alanlarda mı kullanabiliyor bu gücünü, yoksa çöl ya da buzdan bir kıta bile olsa kendisi yaşam oluşturabiliyor mu ? Çünkü sadece ormanlık alanlarda işe yarayan bir güçse, bu gücü kullanan amiral açısından kullanışlı bir yetenek olmaz. Bu açıdan bakıldığından Jura'nın yeteneği daha uygun olur. Çünkü hemen her yerde toprak var. Daha kullanışlı olur.

Ancak dediğin gibi her halukarda iki güç de çok muazzam. Umarım ikisinden biri olur ya da radyasyon tarzı bir şey olur Ryokugyu'nun gücü.
narutoda 5 element gücü var. hashirama kekkei genkaiyle hem toprak hemde suyu birleştirip mokuton ninjutsu yapıyor. yani nerede oldugu farketmez dünyadaki her yeri tahtayla sekillendirebilir... cem yılmaz bosuna 5. element tahta demiyor :p

narutoda 5 element gücü var. hashirama kekkei genkaiyle hem toprak hemde suyu birleştirip mokuton ninjutsu yapıyor. yani nerede oldugu farketmez dünyadaki her yeri tahtayla sekillendirebilir... cem yılmaz bosuna 5. element tahta demiyor :p
Hehe :D

Hashirama'yı seçiyorum o zaman :) Movie Z'de bunun sinyalini vermiştir belki Oda. Sanji'nin karşılaştığı rakip bu tarz bir güç kullanıyordu. Bunun benzeri ya da bir level üstü bir yetenek çıkabilir belki. Daha çok beklicez gibime geliyor ama işimiz -beklemek- :(

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık