Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Ryokugyu'nun Gücü Ne Olabilir?

• Konbuyu başlatan Goodwill
  • Başlangıç tarihi
Sarı Maymun Kizaru Işık Adam
Kırmızı Köpek Akainu Magma Adam
Mavi Sülün Aokiji Buz Adam
Mor Kaplan Issho Yerçekimi Adam
Yeşil Boğa Ryokugyu ??? Boğaya takılmayın zoan çıkmayacak burası kesin. Yeşil renkte bir yetenek ne olabilir ? Doğa hakimiyeti olabilir. Zhen Chan gibi bastığı yerde yaşam oluşan birisi çıkabilir. Hashirama mantıklı bir yaklaşım odun olmaz da sarmaşı olur mesela. Tabi mangaka herhangi bir yeteneğe de yeşil renk verebilir. Yerçekimine mor diyen adam sonuçta.
imza saldırı isimlerini, lakap olarak almıslar.

akainunun, inugami gureni var.

aokijinin mavi sülünü.

muhtemelen kizarununda lakabıyla ilgili bir saldırısı var.

issho, zaten mor kaplan saldırısını saboya karsı kullandı.

mesele ,yeşil bogayı nasıl bir meyveyle yaparsın ? :D

hashirama senjuyu ve mokuton ninjutsuyu koyarsın ama, direk cakma muhabbeti baslar. üstelik gücüde gercekten bu seviyelerde olmalı. yoksa buz, ısık, magma ve yercekimi gercekten muazzam gücler. acaba diyorum hala topraga hükmetme gücü verebilirmi e.oda ? çünkü ana elementlerin içinde muhakkak logia olarak iwa iwa no mi olmalı, direk kaya gücü. japonca ayrıca dag yama, karada riku demek. bu iki kelimedende meyve ismi üretebilir. yani demem o ki hashirama senjuyu kopyalıyacagına, topraga hükmeden, fairy taildeki jura neekis gibi bir adam cok dehset olur. picanın gücünün hiyerarsik üstünü ve ayrılan aokiji gibi katı görünümlü logia bence tüm acıgı kapatır.

ote yandan e.odanın 3 leme hastalıgı var. olay böyle oluncada akla mistik zoan olması geliyor.çünkü diger ikisi logia ve paramecia... o zamanda işler karısıyor. bakalım bekleyelim. benim en cok merak ettiklerim arasında greenbullun gücü.

imza saldırı isimlerini, lakap olarak almıslar.

akainunun, inugami gureni var.

aokijinin mavi sülünü.

muhtemelen kizarununda lakabıyla ilgili bir saldırısı var.

issho, zaten mor kaplan saldırısını saboya karsı kullandı.

mesele ,yeşil bogayı nasıl bir meyveyle yaparsın ? :D

hashirama senjuyu ve mokuton ninjutsuyu koyarsın ama, direk cakma muhabbeti baslar. üstelik gücüde gercekten bu seviyelerde olmalı. yoksa buz, ısık, magma ve yercekimi gercekten muazzam gücler. acaba diyorum hala topraga hükmetme gücü verebilirmi e.oda ? çünkü ana elementlerin içinde muhakkak logia olarak iwa iwa no mi olmalı, direk kaya gücü. japonca ayrıca dag yama, karada riku demek. bu iki kelimedende meyve ismi üretebilir. yani demem o ki hashirama senjuyu kopyalıyacagına, topraga hükmeden, fairy taildeki jura neekis gibi bir adam cok dehset olur. picanın gücünün hiyerarsik üstünü ve ayrılan aokiji gibi katı görünümlü logia bence tüm acıgı kapatır.

ote yandan e.odanın 3 leme hastalıgı var. olay böyle oluncada akla mistik zoan olması geliyor.çünkü diger ikisi logia ve paramecia... o zamanda işler karısıyor. bakalım bekleyelim. benim en cok merak ettiklerim arasında greenbullun gücü.

O zaman bu söylediklerinden daha Kizaru'yu tam güç görmediğimizi çıkarabilirmiyiz ? :D
Daha görmediğimiz tekniklere sahip o zaman.

Ben logia beklemiyorum.Yine çok güçlü bir paramecia olur.

Adam öyle meyveler çıkarıyor ki Kanjuro'da olduğu gibi.O yüzden aklımıza gelmeyecek bir meyvede bile yapabilir boğa saldırısını.

@Dragon

Saldırıya isim vermekte sıkıntı yok. Herkes her saldırısına her ismi verebilir. Mangaka direkt renkler üzerinden gidiyor. Animede yer çekiminde mor efekt verilmiş mesela. Akainu Kizaru Aokiji zaten bariz. Bu açıdan Ryokugyunun yeteneği kesinlikle yeşil renkte olmalı. Çakma muhabbetine de E.Odanın takılacağını sanmıyorum açıkçası nedeni herkesin malumu zaten. :D O açıdan odun; doğa hakimiyeti: toprak şu an için makul. Paramecia bekliyorum ben açıkçası. Mangaka zoan verecekse Kaido tayfasına verir hem daha uyumlu olur hem de amiral için harcamamış olur meyveyi.

herkesin beklenrileride pek aşmış bende niyeyse sengoku gibi bir oturmus karakter bekliyorum meysevide sengokuya benzer bisey olabilir paramecia neden cunku sakazukinin basa gecmesiyle denizcilerde pek kafasi calisan kimse kalmadi ha fuji var dersiniz ama onunda ne yapacagi belirsiz adam yakalayacagi kisiyi zar atarak belirliyo yani

yani ozetle isimlere ve lakaplardan cok serinin ihtiyaci oldugunu düşündüğüm aklli zeki biri bekliyorum psikopat yeterince var zaten guc olarakda eger renkle guc iliskiliyse paramecia bir guc bekliyorum. luffyninki gibi basit ama etkili birguc arti hakiside varsa tadindan yenmez

edit:doffy nin yaptigi gibi uyanmis bir paramecia meyvesi varsa cok daha etkileyici olmali uber zoanlar uber logialar gorduk ama neden uber bir paramecia olmasın

Son düzenleme:
O zaman bu söylediklerinden daha Kizaru'yu tam güç görmediğimizi çıkarabilirmiyiz ? :D
Daha görmediğimiz tekniklere sahip o zaman.

Ben logia beklemiyorum.Yine çok güçlü bir paramecia olur.

Adam öyle meyveler çıkarıyor ki Kanjuro'da olduğu gibi.O yüzden aklımıza gelmeyecek bir meyvede bile yapabilir boğa saldırısını.
- akainunun lakabı kırmızı köpek, çünkü magma gücüyle ve kırmızı bir köpekle saldırıyor. wb karsısında elinden geleni yaptı.

- aokijinin lakabı mavi sülün. çünkü saldırısı blue phesantın anlamı mavi sülün. ve jozuda üstünlük kurduysa bile ace karsısında bu saldırısının kullanmak zorunda kaldı.

- kizaru ise sarı maymun lakabını aldıgı imza saldırısını daha kullanmadı. aslında cok ciddileşmesini gerektirecek bir duruma düşmedi. marconun meyve gücüne karsı zaten üstünlük kuramazdı. yani nasıl bir ısıkla saldırdıgının önemi yok adam otomatik tüfekle ateslenmiş ısıkları bile sallamadı. taki onigumo kairoseki kelepceyi takana kadar. o yüzden ciddi bir kizaruyu 2 yıl sonra görücez diyorum ben.

ve shounen mangalarda büyük dövüslerden sonra upgrade gelir. aokiji ve akainu kendilerini geliştirmiş olarak cıkacaklardır. en azından e.oda bir iki farklı saldırı cesidi düşünmüştü, yada uyanmıs güclerini tasarlamıstır.

green bullda ise ya logia ( kizaru ) paramecia ( issho ), zoan ( green bull ) 3 lemesini kullanıcak.

yada isshoya özel bir paramecia verdik, amiral dedigin logia olur deyip, ya doganın gücünü yada topragın gücünü vericek.

yani mistik zoan veya logia su an en iyi tahminler bence. zannetmiyorum bir tane daha amiral gücünde olucak paramecia cıksın. çünkü amirallerin cafcaflı ve gösterişli saldırılara sahip meyveleri var. wg sekil seviyor :D

@Dragon

Saldırıya isim vermekte sıkıntı yok. Herkes her saldırısına her ismi verebilir. Mangaka direkt renkler üzerinden gidiyor. Animede yer çekiminde mor efekt verilmiş mesela. Akainu Kizaru Aokiji zaten bariz. Bu açıdan Ryokugyunun yeteneği kesinlikle yeşil renkte olmalı. Çakma muhabbetine de E.Odanın takılacağını sanmıyorum açıkçası nedeni herkesin malumu zaten. :D O açıdan odun; doğa hakimiyeti: toprak şu an için makul. Paramecia bekliyorum ben açıkçası. Mangaka zoan verecekse Kaido tayfasına verir hem daha uyumlu olur hem de amiral için harcamamış olur meyveyi.
o zaman topraga hükmeden bir güc harbi dehset olur. bildigin tüm karayı kullanabildigini düşünsene. üzerindeki agac içindeki mineraller , sertleştirebilirsin. aslında o yüzden jurayı örnek verdim. onun gücüde saglamdır.

zaten senelerdirde 3 meyveyi bekliyorum;

1- ejderha mistik zoanı. shen long tarzı.
2- rüzgar logiası . dragonda oldugundan süpheleniyorum
3- toprak logiası. oda grann buldda cıktımı tam olur.

muazzam güclerden kalanlara bakarsak eger;

green bulla, toprak logiası verse, kaidouya mistik zoan mesela hydra tarzı bir meyve, linlin asit logiası olsa, dragonda rüzgar logiası kalanlar cer cöp zaten.

bir tek kong ve gorosei 5 lisi kalır ;)

kör topal

Radyasyon meyvesi gerçekten op olurdu. Belirli bir süre boyunca adamı mal eden ve genetiğini bozan bir meyve mesela eğer alan saldırısı olarka kullanılıcağı zamanda çernobil gibi tüm varlıkları yok edebilir. Ama korkunç bir meyve olur neyse gerek yok :D.

kör topal

Oda 2 yıl önce logiayı övdü övdü bitiremedi ve 3 amirali de logia yaptı. Şimdi de hakiyi çıkardı ve logianın değerini düşürdü bir amirali paramecia yaptı. Bu yüzden ben ya zoan ya paramecia bekliyorum. Normal Oda'nın abartması ve çöküşü olarak bakıyorum bu duruma :D.

@Dragon

Doğa gücü ise paramecia çıkar. Komplike çünkü yerden veya vücudundan bitki vs çıkaracak adam bitkiye dönüşmeyecek. Toprak ise logia da paramecia da çıkabilir. Logia ise Caribou samanın hiyerarşik üstü olur. Paramecia ise Pikanın hiyerarşik üstü olur. Bence logia zor görürüz bu saatten sonra. Hepsi kuullanıldı nerdeyse.
Magma
Ateş
Duman
Buz
Kar
Işik
Karanlık
Yildırım
Çamur
Diğer yandan seviye gittikçe artıyor. Bir yandan haki masterlar çıkarken diğer yandan logiadan çok daha efektif paramecialar ve çok daha güçlü zoanlar ortaya çıkıyor. NWde logianın nerdeyse hiç forsu yok yani.

Naruto ve Fairy tail'e pek hakim olduğum söylenemez ancak Hashirima ve Jura'nın güçleri arasında pek de bir fark yok gördüğüm kadarıyla. Temelde aynı tarz yetenekler yani. İkisinden hangisi çıkarsa çıksın fark etmeyecek gibi görüyorum. Bunun dışında, Green Bull'un Zoro'nun rakibi olacağını düşünürsek sanki logia değil de paramecia daha uygun olacak gibi. Çünkü Hashirama ve Jura'nın güçleri eğer bir amiralde olsaydı logia değil paramecia olurdu. Bir de şu açıdan söylüyorum. Zoro'nun karşısına hep kesmekte zorlandığı şeyler çıkıyor. Karşısına logia bir amiral çıkması onun b. hakisini geçip geçemeyeceğine bağlı. Ancak sürekli bir taraflardan kökler çıkaran bir paramecia, aynı Pica'da olduğu gibi direkt olarak kesip atmazsan sonu gelecek gibi bir şey değil. Bu mantıkla sanki paramecia daha mantıklı gibi duruyor Zoro-Green Bull eşleşmesinde.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık