Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Roronoa Zoro vs. Trafalgar D. Water Law

Zoro VS Law

• Kullanılan toplam oy
    466

karolla

Yav sanki zoronun lawı yenmesi için ada kesmesi lazım. Lawı kesse yeter :) Luffy de ada kesemez, ada yıkamaz, meteorun yönünü değiştiremez ama lawı yenebilir pek ala.

Bu hiz degil kardeşim adam meyvesi sayesin bir nesne ve canlıyla yer degiştiriyo.Bunun hizla alakası yok roomun içinde işınlanabildığni gordük
buna benzer bir teknik. Üstelik zoro kaku gibi soru kullanabilen bir adama karşi ayak uyurdu yetmedi yendi. zoro sanji'ye hiz bakimindan ayak uyduarmıyo diye yenileçek yanı.
Adam meyve sebebiyle ışınlanması hızlı demek olmuyormuş o da güzel :D
Ahahaha :)
Adam hızlı işte hala diyon Room'un içinde ışınlanıyor diye sen hızına baksana bu adam Ada kadar Room yapıyor zaten. İstediği yere ışınlanır. Bunu meyve ile yapıyor diye bunun hızla alakası yok demek hangi mantığa sığar?
Zoro bile derken, konu zaten Zoro ve Law. ???
Genel olarak da bu tartışma sürüyor. Sadece bu konuda değil.
Dof açık açık demiş.Onun sahip olduğu haki senin kesme gücüne bile dayanır diye.Zoro da hakin fazlaysa kesemem diyordu.Yani böyle bir olasılık var.Olay hakiyle alakalı.

Bence koka olsa dahi hala görünmez zırh haki kullanıcılarında olmaya devam ediyor.Ve bu zırhı da sadece kendi zırhınla nötrleyip aşabiliyorsun.O yüzden meyve gücü de Zoronun saf gücü de yetersiz kalabiliyor.Gerçi mangada hakileri sağlam olduğu için kalmadı.Ama olmasa kalabilirdi.
Onunla beraber tüm adayı da kesiyor adam ne olursa olsun.
He birde Law meyve ile ışınlandığı için bu hız olarak kabul edilmiyormuş haberin olsun. Forumun görüşleri iyice serinin önüne geçmeye başladı :D

Bu gorunmez zırh yılan kardeşlere yok muydu yav. Neden hakisiz Luffy kirdi o kalkanı?

Şimdi de bu muhabbet çıkmış :D

Cracker'da yok muydu? Neden g3'e dayanırken g4'e dayanamadi? Ne oldu acaba Luffy'nin hakisi mi arttı?

Gerci siz arttı dersiniz şimdi :D

@Sir Crocodile

Onu çok sık yapamıyor. Enerjisini yiyor çünkü. O açıdan normal hızını da ele almak lazım.

e.oda mangada acıkca doflamingoya söyletti. houshoku sahibi, kücüklükten beri haki bilen adama... dediki kısaca; meyveni biliyorum law ama, sen vergonun hakisini asamassın. adamda geliyorum ahey ahey deyip salına salına geldi... lawda dediki ben o eski law degilim, hem vergonun hakisini astı, hemde koca dagı böldü, o dag ada olsaydı adayıda bölerdi. mihawk bir tane ince dalga seklinde buz parcasını kesince adam yonko oluyor , law bildigin yeni dünyada yuvalanmıs güclü bir korsanın sag kolu ve de tescilli olarak, denizcilerin yeni dünyadaki g-5 üssünün, senelerdir komutanı olan adamıda , koca dag ve tesisle kesince hımm hım :D

lawın hakisi, zorodan fazlaysa, zoroyu lego yapar bu kadar basit.tabiki zorlanıcaktır belki bir kol bile kaybeder. ama meyvesi lego yapar,adamın olayı bu. yukarda arkadasın biri örnek vermiş, sadece dofun ipleri var ortada. oda istisna gibi duruyor tekrar tekrar baktım, dofun kuklası bile haki kullanıyor gözüküyor. üstelik koskoca amiral kus kafesindeki ipi kesemedi demekki, özel bir durum söz konusu. zoronun kılıcı, lawınkinden daha sertse bile, yine hakileri eklendiginde öyle kılıclar arası ucurum olacagını sanmıyorum ben. dofun eli kanadı, çünkü law kılıc kullanıyordu, kılıcın keskinligi + haki, crackerın luffye yaptıgına tekabül etti bunlar cok basit cıkarımlar ;)

üstelik daha dresrosa baslamadan, dof basamak, lawın hakisi ona yetmez, o yüzden yanına houshoku sahibi luffyi alıyor dedigimdede, houshoku sadece bayıltmaya yarıyordu. su an itibariyle herkes haki savası yapıyor. ekstra olarakta hakiye materyalle takviyeliyorlar. ee aynı hakiye sahip elmasla, demir tabiki bir olmaz. bunun tartısılması mantıksız.

mesele zoronun, law kadar hakisi varmı ? çünkü law yanlıslıkla bile olsa bir kere kesse vucudu kullanılmaz hale getiriyor. eger 2 yılda zoro, shicibukai olmus, bir d. olan, su anda luffynin direk eşit bir sekilde ittifak yaptıgı lawı yeniyorsa, az zorlasa torpille sanjide yener. bu sistemde benim mantıgıma su an için yatmıyor. hep diyorum zoro ucucak ama wanoda, az daha sabretmek lazım bence ;) hele bir mihawk işlensin orda son shici olarak, hele bir ryuma anlatılsın bazı seyler netleşir.

su an için bize gösterilenlere bakarsak, law cok büyük bir adam ve muazzam bir meyvesi var. yahu aynı soruyu sormaktan sıkıldım. zoro hem issho hemde doflamingoyla asık atıp, kendisiyle eşit sekilde, seri basından beri it dalasına giren adam rezil olmusken gelip, onu kurtarıp, birde thousand sunnyi koruyabilirmiydi ? zoro yeti kardeslerde uyuklarken, law denizi, denizci gemilerini bölüp, smokerı yerde yatırıyordu. e.odanın gösterdiği tüm hersey içinde, zoro sadece picanın hakisini astı, birde o dag kütlesini kesti.

picayı law yenemezmi ? o dagı zorodan cok daha az güc harcayıp kesemezmi ? ee o zaman zorodaki potansiyele abanıp, adamı eziklemek niye ? :D bari deyinki tamam lawda güclü ama zoroya inanıyorum ben yenebilir... biri dofla ugrasıyor, yeniliyor digeri picayı yeniyor. sanki zoro gitse dofa zarar verebilecek, buna inanan varmı gercekten ?

Son düzenleme:
Bu gorunmez zırh yılan kardeşlere yok muydu yav. Neden hakisi Luffybkirdi o kalkanı?

Cracker'da yok muydu? Neden g3'e dayanırken g4'e dayanamadi? Ne oldu acaba Luffy'nin hakisi mi arttı?

Gerci siz artı dersiniz şimdi :D

@Sir Crocodile

Onu çok sik yapamıyor. Enerjisini yiyor çünkü. O açıdan normal hızını da ele almak lazım.
Adam kendini geliştiriyor. Hemde iyi hatırla Shabondy de ne kadar açıyordu. Bir de 2Y sonrasına bak.

Hele de Dof'da açıp bekliyor. Tamam enerjisi yiyor ama yine de en teklikeli meyvelerden biri. Bireysel hız olarak da pek yavaş değil. Smoker vssinde gördük. Aynı şekilde Dof'da da çoğu zaman meyve kullansa da bireysel hızıda düşük demek yanlış olur. Ama meyve ile bariz üstün olduğu belli en açık örnek ise Sanji'yi kurtardığı sahne bunun gibi nice sahne var. Adam meyveyi iyi kullanıyor. Bir kere tekleyecek saldırısı var. Bunu Dof bile yemişken, ne olursa olsun Zoro net ve kesin olarak yemez demek pek mantıklı değil. Zira Dof Zoro'dan daha hızlı bir karakter.

karolla

Bu gorunmez zırh yılan kardeşlere yok muydu yav. Neden hakisiz Luffy kirdi o kalkanı?

Gerci siz arttı dersiniz şimdi :D

@Sir Crocodile

Onu çok sık yapamıyor. Enerjisini yiyor çünkü. O açıdan normal hızını da ele almak lazım.
Bir şey bildikleri yok. O kaptan, o ona denk, o bilmem ne diyerekten yorum yapıyorlar sonra da böyle çuvallıyorlar. Soru sorunca da mangakanın sıvaması diyorlar. Biz niye mangaka sıvadı demiyoruz? Çünkü belli bir mantıkla yorum yapıyoruz. Bunlar ise o emrinde süpernova var, o kaptan, ona ortak dedi, onun adı D, onun dedesi bakkal işletmiş, babası tarla sürmüş diyerek savunuyorlar. Bu kafayla ne tartışcan abi. Forumda manga sayfası göstererek tartışılan bir bölüm getirmeliler. Orada tartışacak adam mangadan sayfa göstererek tartışsın. Göstermiyorsa gösteremeyenlerle tartışsın. Başka türlü tartışma keyfim kaçıyor yeminle. Adama manga gösteriyoruz. Adam bize ama o kaptan diyor. La havle vela.

e.oda mangada acıkca doflamingoya söyletti. houshoku sahibi, kücüklükten beri haki bilen adama... dediki kısaca; meyveni biliyorum law ama, sen vergonun hakisini asamassın. adamda geliyorum ahey ahey deyip salına salına geldi... lawda dediki ben o eski law degilim, hem vergonun hakisini astı, hemde koca dagı böldü, o dag ada olsaydı adayıda bölerdi. mihawk bir tane ince dalga seklinde buz parcasını kesince adam yonko oluyor , law bildigin yeni dünyada yuvalanmıs güclü bir korsanın sag kolu ve de tescilli olarak, denizcilerin yeni dünyadaki g-5 üssünün, senelerdir komutanı olan adamıda , koca dag ve tesisle kesince hımm hım :D

lawın hakisi, zorodan fazlaysa, zoroyu lego yapar bu kadar basit. yukarda arkadasın biri örnek vermiş, sadece dofun ipleri var ortada. oda istisna gibi duruyor tekrar tekrar baktım, dofun kuklası bile haki kullanıyor gözüküyor. üstelik koskoca amiral kus kafesindeki ipi kesemedi demekki, özel bir durum söz konusu. zoronun kılıcı lawınkinden daha sertse bile yine hakileri eklendiginde öyle kılıclar arası ucurum olacagını sanmıyorum ben. dofun eli kanadı çünkü law kılıc kullanıyordu, kılıcın keskinligi + haki, crackerın luffye yaptıgına tekabül etti bunlar cok basit cıkarımlar ;)

üstelik daha dresrosa baslamadan dof basamak, lawın hakisi ona yetmez, o yüzden yanına houshoku sahibi luffyi alıyor dedigimdede, houshoku sadece bayıltmaya yarıyordu. su an itibariyle herkes haki savası yapıyor. ekstra olarakta hakiye materyalle takviyeliyorlar. ee aynı hakiye sahip elmasla demir tabiki bir olmaz. bunun tartısılması mantıksız.

mesele zoronun law kadar hakisi varmı ? çünkü law yanlıslıkla bile olsa bir kere kesse vucudu kullanılmaz hale getiriyor. eger 2 yılda zoro, shicibukai olmus, bir d. olan, su anda luffynin direk eşit bir sekilde ittifak yaptıgı lawı yeniyorsa, az zorlasa torpille sanjide yener. bu sistemde benim mantıgıma su an için yatmıyor. hep diyorum zoro ucucak ama wanoda az daha sabretmek lazım bence ;) hele bir mihawk işlensin orda son shici olarak, hele bir ryuma anlatılsın bazı seyler netleşir.

su an için bize gösterilenlere bakarsak law cok büyk bir adam ve muazzam bir meyvesi var. yahu aynı soruyu sormaktan sıkıldım. zoro hem issho hemde doflamingoyla asık atıp, kendisiyle eşit sekilde seri basından beri it dalasına giren adam rezil olmusken gelip, onu kurtarıp birde thousand sunnyi koruyabilirmiydi ? zoro yeti kardeslerde uyuklarken, law denizi, denizci gemilerini bölüp, smokerı yerde yatırıyordu. e.odanın gösterdi tüm hersey içinde zoro sadece picanın hakisini astı, birde o dag kütlesini kesti.

picayı law yenemezmi ? o dagı zorodan cok daha az güc harcayıp kesemezmi ? ee o zaman zorodaki potansiyele abanıp, adamı eziklemek niye ? :D bari deyinki tamam lawda güclü ama zoroya inanıyorum ben yenebilir. biri dofla ugrasıyor, yeniliyor digeri picayı yeniyor. sanki zoro gitse dofa zarar verebilecek, buna inanan varmı gercekten ?
Aynen öyle. Bari denk deseler ona da eyvallah diyeceğim de direkt Zoro'nun rakibi dahi olamaz moduna giriyorlar.

Law acayip eziklenmeye başladı. Dof'a karşı bir şey yapamamışmış. Yahu Zoro olsa bir şey yapabileceğini kim söyledi size?

Şu da var. İki rakipten birisinin b.hakisi daha güçlü olsa bile diğeri onun hakisini aşamaz diye bir şey yok. Zoro'nun b.hakisi daha sağlam olsa bile sürekli Law'dan korunabileceğinin garantisi yok. Olamaz da. Bellamy gelmiş Luffy'nin hakisini aşmışken şu argümanları kullanmaları hiç mantıklı olmuyor.

Önceki sayfalarda söylemiştim. Zoro ve Law aşağı yukarı denk adamlar benim gözümde. Fakat çok çok az da olsa Law'ı daha avantajlı görüyorum bu konuda.

Law ve Zoro'yu aynı seviyede görmemize takmışlar son mesajlardan anladıgım ben görmem deilde Law hayalleri kurup süper güçlü gelmesini bekleyim.Bir daha bir savaşta daha görürsünüz belki seri sonuna kadar takip edip ömrünüz yeterse diyeceklerim bu kadar.

Aynen öyle. Bari denk deseler ona da eyvallah diyeceğim de direkt Zoro'nun rakibi dahi olamaz moduna giriyorlar.

Law acayip eziklenmeye başladı. Dof'a karşı bir şey yapamamışmış. Yahu Zoro olsa bir şey yapabileceğini kim söyledi size?

Şu da var. İki rakipten birisinin b.hakisi daha güçlü olsa bile diğeri onun hakisini aşamaz diye bir şey yok. Zoro'nun b.hakisi daha sağlam olsa bile sürekli Law'dan korunabileceğinin garantisi yok. Olamaz da. Bellamy gelmiş Luffy'nin hakisini aşmışken şu argümanları kullanmaları hiç mantıklı olmuyor.

Önceki sayfalarda söylemiştim. Zoro ve Law aşağı yukarı denk adamlar benim gözümde. Fakat çok çok az da olsa Law'ı daha avantajlı görüyorum bu konuda.
yahu ben zoro fanıyım niye yendireyim lawa zoroyu ? zoro daha karizma, daha öldürücü, cok daha korsan bir adam. dayanıklılıkta lawı asar, hızda rooma ragmen kafa kafaya vururlar. kılıc ustalıgında ezer bence. ama lawın meyvesi onu özel ve güclü kılan. zoronun bir anlık hatasında, sahip oldugu hakiyi su an için lawın asıcagına inanıyorum ben. buda zoroyu indirir bence. yoksa zoroda lawı tuttursa belki ikiye böler, öyle hayvan. ama sahip oldugu meyveyle lawın mobilitesi ve bundan kacınması daha kolay. zorodan cok daha zeki. adamı ezikliyorlar ya, sanki e.oda punk hazardı smoker show yapsın diye yapmıs :D

haki olayıda basit. aizen sousukenin dedigi gibi, shinigami savasları aslında reiatsu savaslarıdır. çünkü kubo trolüde, dragon balldaki chiden calmıstır. zarakiyi, ichigo kesemiyordu, çünkü reiatsusu yetmiyordu. tashigide kılıcıyla kesemiyor vergoyu, çünkü hakisi yetmiyor. kılıc sert ama vergonun hakiyle bedeninde yarattıgı sertlik, onun hakisiyle kılıcında yaptıgından daha sert. crackerın hakisi saglam oldugu için, g4ün haki savunmasını kılıcının keskinligiyle astı, az daha eline veriyordu luffynin kolunu.

zoro, şimdi kendisiyle aynı hakiye sahip bir adamla carpıssa, merak ettigimiz sey kılıc olucak. eger o özel işlenmiş isimli bir meitouyla savasmıyorsa, zoro hakileri eşit olsada o kılıcı asar. hakisinin yakın oldugu tüm adamları keser, çünkü teknik ve kılıcının etkiside işin içine giricek. ama law hem kılıc kullanıyor, hem hakisi o kadar az degil. o yüzden herkesin fikrine saygı duyuyorum ama bari lawı eziklemeyin. e.oda bile yıldız sisteminde hakkını verdi ;)

Son düzenleme:
Ülen Mingo'ya ancak çizik atabilmiş adamı aldınız, dallandırdınız, budaklandırdınız, ağaç ettiniz, orman ettiniz bea. Pehhh anasını ! :)

Uzun yazacam işim var şindik yazameyom :)

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 5)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık