Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Roronoa Zoro vs. Trafalgar D. Water Law

Zoro VS Law

• Kullanılan toplam oy
    466
Gönlüm Zoro'dan yana ama Ope Ope no Mi tehlikeli. Vergo bir anlık gafletinin bedelini ölümüyle ödedi.

Hissetseymiş bu adam k.hakiye eğilim göstermemiş mi ?
Olay sadece onla da alakalı değil.K.hakiyle farkeder zırhlanırdı.B.haki zırhı iyi olsa kalbi kaptırmazdı.Demek ki yetersizmiş.
O zaman Law ve Luffy de yetersiz.

1- K.haki 7/24 açık degil. Sarayda Caribou'yu sezen Luffy soruyor siz de hissediyor musunuz canavar gibi bir şey diye. Zoro ve Sanji de 'sen söyleyince fark ettik' diyorlar. Sezecek seviyeleri var lakin o sira açık değil k.haki.

2- Law ve Luffy de bir şey sezemedi, onlar da ezik o zaman.

3- Adam meyveyi bilmiyor. Niye gard alsin? Saldırı altında olduğunun farkinda değil ki. Bu mavi zar ne diyor la Chopper.

Mesele şu an bir yerde kapisalar aninda alabilir mi? Smoker'i falan aninda aldı mı bak bakalim?

Ayip yahu. Sırf eziklemek icin alakasız seyler yaziliyor.

O zaman Law ve Luffy de yetersiz.

1- K.haki 7/24 açık degil. Sarayda Caribou'yu sezen Luffy soruyor siz de hissediyor musunuz canavar gibi bir şey diye. Zoro ve Sanji de 'sen söyleyince fark ettik' diyorlar. Sezecek seviyeleri var lakin o sira açık değil k.haki.

2- Law ve Luffy de bir şey sezemedi, onlar da ezik o zaman.

3- Adam meyveyi bilmiyor. Niye gard alsin? Saldırı altında olduğunun farkinda değil ki. Bu mavi zar ne diyor la Chopper.

Mesele şu an bir yerde kapisalar aninda alabilir mi? Smoker'i falan aninda aldı mı bak bakalim?

Ayip yahu. Sırf eziklemek icin alakasız seyler yaziliyor.
Chopper bile görüyorsa açacak o an.Bence açmıştır da ama b.hakisi yetersiz sanjinin.Zoro ve luffy bu duruma düşmezdi.Ben Mes'ten bahsetmiyorum o zor tabii ruh değiştirme basit bir işlem ama bunu herkes yemez.Dofun da lawın sürprizleriyle farketmedikleri oldu ama kalbi falan değişmezdi.Bu biraz görünmez zırh muhabbetiyle alakalı bence.

Aklımda farklı sorular oluşuyor ama bu sefer. Şimdi... Law kairosekiyi kesiyor olarak gösterildi. Ben tam olarak emin değilim bu sahneden. İnceleyecektim bir ara ama üşendim. Her neyse..

Şimdi kairosekiyi kestiğini farz edelim. Bu adam kairosekiyi kesiyor ama Mingo'nun tellerini kesemiyor. Şimdi.. Mingo'nun telleri kairosekiden daha fazla sert desek bu tellerin kairosekiden yapılmış olan fabrikayı kesemediğine şahit olduk. Kairosekiden sert bir şey nasıl oluyor da kairosekiyi kesemiyor o zaman ?

Aklıma takılan 2. soru da şu. Bedenler hakiyle birleştiğinde elmastan ya da kairosekiden bile sert olabiliyor diye düşünüyoruz diyelim. Ee o zaman bu işin sonu neresidir hocam ? Bize bu zamana kadar hep elmas ve kairosekinin zirve sertlikler olduğu söylendi ve hatta bunun üzerinden Zoro'nun elması kesip kesemeyeceği soruldu. Burda bir mantıksızlık var zannımca.

3. kısım da şu: Law'ın meyvesinin ucu açık(tı). Her şeyi bölebiliyordu. Ancak bu haki, madde ve vücut sertliğine bağlı olarak sınırlandırılabiliyor. Seri açısından düşünmek gerekirse hakinin meyvelerin önünde böyle bir engel olabiliyor olması hakiyi daha üst bir duruma taşımaz mı sence güç dengeleri açısından ?
O tel mevzusunda durum şu bence , tel daha sert olsa da ittiği şeyi keseceği anlamına gelmez örneğin bi bıçağı ekmeğe doğru ittir ekmekle beraber giderler ekmekten sert ama kesmio ekmeği arkasından biraz ittir yine kesmeyebilir ta ki gereken karşı kuvveti uygulayana kadar. ona ek olarak bide kesme ( atacağı çizik doğrultusunda hareket ettirmek ) hareketi yapmakta önemli yine ekmekten gidiyim ekmeği kesme hareketiyle mi kesersin normal ittirerek mi? Yani dofun teller orda düm düz hareketsiz (dikey doğrultuda hareketsiz) ağır bi şekilde ilerliyo kesmemesi gayet normal ha diyebilirsin bi yerde teli durdular orda nie kesemedi yine dediğim gibi orda ki kuvvet yetersizdir. Daha geriden daha hızlı gelmesi gerikiodur vesayre.:D

Chopper bile görüyorsa açacak o an.Bence açmıştır da ama b.hakisi yetersiz sanjinin.Zoro ve luffy bu duruma düşmezdi.Ben Mes'ten bahsetmiyorum o zor tabii ruh değiştirme basit bir işlem ama bunu herkes yemez.Dofun da lawın sürprizleriyle farketmedikleri oldu ama kalbi falan değişmezdi.Bu biraz görünmez zırh muhabbetiyle alakalı bence.
Bence alakası yok. Kılıci batiriyor. Sicrarsan kilici kaldırıp batırmak zorunda. Yani engel olmak zor değil. Ama gormen lazım.

Law bunu normalde yapamaz Sanji'ye. Ha yener sonra yapar belki Smoker'daki gibi o ayrı.

Biraz senaryo tarafı da var isin. Vergo karşısında bacağını çatlatmak niyeti vardı ama bunu da bir sebebe dayandırmak istedi. O da vücudu bitik Sanji. Onu bitiren de Nami oldu bu değişim ile.

Yoksa Yeti kardeşlere yenilen Zoro da var. Sanji ne kadar korkunç arc sonu gorulecektir.

Bu gücünü bilmiyordu bu yüzden tek yedi hayatımda duyduğum en saçma savunma,ulan herkes bu seride birbirlerinin gücünü bilerek mi savaşıyor,haki bakımından yetersiz olduğu için bu durumlara düştü Sanji.

Luffy Krakerin gücünü bilmiyor,tek mi yedi ?

@Luffy sama

O zaman da şöyle bir mantıksızlık ortaya çıkıyor. Ben de ekmek üzerinden gideyim :) Binaları ekmek gibi dilimleyen teller karşısında binalara uygulanan farklı bir itme kuvveti yok ki. Binalar kesiliyorsa fabrikanın da kesilmesi lazım. Yani her şekilde Mingo'nun tellerinin kairoseki kadar sert olmadığı ortaya çıkıyor bu mantıkla.

karolla

Bu gücünü bilmiyordu bu yüzden tek yedi hayatımda duyduğum en saçma savunma,ulan herkes bu seride birbirlerinin gücünü bilerek mi savaşıyor,haki bakımından yetersiz olduğu için bu durumlara düştü Sanji.

Luffy Krakerin gücünü bilmiyor,tek mi yedi ?
Luffy, CCden tek yemedi mi? Demek ki luffy de haki bakımından yetersiz.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık