Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] Roger Korsanları ve Beyazbıyık Korsanları'nın Denk Dövüşmeleri Mantıklı mıydı?

İki korsan tayfasının denk dövüşmesi size mantıklı geldi mi?

• Kullanılan toplam oy
    153
Ben dostane bir savaş olduğunu düşünüyorum. Ölümüne bir savaş olsa Roger tayfası hiç yoktan 1 tık güçlü olurdu.

Roger tayfası MF arcta olsa ben aynı sonucun olacağını asla düşünmem.

Oda'nın sığırlığı demek istemiyorum. Başında söylediğim gibi bence ölümüne bir savaş olmamıştır. Yoksa Roger ve tayfasına asla "Korsanlar Kralı Tayfası" demem diyemem.

Güç farkı tayfasına göre değişiyor. Kaido ve BM tayfasından bahsedilirken kaptanları ile komutanları arasında güç farkının çok olduğu söylendi, Shanks'ın tayfasında ise bu farkın az olduğu belirtildi. Zaten çok olsaydı Kid Shanks'ın komutanlarından birine kolunu kaptırmazdı. Hasır Şapkalar'ın da bu konuda Shanks'a benzediğini düşünüyorum. En azından Luffy-Zoro ikilisi hesaba katıldığında.
Valla reis bak gördüğümüz tayfalara Wb-Roger-Linlin-Kaido hepsinde uçurum var. Burgess'i gördükten sonra Teach konusunda da aynı şeyi düşünüyorum ben. Çoğunluk benim gördüğüm kadarıyla gerçekten güçlü kaptanlar sağ kollarını baya gölgede bırakıyor. Xebec olayına girmeyeceğim çünkü oluşumdan falan net bahsedilmedi diye hatırlıyorum. Sadece bir silüet.

Örnek vermek gerekirse bence Lucci Enies Lobby'de bizim bütün tayfayı tek basına katlederdi Luffy olmasa..

Aksi olmaması öyle oldugu anlamına gelmez.
Peki abi neden geçmişe bakıyorsun günümüze bak? Mesela Wb'nin Mf haline bak birde Marco'nun. Tayfada ki en güçlü kişi Marco Wb'ye güç olarak ne kadar yakındı? Ya da Kaido'ya sağ kolları ne kadar yakın? Gücünü uzun uzun gördüğümüz Katakuri ne kadar yakın? Katanın dengi Luffy'e Kaido tek atmadı mı yani neyin tartışmasını yapıyoruz ki sağ kollar efsanevi güçte ki kaptanlara yakın değiller. Kaptanlar tayfa gücünün büyük çoğunluğunu oluşturuyor.
Ben sana her tayfa kaptanına yakın diye bir şey mi yazdım da sen bana Katakuri örneğini veriyorsun? :D Bak senin yazdığın bu:

[QUOTE="Bavs, post: 1301868, member: 670"] Bu bölümle beraber kaptanlarla tayfa üyeleri arasında ki uçurumu gördük bi kez daha. Luffy Zoro'ya her geçen gün fark atacak kılıççılar çıldırabilir.[/QUOTE]

Ben de bu düşüncenin her zaman geçerli olduğunu göstermek için Xebec ve Rocks örneğini verdim. Zirve zamanlarında gayet kaptanlarına yakınlar, devasa fark yok. Aynı şekilde Roger ve Ray örneğini de verebiliriz. Sence bu ikili arasında Kata ve Big Mom kadar uçurum mu var? Gayet senin önermen her zaman geçerli olmuyorken bana neden neyi tartışıyoruz diyorsun?

Bizim tayfadan gidersek Luffy şu an gayet zorlu dövüşlere girerek tayfa üyelerinin baya bir önüne geçmiştir. Zirve zamanlarında bu kadar fark gayet olmayabilir. Hele çoğu okuyucunun düşündüğü gibi Zoro ve Sanji falan amiral indirecekse hayatta uçurum olmaz aralarında.

Ben demiştim Vista çok güçlü diye.

Davamdan hiç vazgeçmedim.
Bu davamda yanımda olanlara ve beni destekleyenlere teşekkürlerimi iletiyorum.
Haklı çıkmamızın mutluluğunu kelimelerle ifade edemiyorum yoldaşlarım beni mazur görün.
Madem Vista bu kadar güçlüydü neden, neden Mihawkın saldırısını Jozu durdurdu? Karşı slash ataydı da Vista durdursaydı. Veya Vistadan neden Mihawk gibi devasa slashlar görmedik? Mihawk bir slash atıyor meydanı yarıp geçiyor, bir tane atıyor buzdağını kesiyor. Vista ne yapmış?

Yorumları okumadım ama kimse acaba Marco ve Jozunun meyvelerinin opluğunu ve buna binaen sırf yaşları nedeni ile Shanks ve Buggy ile mi kapıştıklarını düşünüyor?

Valla reis bak gördüğümüz tayfalara Wb-Roger-Linlin-Kaido hepsinde uçurum var. Burgess'i gördükten sonra Teach konusunda da aynı şeyi düşünüyorum ben. Çoğunluk benim gördüğüm kadarıyla gerçekten güçlü kaptanlar sağ kollarını baya gölgede bırakıyor. Xebec olayına girmeyeceğim çünkü oluşumdan falan net bahsedilmedi diye hatırlıyorum. Sadece bir silüet.

Örnek vermek gerekirse bence Lucci Enies Lobby'de bizim bütün tayfayı tek basına katlederdi Luffy olmasa..
WB-Linlin-Kaido'da hemfikiriz. Ama Shanks'ın öyle olmadığı net.
Sol alttaki baloncuklara dikkat..

Geçmişe yönelik konuşulurken Whisky Peak'te gerçekleşen Luffy vs Zoro'yu da unutmamak lazım.

Roger - WB
Ray - Oden
Gaban - İzo + Vista
Crocos - Marco

Bence ortada bir sorun yok. Bunun yanında Jozuda elmas olabilir. Ayrıca marconun iyileştirme özelliği var. Başkalarını da iyileştirebilir. Jozuda elmas aktifse kim ne yapacak adama kolay kolay? Whitey can ve rokuo da fena adamlar değiller. Siz niye bu ikisini küçümsediniz? Ayrıca izo inu ve neko da WB tarafında unutmayın. Asıl Roger tayfası ezik.
Koskoca Scopper Gaban'ın zirve halini, çocuk İzo ve Vista tuttu ve buna cidden inanıyorsun ha? Hepsi çoluk çocuk bunların. Jozu da, Neko ve Inu da velet.

Tayfaların savaşına çok takılmışsınız, Wb tarafında Oden'in de olduğunu unutuyorsunuz. Bence gayet ortada bir karşılaşma. Takılmayın çok.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık