Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Rob Lucci vs. Vergo

Kim kazanır?

• Lucci

Kullanılan: 60 85.7%
  • Vergo

Kullanılan: 9 12.9%
  • Yenişemezler

Kullanılan: 1 1.4%

• Kullanılan toplam oy
    70
@Kuro Ashi no Sanji
Lucci'nin iki yıl önce de sonra da Süpernova kaptanlarıyla, özellikle Luffy ve Kid'le hemen hemen aynı seviyede güce sahip olduğunu düşünüyorum. Belki biraz daha zayıftır ama üç aşşa beş yukarı aynı kulvardadır.

Gördük, iki yıl önceki Luffy 100'se Lucci 99'du. Luffy o savassı kazandığı halde savaş sonrası kaybeden biri gibiydi, dövüşten sonra uzunca bi süre hareket dahi edemedi. İki yıl aradan sonra bu dengenin ya da aralarındaki güç farkının çok değişmeyeceğini düşünüyorum. Bana göre Lucci şu anki Luffy seviyesini hemen hemen hak edecek biri.. Kaldı ki E. Oda bu adamı tekrardan Cp0'da karşımıza çıkararak iyi bir geri dönüş yapacağının sinyalini verdi.

Sonuç olarak, Vergo'nun Luffy'e rakip olamayacağını göz önünde bulundurursak, Lucci karşısında da pek şansının olmayacağı sonucuna ulaşabiliriz.
Serinin en potansiyelli adamına 2 yıl önce denkti. Yetmedi bir de 2 yıl sonrakine de denk. Luffy eğitim almasa ne olacakmış acaba?

Serinin en potansiyelli adamına 2 yıl önce denkti. Yetmedi bir de 2 yıl sonrakine de denk. Luffy eğitim almasa ne olacakmış acaba?
Serideki potansiyeli en yüksek olan kişi olabilir ama Lucci'nin de zayıf, potansiyeli yerlerde bi adam olmadığını düşünüyorum. Çok basit bi kaç örnek vermek gerekirse, 55 milyonluk Bellamy 195 milyon ödüle yükselmiş ve haki kullanabiliyor. Belammy bu kadar gelişim gösterirken Lucci'den daha azını beklemek, bana göre doğru olmaz.

Benim Lucci hususunda beklentim epey yüksek.

Serideki potansiyeli en yüksek olan kişi olabilir ama Lucci'nin de zayıf, potansiyeli yerlerde bi adam olmadığını düşünüyorum. Çok basit bi kaç örnek vermek gerekirse, 55 milyonluk Bellamy 195 milyon ödüle yükselmiş ve haki kullanabiliyor. Belammy bu kadar gelişim gösterirken Lucci'den daha azını beklemek, bana göre doğru olmaz.

Benim Lucci hususunda beklentim epey yüksek.
Saygı duyarım ancak katılmıyorum. Luffy 2 sene öncesi ıkına sıkıla yendi. Şimdi bir de eğitim aldı. Bunların üstüne Luffy hala ıkına sıkıla mı Lucci'yi yenecek duruma gelecek? Bu görüşüm sadece Lucci içinde değil Luffy'nin 2 yıl önceki her rakibi için geçerli. Morgan'dan Moriah'a kadarki rakiplerden Luffy'nin gücünün çok yakınlarında gezebilecek kişi yoktur. Bence. Lucci elbet zayıf değildir ya da potansiyeli yerlerde olan biri de değil. Ancak bizim Lucci'ye kuvvetli yahut potansiyelli dememiz için illa Luffy'ye yakın güçte olduğunu görmemiz gerekmiyor.

Saygı duyarım ancak katılmıyorum. Luffy 2 sene öncesi ıkına sıkıla yendi. Şimdi bir de eğitim aldı. Bunların üstüne Luffy hala ıkına sıkıla mı Lucci'yi yenecek duruma gelecek? Bu görüşüm sadece Lucci içinde değil Luffy'nin 2 yıl önceki her rakibi için geçerli. Morgan'dan Moriah'a kadarki rakiplerden Luffy'nin gücünün çok yakınlarında gezebilecek kişi yoktur. Bence. Lucci elbet zayıf değildir ya da potansiyeli yerlerde olan biri de değil. Ancak bizim Lucci'ye kuvvetli yahut potansiyelli dememiz için illa Luffy'ye yakın güçte olduğunu görmemiz gerekmiyor.
Haklılık payın var. Geçmişteki Rakipleri de Luffy kadar gelişim gösterirse, bu adam sürekli geri yapmak durumunda kalır ki bu da seriinin mantığına ters. Hem şöyle de bir şey var, geçmişteki rakipleri Luffy kadar mesafe kat ederse, Luffy'nin diğerlerinden bi farkı kalmaz.

Bütün bunların farkında olsam da biraz Lucci ve Crocodile fanlığım var. Bu yüzden Lucci hususndaki beklentimi yüksek tutuyorum. Zamanla yanılabilir miyim? Evet. Ama Lucci'nin bi G4 Luff ile savasacak kadar güçlü olmasını isterim.

Edit: @Kuro Ashi no Sanji

Son düzenleme:
@Kuro Ashi no Sanji
Lucci'nin iki yıl önce de sonra da Süpernova kaptanlarıyla, özellikle Luffy ve Kid'le hemen hemen aynı seviyede güce sahip olduğunu düşünüyorum. Belki biraz daha zayıftır ama üç aşşa beş yukarı aynı kulvardadır.

Gördük, iki yıl önceki Luffy 100'se Lucci 99'du. Luffy o savassı kazandığı halde savaş sonrası kaybeden biri gibiydi, dövüşten sonra uzunca bi süre hareket dahi edemedi. İki yıl aradan sonra bu dengenin ya da aralarındaki güç farkının çok değişmeyeceğini düşünüyorum. Bana göre Lucci, şu anki Luffy seviyesini hemen hemen hak edecek biri.. Kaldı ki E.Oda, bu adamı Cp0'da karşımıza çıkararak iyi bir geri dönüş yapacağının sinyalini verdi.

Sonuç olarak, Vergo'nun Luffy'e rakip olamayacağını göz önünde bulundurursak, Lucci karşısında da pek şansının olmayacağı sonucuna ulaşabiliriz.
Ben artık Luffy'nin, Lucci'yi epey aştığını düşünüyorum. Gerek haki olsun gerek, gerek meyve teknikleri olsun Luffy bayağı yol aldı. Luffy ve Lucci arasında artık bi denklik yoktur bence. Ki zaten Lucci dövüşünü bitiren gatling'in kokalı hali Doflamingo sama'yı hırpalamadı bile. Sadece pelerininden bir iki tüy uçurdu. Yani G4 epey uçuk bir teknik.

Lucci'nin hem CP0'nun en güçlü adamı olup olmadığını bilmiyoruz(en güçlüsü değilse Luffy ile eşleşmez) hem de aynı dövüşü tekrar çizmez bence. CP0 ile bir kapışma olursa Lucci, Sanji ya da Zoro ile eşleşir sanki.

Konu şimdiki Lucci'yi kapsıyor mu ki? Ben hiçbir yerinde iki yıl sonraki hali ya da haki bilen hali gibi birşey görmedim.

Dediğin gibi güncellense iyi olur
Konu güncel değil zaten, 2013'de tartışılmış. O zamanlar CP0 da yoktu piyasada. Yeni Dünya'ya adım attıysa öğrenmiştir bence hakiyi. Kafesi ittiren dandik askerlerde bile vardı çünkü.

2 yıl önce ki Lucci'yi tam kıyaslayamıyorum. Ama ona rağmen öyle Vergo'nun net kazanacağı bir durum yok ortada bence. Şimdi ki Lucci ise CP0 adamı olmuş. Lucci biçer bence.

Konu güncel değil zaten, 2013'de tartışılmış. O zamanlar CP0 da yoktu piyasada. Yeni Dünya'ya adım attıysa öğrenmiştir bence hakiyi. Kafesi ittiren dandik askerlerde bile vardı çünkü.
Olay o zaten. Konu 2 sene önceki Lucci ile Vergo'yu kapıştırıyor. Neyse, benden başka kimsrnin taktığı yok herhalde bu ayrıntıyı ki hala güncel Lucci öngörülmeye çalışılıyor :/

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık