Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Rob Lucci vs. Crocodile

• Konbuyu başlatan Marco El Phoenix
  • Başlangıç tarihi

Lucci vs Crocodile

• Kullanılan toplam oy
    179
Ana karakter olmadıktan sonra çöl girdabindan çikamazsın girmeden de zaafini anlayamaz bana göre lucci. Zaaf anlaşılmadığı sürece de logia'nın gücü baki kalacaktır.

Ben bu seride Ace dışında kimsenin Luffyden daha fazla potansiyeli olduğunu düşünmüyorum. O yüzden Luccinin güncel Luffyden daha güçlü olacağı fikri mantıklı gelmiyor fazla. Tahminim Zoro Luffy arası bir güçtedir,işte aşağı yukarı Lawa yakındır Lucci belki biraz daha güçlüdür bilemiyorum. Her seferinde derim Lucci denizcilerin süpernovasıdır ve potansiyeli cidden fazladır.(Gelecekte bir Akainu bile edebilr.)Bu adam Luffy dışındaki tüm süpernovalardan güçlüydü 2 yıl önce şimdide güçlüdür belki fakat Luffyden güçsüz olduğu kesindir.Yani Ödül verecek olursam 500 milyon civarı bir şey koyardım büyük ihtimalle.
Crocodile ise bana kalırsa Jimbeiden 1 tık falan güçsüzdür.Üst kalibre bir meyvesi var fakat fiziksel kuvveti smokerdan hallice bir abimiz.Onada ödül verecek olursam 470m falan bir şey verirdim büyük ihtimalle.

Bunun dışında dayanıksız bir karakter olan Crocodile,fiziksel dövüş ağırlıklı Lucci karşısında çaresizdir bence. Hatta Croconun meyve saldırılarının Soru uzmanı birine çok fazla işleyeceğini düşünmüyorum.
Lucci alır.

İki yıl öncesini kıyaslayın denmiş. Şu an olsa Lucci derdim. Haki öğrenmiş bir Lucci mutlak favori olur. Ancak haki bilmeyen biri ana karakter de değilse kum adamla 3 kere savaşıp gücünün her şeyini çözecek kadar şanslı olmaz. Croco-boy alır yani.

Cp0Lucci

Dayanıklılık olarak 2 yıl önceki Luffy'e yakın dayanıklılığı vardır ama Tekkai gibi bir savunması olmadığından fazla tepki veriyor gibi geliyor.
Jozu'nun vuruşu amiralden kan aldığını düşününce en az g3+koka ayarında omuz atıyordur.

Çok hızlı değil ve k.hakisi muhtemelen yok nihayetinde Jozu'ya bile hızlı diyen bir adamdan bahsediyoruz.

Saldırı gücü oldukça güçlü. Sables saldırısı 2 yıl önceki g3 ayarında.

Bunun yanında rakibin bir anlık dikkatsizliğinde kurutma gibi yeteneği var.

Şöyle bir bakınca 2 yıl önceki Sanji'den dayanıklıdır desek yanlış olmaz. Hız olarak farkları yoktur. Bunun yanında Sanji'den daha güçlü saldırıları vardır.

Dayanıklılık : Croco > Sanji
Hız: Eşit
Saldırı gücü: Croco > Sanji

Bana kalırsa belki Lucci ve Luffy ayarında bir seviyede olmayabilir ama onlara oldukça yakın bir seviyede güçte.
Yani Lucci 4000 ise Croco'da en kötü 3000 filandır.

Luffy'nin ilk baştaki Blueno hezimeti içinde zaten Nami,Robin'in davranışının etkisindeydiler gibi birşey demişti. Oradan kıyaslamak yanlış olur.

Sanji bile yeni teknik çıkarmadan Jyabura ile denk gidebildi ki Luffy'nin g2'siz olarak düşünürsek Sanji'den saldırı bakımından eşit desek bile dayanıklılık bakımından fazlası vardır. Croco ise Luffy'nin üzerinde bir adam bana göre.(g2 olmadan)
Hız = Sanji, Croco'dan hızlı, Soru ve Geppou yapan Jyabura'ya ayak uydurabiliyordu

Saldırı Gücü = Sanji djsiz bile Alabasta Luffy'den daha güçlü saldırıları var, dj ile birlikte Croco falan kalmaz ortada. Oz'un Bazukasını saptırıyor.

Croco şu tekmeyle uçup giderken, Sanji 2200+kurt adamı çok daha güçlü bir saldırıyla uçuruyor

Sanji'nin tekme Gattling'i ;

Croco'nun en güçlü saldırısı alabasta Luffy tarafından püskürtülüyor ;

Sanji'nin dj saldırıları ;

Dayanıklılık = Luffy gölgeli Oz'dan '' Gattling '' yiyip ayağa kalkıp savaşan bir karakter Sanji. Tb arc a bakabilirsiniz bunun için.

@Cp0Lucci
Croco'da Luffy'nin g2 li hızını farkedip kaçabilmişti.

Saldırı gücü için manga sayfası attım işte. g3 ayarında saldırısı var. Oz'un bozukasını saptırması birşey değiştirmez o saldırı g3 ayarında bir saldırı hiçbir türlü değildir.

Dayanıklılık olarak şunu diyeyim. Sanji daha Kuma'nın çeliği karşısında acı çekip ayağım diye bağırıyor.
Croco ise elmas+haki karşısında saldırı yiyip ayağa kalkıyor.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 5)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık