Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Rob Lucci vs. Crocodile

• Konbuyu başlatan Marco El Phoenix
  • Başlangıç tarihi

Lucci vs Crocodile

• Kullanılan toplam oy
    179
Oz'un bazukasını saptırıp Oz'u geriye doğru savurdu, iki atak çarpışıyor ve geriye savrulan Oz oluyor bundan bahsediyorum, genel olarak Sanji Oz'dan güçlü değildi zaten, sadece o iki saldırıdan Sanji'nin saldırısının daha baskın olduğunu anlatıyorum. Luffy'nin alabastadaki pistolü Croco'nun saldırısını aşıyor. Sanji >>> Alabasta Luffy = Crocodile aşağı yukarı durum bu.

Atladığın şey ise Sanji'nin tb deki dj si > Luffy'nin g3 yumruğu dememin sebebi şu idi = Tayfa arc ilerledikçe güçleniyor daha güçlü vuruyor ilerledikçe. Tb deki Sanji, enies lobby deki Lucci'yi bile yenebilir. Jyabura'ya normal dj + flambage shot vuran Sanji o tip bir saldırıdan çok daha güçlüsünü Oz'a vuruyor tb de. Mesela Luffy'de tb de G3 pistol den daha güçlü olan g3 bazuka saldırısını uyguluyor, dahası g2 ile g3 tekniğini birleştirip Moria'nın 1000 gölge formunu indiriyor , yani tayfa her arc kat kat artırıyor gücünü :good:

Yani enies lobby den sonra daha daha güçlenmiş bir Sanji var karşımızda ve bu adam alabasta Luffy tarafından yenildikten sonra hapiste öylece yatan bir adamdan güçlüdür 2 yıl önce, durum bu.

2 yıl önceki en son gördüğümüz Sanji > Enies Lobby Luffy = Enies Lobby Lucci > Kaku = Jyabura > Blueno = Chapapa = Kumadori

Crocodile bu listede Kaku ve Jyabura'dan sonra geleceği net bir durum, belki Blueno'yu yenebilir eşit şartlarda bir dövüşte ama Kaku ve Jyabura'nın gerisindedir.
Dayanıklılık konusunda birşey demediğine göre hak verdin.
Hız konusunu da muhtemelen mantıklı geldi.

Şimdi sırada saldırı gücü...
http://www.turkcraft.com/One_Piece/477/12
Sen geri savruldu diyorsun ama benim gördüğüm saptırmış. Zaten Usoop'ta benim dediğimi tasdik ediyor.

Her arc kendini geliştiriyorlardır ama bu inanılmaz bir geliştirme değildir. Luffy'nin bana göre iki yerde kendini inanılmaz geliştirdi.
Birinci Arlong'u yendiği zaman ile Crocodile'ı yendiği zaman arası.
Diğeri ise g2+g3 öğrenerek. Bunun dışında gelişim çok cüzidir daha çok öğrendiği g2+g3 tekniklerini üzerine ustalaşma üzerinedir.

Bana kalırsa Kaku ve Jyabura'yı yener. Gerek dayanıklılık olarak gerek saldırı gücü olarak Sanji'den üstün olarak düşündüğümden çokta zorlanmaz.

Cp0Lucci

Dayanıklılık konusunda birşey demediğine göre hak verdin.
Hız konusunu da muhtemelen mantıklı geldi.

Şimdi sırada saldırı gücü...
http://www.turkcraft.com/One_Piece/477/12
Sen geri savruldu diyorsun ama benim gördüğüm saptırmış. Zaten Usoop'ta benim dediğimi tasdik ediyor.

Her arc kendini geliştiriyorlardır ama bu inanılmaz bir geliştirme değildir. Luffy'nin bana göre iki yerde kendini inanılmaz geliştirdi.
Birinci Arlong'u yendiği zaman ile Crocodile'ı yendiği zaman arası.
Diğeri ise g2+g3 öğrenerek. Bunun dışında gelişim çok cüzidir daha çok öğrendiği g2+g3 tekniklerini üzerine ustalaşma üzerinedir.

Bana kalırsa Kaku ve Jyabura'yı yener. Gerek dayanıklılık olarak gerek saldırı gücü olarak Sanji'den üstün olarak düşündüğümden çokta zorlanmaz.
Dayanıklılık ve Hız konusunda aynı şeyleri tekrarladığımızdan yazmadım, düşüncem aynı yani :good:

Ortalık toz duman oluyor o saldırı epey güçlü işte Sanji'nin. Enies Lobby'de gördün mü Sanji nin öyle bir saldırısını? El deki en baba saldırısı '' Flambage Shot '' idi, Tb de en az 3 katı daha güçlü vuruyor gördüğün üzere.

Kaku ve Jyabura fiziksel olarakta, dayanıklılık olarakta, dövüş gücü olarakta, teknik bazındada üstün Croco'dan. Bir tek hakileri yoktu ama adamlar ajanlar , Jyabura ve Lucci meyve konusunda bilgililer enies lobby de gösterildi bu. Meyve kitabını okumuşlardır Schibukai Crocodile biliyorlardır, duymuşlardır. Cp9, denizcilerin dediğine göre uzun yıllar boyunca Enies lobby i korudukları için delinmez adli bölge olarak geçiyor, Croco önce bir alabastayı ele geçirebilecek güce ulaşsın sonra tartışırız Cp9'a rakip olur mu olamaz mı :artiz:

Dayanıklılık ve Hız konusunda aynı şeyleri tekrarladığımızdan yazmadım, düşüncem aynı yani :good:

Ortalık toz duman oluyor o saldırı epey güçlü işte Sanji'nin. Enies Lobby'de gördün mü Sanji nin öyle bir saldırısını? El deki en baba saldırısı '' Flambage Shot '' idi, Tb de en az 3 katı daha güçlü vuruyor gördüğün üzere.

Kaku ve Jyabura fiziksel olarakta, dayanıklılık olarakta, dövüş gücü olarakta, teknik bazındada üstün Croco'dan. Bir tek hakileri yoktu ama adamlar ajanlar , Jyabura ve Lucci meyve konusunda bilgililer enies lobby de gösterildi bu. Meyve kitabını okumuşlardır Schibukai Crocodile biliyorlardır. Cp9, denizcilerin dediğine göre uzun yıllar boyunca Enies lobby i korudukları için delinmez adli bölge olarak geçiyor, Croco önce bir alabastayı ele geçirebilecek güce ulaşsın sonra tartışırız Cp9'a rakip olur mu olamaz mı :artiz:
Bana kalırsa demir Px'lere 3 tekme atıp daha fazla vurursam sakatlanırım diye düşünen Sanjidense, jozu'nun elmas+haki vuruşuna dayanıp ayağa kalkan Croco daha dayanıklıdır. Tabi herkesin görüşü birşey diyemem.

Toz konusuna gelirsek. Tozun sebebi Sanji'nin saldırısı değil Oars'ın saldırısının etkisi. Sanji tekme atıp ortalığı yıkmıyor yani Oars'ın Bazuka saldırısını saptırınca oluşuyor.

Dediğin gibi Jyabura karşısında bu saldırıyı kullanmadı ama gerekte yoktu. Sanji çok zorlanmadan kazandı. 2200 Dorouki yerine 2800 dorouki bir adam olsa kullanmak zorunda kalırdı.

Cp0Lucci

Bana kalırsa demir Px'lere 3 tekme atıp daha fazla vurursam sakatlanırım diye düşünen Sanjidense, jozu'nun elmas+haki vuruşuna dayanıp ayağa kalkan Croco daha dayanıklıdır. Tabi herkesin görüşü birşey diyemem.

Toz konusuna gelirsek. Tozun sebebi Sanji'nin saldırısı değil Oars'ın saldırısının etkisi. Sanji tekme atıp ortalığı yıkmıyor yani Oars'ın Bazuka saldırısını saptırınca oluşuyor.

Dediğin gibi Jyabura karşısında bu saldırıyı kullanmadı ama gerekte yoktu. Sanji çok zorlanmadan kazandı. 2200 Dorouki yerine 2800 dorouki bir adam olsa kullanmak zorunda kalırdı.
O sayfada yapılan vurgu Oz'un saldırısından toz oluştu değil, Sanji öyle bir karşılık verdiki Oz'un bazukasını bile savurtup duman etti demeye getiriyor mangaka. Sen çok farklı yorumluyorsun durumları.

İkisinin de yeniden gözükmesiyle beraber daha güncel bir konu oldu bu. Gelecek yorumları merak ediyorum.

Yorumlamak için erken, daha fazla ayrıntı görmemiz gerekiyor. Ancak beklentileri bir kenara bırakıp elimizdekilerle yorumlarsak Lucci net olarak galip gelir.
İkisini de görmek lazım evet. Yakın zamanda bir aksiyona girerler umarım. En azından Lucci girecek gibi. Görülen kadarı ile çekişmeli bir maç olacağı kesin.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık