Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Rob Lucci vs. Crocodile

• Konbuyu başlatan Marco El Phoenix
  • Başlangıç tarihi

Lucci vs Crocodile

• Kullanılan toplam oy
    179
Croco kurutur diyorsun ama kısılmış güç bariz, Op evreninde belli seviyedeki adamları öyle kolayca gelip kurutamaz. Lucci'de sadece dayanıklılık yok , saldırı gücüde çok fena '' Rankyaku gaichou ile gemideki çeliği kolayca kesiyor '' . Hız olarak Lucci üstün, dövüş yeteneği olarak Lucci üstün, dayanıklılık ve fiziksel güç olarak Lucci üstün, Croco'nun tek avantajı var kurutma o da Lucci yakalanmaz diye düşünüyorum malca. Acemi Luffy yok karşısında cp9 tarihinin en güçlüsü var , 13 yaşında adını duyurmuş birisi var. Croco ile aralarındaki farkı görebilirsin, sırf hakisi yok diye küçümseme 2 yıl önce.
Yani Lucciyi yenen Luffyi kurutabilir ama Lucciyi kurutamaz öyle mi?

@Cp0Lucci

Crocoda dayanırdı g3e jozuya dayandıysa ama bakma işte mangaka saçmalığı.Alabasta baştan aşağı başka bir seri gibi.

Bana göre Crocodile Mom'ın 4. komutanı etse, Lucci 4. komutanı alan Oruç gücündedir. Cracker eder mi bilmiyorum ama etse çok yadırgamam.
Bu pek övmek gibi olmadı bence.Çünkü oruç gücünden çok meyvesiyle aldı o adamı.Oruç gücünde dersen lucci için biraz ezik kaçıyor.

Croco'yu ne denli şişirir Oda kestiremiyorum. Görünen kadarıyla Lucci alır. Ama aralarında muazzam bir fark yok.

Bu arada demeyi unuttum.Oda ana karakterinden başkasını şişirmiyor merak etme.Her iki anlamda da onu şişiriyor sadece. :D

@Cp0Lucci

Crocoda dayanırdı g3e jozuya dayandıysa ama bakma işte mangaka saçmalığı.Alabasta baştan aşağı başka bir seri gibi.

Bu pek övmek gibi olmadı bence.Çünkü oruç gücünden çok meyvesiyle aldı o adamı.Oruç gücünde dersen lucci için biraz ezik kaçıyor.

Bu arada demeyi unuttum.Oda ana karakterinden başkasını şişirmiyor merak etme.Her iki anlamda da onu şişiriyor sadece. :D
Dövüşün detaylarını bilmiyoruz ki, Oruç'un kendini ne şekilde geliştirdiği kesin değil. Ben 4. komutanı alabilmiş biri olarak yorumladım.

O kadar da değil Milenyum, adam shounen yazıyor ana karakterde suç aramamak lazım :D

Cp0Lucci

@Cp0Lucci

Croco bence G3'e dayanamazdı. Jozu'nun Croco'ya öylesine vurduğu bir yumrukla , Luffy'nin Lucci'ye attığı tam gaz g3 bir tutulmamalı bence. G3'ün etkisi daha geniş mesela heryeri paramparça ediyor öyle düşün.

2 yil önceki lucci nerden bilsin croconun zayifliğini ne haki var ne birşey croco eliyle dokunup vücuttaki tüm suyu çeker sonrada yürümeye devam eder ha lucci zayıflığını çözebilirse lucciyi ben daha avantajli görüyorum yinede oyum crocodile gidiyor

Alabasta Luffy'i kuruttu Crocodile, Enies Lobby'deki Luffy'e karşı hiç şansı yok bundan bahsediyorum.
Anlamadığım şey Suna suna no mi'nin kullanıcıya verdiği sıvıları emme özelliğinin işe yaradığı seviye farkını nasıl biliyosun? Aynı mantıkla Teach'inde Ace'in ve WB'nin meyvesini iptal edememesi lazım.

Cp0Lucci

Anlamadığım şey Suna suna no mi'nin kullanıcıya verdiği sıvıları emme özelliğinin işe yaradığı seviye farkını nasıl biliyosun? Aynı mantıkla Teach'inde Ace'in ve WB'nin meyvesini iptal edememesi lazım.
Lucci öyle ezikçe yakalanmaz Croco'ya , '' Croco gel beni kurut '' diyecek hali yok. Lucci şeytan meyveleri konusunda bilgili bir adammış gibi göründü Enies Lobby'de. Kaku ve Kalifa meyve yerken konuşuyorlardı. Meyve kitabı diye birşey bile var, Lucci'nin kolunu kurutsa bile g2 yi çözdüğü gibi kum-su ilişkisinide çözecek kapasitede bir adam.

Croco kendi gücü doğrultusunda kurutur rakibini, Jozu'yuda kurutsaydı o zaman? Jozu'dan saldırıyı aldığında '' Çok hızlıydı '' diyor mesela, Lucci'nin hızıda ortada Soru ile Geppou yu birleştirmiş Kamisori yapıyor adam.

Lucci öyle ezikçe yakalanmaz Croco'ya , '' Croco gel beni kurut '' diyecek hali yok. Lucci şeytan meyveleri konusunda bilgili bir adammış gibi göründü Enies Lobby'de. Kaku ve Kalifa meyve yerken konuşuyorlardı. Meyve kitabı diye birşey bile var, Lucci'nin kolunu kurutsa g2 yi çözdüğü gibi kum-su ilişkisinide çözecek kapasitede bir adam.

Croco kendi gücü doğrultusunda kurutur rakibini, Jozu'yuda kurutsaydı o zaman?
Bak ben bu dediklerini kabul ediyorum fakat sıkıntı şurda: BW gibi büyük bir örgütü kurmuş sağlam bir plan yapmış adamı yukarıda Lucci'yi övdüğün özelliklerden mahrum bırakman.

Jozu konusuna gelirsek orada Doflamingo geliyor bildiğin üzere yani devamını göremiyoruz.

Dayanıklılık olarak 2 yıl önceki Luffy'e yakın dayanıklılığı vardır ama Tekkai gibi bir savunması olmadığından fazla tepki veriyor gibi geliyor.
Jozu'nun vuruşu amiralden kan aldığını düşününce en az g3+koka ayarında omuz atıyordur.

Çok hızlı değil ve k.hakisi muhtemelen yok nihayetinde Jozu'ya bile hızlı diyen bir adamdan bahsediyoruz.

Saldırı gücü oldukça güçlü. Sables saldırısı 2 yıl önceki g3 ayarında.

Bunun yanında rakibin bir anlık dikkatsizliğinde kurutma gibi yeteneği var.

Şöyle bir bakınca 2 yıl önceki Sanji'den dayanıklıdır desek yanlış olmaz. Hız olarak farkları yoktur. Bunun yanında Sanji'den daha güçlü saldırıları vardır.

Dayanıklılık : Croco > Sanji
Hız: Eşit
Saldırı gücü: Croco > Sanji

Bana kalırsa belki Lucci ve Luffy ayarında bir seviyede olmayabilir ama onlara oldukça yakın bir seviyede güçte.
Yani Lucci 4000 ise Croco'da en kötü 3000 filandır.

Luffy'nin ilk baştaki Blueno hezimeti içinde zaten Nami,Robin'in davranışının etkisindeydiler gibi birşey demişti. Oradan kıyaslamak yanlış olur.

Sanji bile yeni teknik çıkarmadan Jyabura ile denk gidebildi ki Luffy'nin g2'siz olarak düşünürsek Sanji'den saldırı bakımından eşit desek bile dayanıklılık bakımından fazlası vardır. Croco ise Luffy'nin üzerinde bir adam bana göre.(g2 olmadan)

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık