Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Rayleigh Zirve Döneminde Hangi Seviyededir?

Sizce ?

• Korsanlar Kralı Seviyesindedir.

Kullanılan: 34 7.6%
  • Yonkou Seviyesindedir.

Kullanılan: 272 61.0%
  • Amiral Seviyesindedir.

Kullanılan: 119 26.7%
  • Amiral Alamaz.

Kullanılan: 21 4.7%

• Kullanılan toplam oy
    446
Bence amiral seviyesinden yukarıda olamaz.Kizaru shabody de başka bir amirallede karşılaşsa aynı cümleleri kurardı.Ray san gençliğinde eski 3 amiralin seviyesinden fazla olamaz.
Adam son 20 yılını yatıp içki içerek geçirmiş ama hiç güçten düşmemiş diyorsun.Tammam.(Terledi diyenlere de cevaben , adam kaç yaşında ve endişe teride var o sahnnede kizaru ile kılıç tokuştururken)

İki kral demiş de, ikiden fazla kral yok dememiş ki adam, herkes kendi istediğine göre yorum çıkarıyor kapaklardan. Herifin adı Kara Kral bir de, Roger ortak diyor :D
Gelelim Garp meselesine, Roger ile Garpın en son ne zaman dövüşdüğü bile belli değil. Roger korsanları fellik fellik idam edilmek için aranırken Buggy East Blueda kendi adıyla korsanlık yapıyor, Shanks Yonkou oluyor. Shanksı Rogerlardan hatırlayan bir tek WByi görüyoruz, Garpın öyle haberi varmış gibi durmuyor Roger Korsanlarında olduğuna dair. Shanks ile Buggy geride dövüşen adamlar desek öyle de değiller, bildiğin WBye kılıç çekmiş adamlar bunlar. Geride dövüşen adam WBnin dibine mi girer? E peki neden dünya hükümeti bu ikisini Roger Korsanlarından hatırlamıyor? Millet hikaye mantıksızlığı diyor da olabilesi en gerçek hikaye işlerine gelmiyor. Garp Rogerın yükseldiği dönemde Roger ile dövüşmemiş olması. Bu adamlar 30 yılı aşkındır denizde, kimin kimi ne zaman ölümün eşiğine getirdiği önemli. Buggy, Croco Luffyi ölümün eşiğine getirdi, hatta Buggy iki kere getirdi, bu aynı seviyenin adamları olduğu anlamına mı geliyor? Kesinlikle hayır.
İyi de Roger'ın ortak demesi aynı güçte olduğunu göstermez ki, onu önemsediğini gösterir. Lakab konusu harbi çok afilli, diyosun ki Kara Kral lan haki Master evet bu izlenimi veriyo iyi hoşta Yonkou demek bambaşka bir şey. Onu izleyecek binlerce adam bulmak demek, binlerce korsandan 4 tanesi bu mertebe de. Ray'in Yonkou Kaptan-ı olabilmesi o konuma denk olması seri içi dengelere ters değil mi Aydın? Amiral Yonkou seviyesinde sağ kol varsa Roger direkt 2 Amirali çekirdek niyetine harcar o zaman.

Haki konusun da master yapmış bir abimiz ray kendileri korsanlar kralının sağ kolu olur wb mf ye saldıracağı zaman ortaya cıktıgı haberini alan garp abimiz sengokuya soylemyın bunu ben halledicem 2 efsane ile ugraşamayız demesi ve garpın dahil olması ve ray abimizin ihtiyar içkici pasaklı halde bile kizaruya kafa tutmayı yonkou seviyesine alır hatta zrive dönemi ile yonkouların 1 tık üstü olur :) haki konusun tüm yonkouları aşar şahsi düşüncem :)

Amiralin bir tık üstüdür, forumda ciddi manada amiralleri gömüyorlar sebebi nedir hiç anlamadım
Amiral gömme dememek lazım. Şöyle ki; amiral = yonkocular var bu grup serinin zirvesinde en az 3 isim görürler. Bir de yonko >amiralciler var. Amiral seviyesi onlar için kesinlikle yonko alamaz demek. Son olarak dışarıdan karakter sevenler var. Dof, Mihawk vb onlar da sevdiği karakteri övmek için amiral veya amiral üstü benzetme yaparlar. Amiral eşiktir sadece. Çok sık dillendirildiği için laçka oldu bu aralar.

Reyleigh amiralle dövüşürken bi yandan luffy'lere yardım edememesini yaşlılığına bağlıyor. Bi de garp ve sengoku gibi sadece yaşlanmakla kalmamış son 20 yılını emekli olarak geçirmiş. Amiral üstü olduğu mangada daha belli edilemezdi.
Bi amirali yenecek güçte olmak ayrı bi seviye aynı anda başkalarına da yardım edebilmek ayrı bi seviye.

Garp'ın "aynı anda 2 efsaneyle uğraşamayız" demesi de çok önemli. marco'dan hiç bahsedilmiyorsa reyleigh'nin sıradan sağ kollara kıyasla ayrı bi klasmanda olduğu da belli. Sadece bi tık daha güçlüymüş gibi gelmedi bana.

Tüm new world'ü fetheden bi tayfada roger dışında yonkou gücünde biri daha olması saçma değil. Shanks o gemiden çıkıp yonkou olduysa reyleigh o seviyede değilse bile yakındır.

Amiral ve yonkou arası diye bi seçenek olsa ona oy atardım. yonkou'ya daha yakın gördüğüm için yonkou diyorum.

Reyli şu an bile WB'nin tayfasına gelse herkes tarafından kaptan muamalesi görür, Marco etrafında Rey-san diye diye pervane olurdu. Bu adama gençliğinde yanına bir yonko tayfası versen imparotorlardan biri olurdu.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık