Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Rayleigh Zirve Döneminde Hangi Seviyededir?

Sizce ?

• Korsanlar Kralı Seviyesindedir.

Kullanılan: 34 7.6%
  • Yonkou Seviyesindedir.

Kullanılan: 272 61.0%
  • Amiral Seviyesindedir.

Kullanılan: 119 26.7%
  • Amiral Alamaz.

Kullanılan: 21 4.7%

• Kullanılan toplam oy
    446
Fazlasıyla şaşırtıcı. Dönemin Yonkou'su WB Amiralleri Garp Sengoku. Ray bunlarla aynı seviye de bile değil. Nasıl olur da aynı seviye de görülebilir ki. Kaldı ki daha Kaptan-ı WB'yi, Garp'ı yenemiyor. Yenişemiyorlar.
Böyle diyorsun da, Rayin bu adamların seviyesinde olmadığı gösteren ne gördük ki? Garpın kendisi "eski efsanelerden birine daha bulaşıp riski göze alamayız" diyor. WB ile aynı klasmana koyulduğunu noktalardan biri bak bu. Amiral yollanılan adaya "kayıp riski göze alamayız" diye East Blue köy muhtarına denmez.

Bizimkiler tahminde kalıyor sadece. Ray'in çok güçlü olduğu kesin ama seviyesi nedir dersek emin konuşamıyoruz. Yalnız Wb örneğin doğru olmamış. Bütün yonkoulardan üstün bir kişiden bahsediyoruz ne de olsa. :D Yani Roger ve Wb için yonkou üstü dersek Ray'in yonkou seviyesi olması mantıksız olmuyor pek. Garp gibi bir yaratık Ray ve Wb için "Denizciler aynı anda iki efsaneyle uğraşamaz." diyorsa bu adamı küçümsememek gerekir.
Şu dönemin Yonkou seviyesi de azman bence. Sonuçta bizim oğlan Roger'i aşacak, haliyle düşmanları da aşacaktır. Ben efsane lafına bakarak arşa çıkarmıyorum. Dönemin Yonkou seviyesi Ray'in üstünde bana göre.

Böyle diyorsun da, Rayin bu adamların seviyesinde olmadığı gösteren ne gördük ki? Garpın kendisi "eski efsanelerden birine daha bulaşıp riski göze alamayız" diyor. WB ile aynı klasmana koyulduğunu noktalardan biri bak bu. Amiral yollanılan adaya "kayıp riski göze alamayız" diye East Blue köy muhtarına denmez.
Mesela 2 Kral diyerek WB ile aynı seviye de olmadığını görüyoruz. Garp için Roger'i ölümün eşliğine getirdi diyorlar otomatik olarak Garp kalibresinde de değil. Ha güçlü. Garp diyor ki iki efsaneyle uğraşamayız. Lafa bakınca diyorsun ki yoğammına bu adam çok güçlü ama uygulamaya bakıyoruz. Kizaru ile 2 dk kılıç tokuşturunca yoruluyor. WB'e baktığımızda Denizciler vs All yapıyor adam. Yani yaşlı hallerine bakarak bile gençliğine dair yorumda bulunabiliriz. Wb'nin yaşlı haline baktığımızda diyoruz ki; genç ve dinamik olsa rakibi Yok. Aynı şeyi Ray için der miyiz? Ben demem şahsen. Gelelim dönemin Yonkou seviyelerine. Bana kalırsa Luffy Roger'i aşacağı için düşmanları da aşacaktır dönemin düşmanlarını. Yani şuan ki Yonkou seviyesi de aşacaktır WB seviyesini ki Luffy'de aşsın. Burdan yola çıkarak Kaido vs Ray düşünüyorum da bi tane sebep gelmiyor Ray'in yenebileceğine dair.

Şu dönemin Yonkou seviyesi de azman bence. Sonuçta bizim oğlan Roger'i aşacak, haliyle düşmanları da aşacaktır. Ben efsane lafına bakarak arşa çıkarmıyorum. Dönemin Yonkou seviyesi Ray'in üstünde bana göre.

Mesela 2 Kral diyerek WB ile aynı seviye de olmadığını görüyoruz. Garp için Roger'i ölümün eşliğine getirdi diyorlar otomatik olarak Garp kalibresinde de değil. Ha güçlü. Garp diyor ki iki efsaneyle uğraşamayız. Lafa bakınca diyorsun ki yoğammına bu adam çok güçlü ama uygulamaya bakıyoruz. Kizaru ile 2 dk kılıç tokuşturunca yoruluyor. WB'e baktığımızda Denizciler vs All yapıyor adam. Yani yaşlı hallerine bakarak bile gençliğine dair yorumda bulunabiliriz. Wb'nin yaşlı haline baktığımızda diyoruz ki; genç ve dinamik olsa rakibi Yok. Aynı şeyi Ray için der miyiz? Ben demem şahsen. Gelelim dönemin Yonkou seviyelerine. Bana kalırsa Luffy Roger'i aşacağı için düşmanları da aşacaktır dönemin düşmanlarını. Yani şuan ki Yonkou seviyesi de aşacaktır WB seviyesini ki Luffy'de aşsın. Burdan yola çıkarak Kaido vs Ray düşünüyorum da bi tane sebep gelmiyor Ray'in yenebileceğine dair.
İki kral demiş de, ikiden fazla kral yok dememiş ki adam, herkes kendi istediğine göre yorum çıkarıyor kapaklardan. Herifin adı Kara Kral bir de, Roger ortak diyor :D
Gelelim Garp meselesine, Roger ile Garpın en son ne zaman dövüşdüğü bile belli değil. Roger korsanları fellik fellik idam edilmek için aranırken Buggy East Blueda kendi adıyla korsanlık yapıyor, Shanks Yonkou oluyor. Shanksı Rogerlardan hatırlayan bir tek WByi görüyoruz, Garpın öyle haberi varmış gibi durmuyor Roger Korsanlarında olduğuna dair. Shanks ile Buggy geride dövüşen adamlar desek öyle de değiller, bildiğin WBye kılıç çekmiş adamlar bunlar. Geride dövüşen adam WBnin dibine mi girer? E peki neden dünya hükümeti bu ikisini Roger Korsanlarından hatırlamıyor? Millet hikaye mantıksızlığı diyor da olabilesi en gerçek hikaye işlerine gelmiyor. Garp Rogerın yükseldiği dönemde Roger ile dövüşmemiş olması. Bu adamlar 30 yılı aşkındır denizde, kimin kimi ne zaman ölümün eşiğine getirdiği önemli. Buggy, Croco Luffyi ölümün eşiğine getirdi, hatta Buggy iki kere getirdi, bu aynı seviyenin adamları olduğu anlamına mı geliyor? Kesinlikle hayır.

En az Yonkou eder, yoksa Zoro'nun gerisinde kalmış olur.

şöyle de olur sanki editi: Şimdi kavramları bükersek ve "iki kral"dan yola çıkarsak Roger=WB, Garp'ın iki efsane lafından da Ray=WB dersek en az KK seviyesi çıkıyor.

Son düzenleme:
Kizaru der ki Ray’a “ sizi yakalamamız İçin şu anki birliklerimizden fazlasına ihtiyacımız olacakır”

Kizaru Rayleigh’in yaşlı halinin bile yakalanmasının zorluğundan bu şekilde bahsediyorken genç halini siz düşünün.

Shanks'a bakıp seviye biçmek olmaz, Shanks ezip geçmiş artık Reyli'yi güç olarak, biraz çalışma ve birazda Allah vergisi yetenekle neler olunuyor:rolleyes:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık