Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Analiz] Portgas D. Ace'i Anlamak

Tamamen senaryo ilerlesin sonunda Mf arcı olsun diye yazılmış hikayenin o kısmını.Bende saçma buluyorum ama yapacak birşey yok.Oda'ya sbsde sorsalar Ace'in gururu yüzünden yanına adam veremezdi gibi bir cevap verir eminim.Karasakalın da nerede olduğu hiç belli değildi.Ace Alabasta arcından beri arıyordu çok uğraştı bulmak için.Peşine düşmeme sebeplerinden biri de bu Wb tayfasının.Ama Ace kafaya koydu ne yapıp edip buldu ayrı konu.Beyazsakalın en büyük hatası gurur yapıp sen bana akıl mı veriyorsun diye Shanks'in dediklerine kulak asmamasıydı.İşte yazar onu da kişiliğe bağlıyor muhtemelen.Ben beyazsakalım olayı.
İşte biz kurgu için diyelim demesine haklısın da Ace'de kurguya patladı mevzu o. Herkes ne olup bittiğinin farkında olsa böyle geyiklere girmeyiz zaten. Beyazsakal>Ego. Bi de Ace'e egolu derler

İşte biz kurgu için diyelim demesine haklısın da Ace'de kurguya patladı mevzu o. Herkes ne olup bittiğinin farkında olsa böyle geyiklere girmeyiz zaten. Beyazsakal>Ego. Bi de Ace'e egolu derler
Dünyada Ace öldüğü için ondan nefret edilen tek yer korsanfan olabilir epey iddialıyım bu konuda. :D Başka yerde rastlamadım açıkçası garip bir durum.Beyazsakalın yüksek ego sahibi olduğu büyük bir gerçek.Tabii buna hakkı da var.Denizlerin kralı olmuş denizlerde 40 seneden fazla zaman geçirmiş.Ego sahibi olması doğal.Ace belki yüzde birine sahipti o egonun ve gömmek için bahane olarak kullanılıyordu bu...

Her ne kadar dalga geçsekte saygıyı hak eden bir karakter. Gücü, çapı ne olursa olsun R yapmayan karakter.

Ne yapalım eys kader böyle imiş, eysi anlamak mı ? Anlıyoruz, hatta tiiçi,dofu,odeni ve diğerlerini de anlıyoruz, anlamayacak kadar düşüncesiz de duygusuz da değiliz lakin kalkıştığın iş bir topluluğu, çevrendekileri ateşe atacaksa, atıyorsa neyse kader demiştik sözü fazla uzatmaya gerek yok.

Serideki hatalardan biri kendini ele veriyor konudan alakasız olarak belirtmek gerekirse, wb gibi uykusunda eys tekleyen adam tiiç hakkında neden şüphe duymadı, onun sinsi aurasını, asıl niyetini nasıl bilemedi, hiç mi sezemedi.

konu için teşekkürler harika bi analiz.

kendimce yorumladım acei, hafif nefret içerir.
gerçek ace bu değil ühühü

ace denen dünyadan habersiz, kendi duygularına yenilmiş, amacı olmayan, anlayışsız cahil bencil andavalın birine bunca yazı yazmaya üşenmediniz mi :S hayır acein kendisi bile yaşamaya layık olmadığını genç yaşta keşfetmişken.........

bu keko, babası ne yapmış, neyin peşinde gitmiş bilmeden, araştırmadan, sorgulamadan, çevreden aldığı nefretle doldurulmuş bi bebek gibi... doll israfı. doll derken doldurulmuş bebek yani. mızmız bencil itin biri. dostlarını dostu olduğu için korur, kendi için yani. onur böyle bişey işte, onur egonun lanetidir. cahil adamı gerçeklerden uzaklaştırır, amacı olduğuna aldatır. adam olsa dünyadaki haksızlığı görürdü, adam olsa babası ne yapmış anlamaya çalışırdı.

roger yaşarken oğlum bunu bulacak diye ümitlensin bu keko kendi egosundan dökme tava yapmış, çevredeki nefret ateşine yenik düşüp kavrulup gitmiş. karşısına wb çıkınca da yelkenleri salmış. wb de boş. karşılıksız sevgi ne olm, karşılıksız güven ne, herkesi kucaklamak ne :S lafa gelince kaotik iyiyim ayıqana. neyin romantizmi lan bu :S madem potansiyelini gördün adam edecektin bu çocuğu, muhakemesi gelişmemiş bu çomara bi tasma çekmen gerekirdi.

neyse bu karakter çöplüğünde daha duramıycam, yanık kokuyor.

O değil de bir karakterin üstündeki çamuru başka bir karakterin sidiğiyle silmek peki ıdjdjsjdd

ace denen dünyadan habersiz, kendi duygularına yenilmiş, amacı olmayan, anlayışsız cahil bencil andavalın birine bunca yazı yazmaya üşenmediniz mi :S hayır acein kendisi bile yaşamaya layık olmadığını genç yaşta keşfetmişken.........

bu keko, babası ne yapmış, neyin peşinde gitmiş bilmeden, araştırmadan, sorgulamadan, çevreden aldığı nefretle doldurulmuş bi bebek gibi... doll israfı. doll derken doldurulmuş bebek yani. mızmız bencil itin biri. dostlarını dostu olduğu için korur, kendi için yani. onur böyle bişey işte, onur egonun lanetidir. cahil adamı gerçeklerden uzaklaştırır, amacı olduğuna aldatır. adam olsa dünyadaki haksızlığı görürdü, adam olsa babası ne yapmış anlamaya çalışırdı.

roger yaşarken oğlum bunu bulacak diye ümitlensin bu keko kendi egosundan dökme tava yapmış, çevredeki nefret ateşine yenik düşüp kavrulup gitmiş. karşısına wb çıkınca da yelkenleri salmış. wb de boş. karşılıksız sevgi ne olm, karşılıksız güven ne, herkesi kucaklamak ne :S lafa gelince kaotik iyiyim ayıqana. neyin romantizmi lan bu :S madem potansiyelini gördün adam edecektin bu çocuğu, muhakemesi gelişmemiş bu çomara bi tasma çekmen gerekirdi.

Yine akmışsın dwey

Üye silindi 1004

Oha şiir gibi yazmışsın. Babacık problemi olan kanguru bunu okusa lafını geri al diye ağlayarak ölürdü. :hhh:

O değil de bir karakterin üstündeki çamuru başka bir karakterin sidiğiyle silmek peki ıdjdjsjdd

Yine akmışsın dwey
Oha şiir gibi yazmışsın. Babacık problemi olan kanguru bunu okusa lafını geri al diye ağlayarak ölürdü. :hhh:
la diğer sayfalara bakmadan yazdımdı, bağzı yerleri hepimiz aynı yorumlamışız. keşke bakaydım da tekrara düşmeyeydim, farklı bi açıdan saldıraydım :T neyse çaktırmayın.

bu arada acei severim ama gerçek hayatta görsem döverim.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık