Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Portgas D. Ace vs. Donquixote Doflamingo

Hangisi Alır?

• Ace alır

Kullanılan: 85 41.5%
  • Doffy alır

Kullanılan: 110 53.7%
  • Yenişemezler.

Kullanılan: 10 4.9%

• Kullanılan toplam oy
    205
Uzun zaman sonra vs konularına ilk yorumum,hadi hayırlısı olsun :)

- Ace logia gücüne sahip , fiziksel gücüde forumda düşünülenin aksine kötü degil,teachle asık atıcak kadar saglam.e.odanın 550 milyon deger bictigi, üst düzey bir yonko yancısı ;) houshoku sahibi, ama hakisinin üst düzey oldugunu diger 2 türde sanmıyorum. eger e.oda sıvıyacak olsa ve ikisinide verse bile üst düzey olamaz bence.cogumuz hemfikirdir bunda keza cok kişi direk yok der.

- Doflamingoya gelince; seytan meyvesi paramecia, ama inanılmaz hakim. fiziksel gücü harikulade, tek tekme sallayısının etkisini gördük.houshoku sahibi,kenbunshokusu neysede...en azından busoshokusuda cok iyi. donmus ödülü belli,ama herkez biliyorki ölüsü 600 milyon eder.

Yani; bu vsde gönlümüz acee kaysa bile,mantık doflamingoyu isaret ediyor. acein ates gücü, paramecia ip meyvesine direk antilik yapıp ezse dahi, bedensel kuvveti ve haki gücüyle doflamingo yinede, bence acee en kötü esittir.illa biri kazanıcak dersenizde ben oyumu doflamingoya basarım.

Ha acete, sabo gibi,luffy gibi haki egitimi alsaydı... bence ace alırdı. potansiyeli dofun cok üzerinde, ama 2 yıl önce nalları diken ace dofu yenemez :good:

Dof tek atar. Şaka değildir. Ace'te k.haki namına bir poh görmedik. Dof ipi kafasına dolar, Croco'ya yaptığını yapar. Tek fark bu sefer haki de ekler :)

Dof tek atar. Şaka değildir. Ace'te k.haki namına bir poh görmedik. Dof ipi kafasına dolar, Croco'ya yaptığını yapar. Tek fark bu sefer haki de ekler :)
Ace'in alan saldırıları hiç fena değil Aokiji'nin buzunu eritecek ve 5 gemiyi tekleyecek kadar kuvvetli, tek atamaz bence baya uğraştırır ama Pembeli Şaklaban kazanır her türlü, ben yine de ezilmesin diye Hiken no Ace'e oy attım.

Crocodile'ın kafasına ip doladığı yerde arkadan Croco'nun haberi olmadan yapıyordu, burada Ace'in haberi olmadan Dof ona saldıracak ibaresi konduysa, dediğin gibi tek atabilir o zaman.

Ace'in alan saldırıları hiç fena değil Aokiji'nin buzunu eritecek ve 5 gemiyi tekleyecek kadar kuvvetli, tek atamaz bence baya uğraştırır ama Pembeli Şaklaban kazanır her türlü, ben yine de ezilmesin diye Hiken no Ace'e oy attım.

Crocodile'ın kafasına ip doladığı yerde arkadan Croco'nun haberi olmadan yapıyordu, burada Ace'in haberi olmadan Dof ona saldıracak ibaresi konduysa, dediğin gibi tek atabilir o zaman.
Yok yazdım ya k.haki namına bir şey görmedik, ben yok diye düşünüyorum açıkçası. Dof'un ipleri de görülmeyecek kadar küçük olabiliyor. Ace ölür haberi olmaz yani.

Bu arada beyler Garp da düz yumruk atıyor. Lakabı da yumruk Garp. Önemli olan o yumruğun gücü. BB çok fena vuruyor görüldüğü üzere. Düz yumruk diye Ace'i ezmeyin yani.

JamesLogan

Yok yazdım ya k.haki namına bir şey görmedik, ben yok diye düşünüyorum açıkçası. Dof'un ipleri de görülmeyecek kadar küçük olabiliyor. Ace ölür haberi olmaz yani.

Bu arada beyler Garp da düz yumruk atıyor. Lakabı da yumruk Garp. Önemli olan o yumruğun gücü. BB çok fena vuruyor görüldüğü üzere. Düz yumruk diye Ace'i ezmeyin yani.
Aynen k.haki yok diye geçiyor Doflamingo'nun..

Luffy, hiç bir zaman Ace yenememiş. Bu gidişat o malum adada da belliydi. Meyve yiyerek dahada güçlendiğinin vurgusu yapıldı.
Zaten genel denklem Ace - Sabo - Luffy.
Her ne kadar şu koka olayı gösterilmesede Ace bayağı sağlam biri.
İşte bunlar hep çizim hatası . Mesela elini koka yaparken çizilse herkes ovv çok güçlü diyecekti.
Her neyse , luffy küçük kardeş . Diğer iki abi güçlü dizayn edilmek zorunda diye düşünüyorum.
Adam meyvesini geliştirmeye uğraşıyor yeni teknikler buluyor Luffy ise bedenini geliştiriyor dayanıklılık ve fiziksel gücü yüksek yani Ace'in Mera Merasız Luffyi yenmesi zor.
Usoopun rakibi olan Van bilmemnenin, Acein fiziksel gücünin beklediğinden iyi olması sebebiyle fazla abartılıyor.
Ace belki daha dayanıklıdır ama Luffynin hızı ve yumruk gücü dövüşü dengeler.

- Ace logia gücüne sahip , fiziksel gücüde forumda düşünülenin aksine kötü degil,teachle asık atıcak kadar saglam.e.odanın 550 milyon deger bictigi, üst düzey bir yonko yancısı ;) houshoku sahibi, ama hakisinin üst düzey oldugunu diger 2 türde sanmıyorum. eger e.oda sıvıyacak olsa ve ikisinide verse bile üst düzey olamaz bence.cogumuz hemfikirdir bunda keza cok kişi direk yok der.

- Doflamingoya gelince; seytan meyvesi paramecia, ama inanılmaz hakim. fiziksel gücü harikulade, tek tekme sallayısının etkisini gördük.houshoku sahibi,kenbunshokusu neysede...en azından busoshokusuda cok iyi. donmus ödülü belli,ama herkez biliyorki ölüsü 600 milyon eder.

Yani; bu vsde gönlümüz acee kaysa bile,mantık doflamingoyu isaret ediyor. acein ates gücü, paramecia ip meyvesine direk antilik yapıp ezse dahi, bedensel kuvveti ve haki gücüyle doflamingo yinede, bence acee en kötü esittir.illa biri kazanıcak dersenizde ben oyumu doflamingoya basarım.

Ha acete, sabo gibi,luffy gibi haki egitimi alsaydı... bence ace alırdı. potansiyeli dofun cok üzerinde, ama 2 yıl önce nalları diken ace dofu yenemez :good:
Dof'un meyvesi ip diye mi tel diye mi geçiyor burası önemli. İp diye geçiyorsa bile Dof o ipi çelik telden bile sağlam şekilde üretebiliyor. Böyle olunca kule kesen, köprü doğrayan, meteor parçalayan bir ip çıkıyor ortaya ve bu ipin antisi ateş falan olmaz bence. Ha ip değil de Dof'un hakisi onu sertleştiriyor dersek yine ip ateşte yanmayacak, hakili ip çok rahat Ace'i doğrayacaktır. :D

Dof vs Aokiji olsa daha çekişmeli olurdu Veya gura gura'dan önceki teach vs dof:fool: önceki vs incelemelerine bakmadım Var mı diye

Alpamis

Oooo hoşgeldin üstadım.:D Seni görmek çok iyi oldu.

Size Ace neden galip gelir benim gözüm de açıklayayım sonrası herkesin kendi fikri ama yok yorum kasmak için açmışım falan filan gibi saçma yorumlar yapmayalım lütfen. Ace KK'nin öz oğlu bence öldürülmesinin sebebi Luffy'nin KK olması için. Çünkü Luffy gibi potansiyeli var. Herkes tarafından malum. Fiziksel olarak güçlü olduğu aşikar. Luffy'nin abisi hiç yenemediği adam. Sadece ufakken değil Luffy'i 14 yaşına kadar Luffy'i yenmiş. Denize açıldığı zaman hemen adını duyurmuş şu ana kadar gösterilen en yüksek ödül sahibi. Babası ile eşit dövüşebilen adamın tayfasına katılıp 2.tümen komutanı olmuş bir adam. Logia Ateş meyvesi sahibi. Dof ise meyvesinde uzman hakide de uzman. Yeraltı örgütü var. Eski Kutsal Ejder ve Shichibukai. Fakat Ace'in iradesinin ve dayanıklığının Dof'tan daha fazla olduğunu düşünüyorum. Ayrıca Haki WB'nin tayfasında haki kullanmayı öğrenmiş olduğunu düşünüyorum. Ace'in zamanında haki kavramı tam oturmadığı için gösterilmedi belki. Birde Garp ile Roger gibi Ace ile Luffy . Ace ile Luffy'nin eşit geliştiği varsayımı ile yorum yapıyorum şuan eğer Luffy Dof'u bu arc sonunda illaki alacak. Ace Luffy'den 3 yaş büyük olduğundan 1 senelik gelişim avantajıyla Ace Dof'u da alır. Bana mantıklı geliyor. Benim düşüncem bu yönde. Birde Ace'in meyvesini Dof'un meyvesini eritebilme olasılığı var. Öyle olursa meyve olarak da daha üstün. Ayrıca Ace logia olduğu için onu Sanji gibi kitleyip , durduramayacağını düşünüyorum. Zaten bunu yapabiliyorsa bırakalım Dof'u herkesi bağlasın sonra alsın. Çok güçlü karakter olur. Dof'un kuş kafesi meteor örneği ise Ace daha yüksek ısı ile eritebilir. Güneş kadar sıcaklığa ulaşıp eritebilir. Benim sebeplerim bunlar. Sizinkileri hakaret etmeden dalgaya almadan , trollemeden yazarsanız , tartışalım , yoksa gerek yok tartışmaya.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık