Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Portgas D. Ace vs. Donquixote Doflamingo

Hangisi Alır?

• Ace alır

Kullanılan: 85 41.5%
  • Doffy alır

Kullanılan: 110 53.7%
  • Yenişemezler.

Kullanılan: 10 4.9%

• Kullanılan toplam oy
    205
Luffy, hiç bir zaman Ace yenememiş. Bu gidişat o malum adada da belliydi. Meyve yiyerek dahada güçlendiğinin vurgusu yapıldı.
Zaten genel denklem Ace - Sabo - Luffy.
Her ne kadar şu koka olayı gösterilmesede Ace bayağı sağlam biri.
İşte bunlar hep çizim hatası . Mesela elini koka yaparken çizilse herkes ovv çok güçlü diyecekti.
Her neyse , luffy küçük kardeş . Diğer iki abi güçlü dizayn edilmek zorunda diye düşünüyorum.
Bu yoruma katılıyorum. Ayrıca Ace Luffy'den 3 yaş büyük Luffy ile bence eşit gelişiyorlardır tezine güvenerek Dof'u şuan Luffy eninde sonunda bu arcta alacağı için( zaten alamazsa KK olmasın) Ace'in de şuan Dof'u alacağını düşünüyorum. Sonuçta biri KK oğlu.

Saldırıya isim takınca saldırının gücü mü artıyor ? Hohaha :D Orada mangaka,karakterin ne yaptığını bize göstermek için isim veriyor.Biz de ona göre kafamızda canlandırıp anlayalım diye.Ciddi mesaj sayını arttırmak için açtın deme bu gereksiz konuyu ?
Sen kimsin beni yargılıyosun. Mesaj sayımı artırmak için konu açmama gerek yok senin gibi geleni geçeni trollesem yeter.

JamesLogan

Nesi ortada kardeş. Ne kadar emin konuşuyorsun kendinden. Ben anlamadım.
Doflamingo'nun haki+fiziksel güç olarak Ace'den üstün olduğunu anlamak zor olmasa gerek bu iki unsurda dövüşlerde en etkili güç olduğuna göre fazla söze gerek yok diye düşünüyorum..

Meteor katı , kesilebiliyor. Kılıç veya yetenekle kesersin. Ateşi kesmek için Kinemonun tekniği lazım.
Mingonun ipleri ateşi durduramaz. Yani nasıl durduracak :/ Büyük ihtimalle yıkar geçer.
ne var ne yok kesen ipleri ateş durdurması biraz tuhaf olur :/ Yani belki ateşin sıcaklığı etki etmeyebilir :/ Sonuçta sinyal bile geçirmeyen ip yapıyor adam :D

Ace , küçüklüğünden itibaren kendinden yaşça büyük kişileri tokatlayarak gelişen bir karakter.
Sadece Logia olarak bakıyorsunuz. Adamın bir Fiziksel dövüş yetenekleri var.
Biraz mantıklı bakacak olursak denklemi Oda vermiş zaten . BÜyük abiler ve korunması gereken küçük kardeş.
Eski sayılarda görsellik çok olmadığından bunun farkına varamıyoruz.
Mesela Marinefordda Wb'ye koka çizilse veyahut Marcoya koka çizilse ne güzel olurdu değil mi ?
Görsellik çok önemli. Mesela , Bellamy koka çizmeden yumruk atsa biz onu lanetleriz :/ Ancak koka çizilince birazcık da olsa
kabullenebiliyoruz. Ki hala kabullenemedik.

Olaylara bütün olarak bakın. 3 kardeşin en büyüğü ve Rogerin oğlu. Sadece Ateş meyvesi yiyerek o mevkiye gelmiyor.
Küçüklüğünden beri kavganın ve fiziksel gelişiminin içinde olan biri.

Ace , küçüklüğünden itibaren kendinden yaşça büyük kişileri tokatlayarak gelişen bir karakter.
Sadece Logia olarak bakıyorsunuz. Adamın bir Fiziksel dövüş yetenekleri var.
Biraz mantıklı bakacak olursak denklemi Oda vermiş zaten . BÜyük abiler ve korunması gereken küçük kardeş.
Eski sayılarda görsellik çok olmadığından bunun farkına varamıyoruz.
Mesela Marinefordda Wb'ye koka çizilse veyahut Marcoya koka çizilse ne güzel olurdu değil mi ?
Görsellik çok önemli. Mesela , Bellamy koka çizmeden yumruk atsa biz onu lanetleriz :/ Ancak koka çizilince birazcık da olsa
kabullenebiliyoruz. Ki hala kabullenemedik.

Olaylara bütün olarak bakın. 3 kardeşin en büyüğü ve Rogerin oğlu. Sadece Ateş meyvesi yiyerek o mevkiye gelmiyor.
Küçüklüğünden beri kavganın ve fiziksel gelişiminin içinde olan biri.
Üstüne WB gibi bir adamın yanına giriyor. Haki kullanmaması öğrenmemesi çok saçma bence.

JamesLogan

Haki olarak üstün ama fiziksel güç olarak üstün değil bence.
Doflamingo dediğimiz adam Luffy'nin belki en güçlü saldırısı olan Red Hawk+Law'ın Injection Shot saldırısından sonra hala bir sey olmamış gibi dövüsen bir adam karşısındaki da BB'nin yumruğuyla boynu nerdeyse kırılıcak olan adam.. Ace'i severim, iyidir ama bazı şeyler bariz..

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık