Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Portgas D. Ace vs. Donquixote Doflamingo

Hangisi Alır?

• Ace alır

Kullanılan: 85 41.5%
  • Doffy alır

Kullanılan: 110 53.7%
  • Yenişemezler.

Kullanılan: 10 4.9%

• Kullanılan toplam oy
    205

JamesLogan

Ace'ye oy çıkması bile şaşırttı beni. Vefa gösterisi olarak verildi sanırım.
Ace harcanan karakterlerden ya keske böyle olmasaydı..:( Adam meyvesine gayet hakimdi serinin işlenişi için öldü Hiken reis... Ve evet Ace ezilmesin diye oy attı çogu kisi

Dofun 10 sene önce Tsuru'dan çekinmesinin iki sebebi var.Bir tanesi o sıralar belki 340 milyon ödül alacak seviyelerde olması.İkincisi de Tsuru'nun meyvesi.İto ito meyvesinin tamamen antisi çıkabilir.Kadın çamaşır ipi gibi asıyor bir dur bakalım diyebilir onun meyve gücüne.

Moria ise bence hem kage hemde görünmezlikle kaçtı.Görünmez yaptı Absalom,Dof şaşkınlığını üstünden atıp onu bulana kadar da gölgesiyle uzaklaşıp yer değiştirdi.

Dofun şimdiki seviyesini tartışmak bile abes.Aynı şekilde mera merada meyvesine ters gelebilir.Ace kazanamaz gibi geliyor ama Sabo meyvenin hakkını verirse ters geldiği için avantajlı bir biçimde kazanabilir.Adamın fiziksel gücüde iyi ama Ace'in doğru düzgün darbe yememiş biri olması kazanmasına engel teşkil ediyor.

Şu önümüzdeki bölümlerde Sabo kuş kafesini yakmayı denese çıkmak için yada ne bileyim , Dragon'la irtibat için görsek o zaman ito ito eriyor mu erimiyor mu? Zaten eritirse itoyu zorlanarak değil kanırta kanırta kazanır.

Zorlayarak kazanır derken. Ufak örneklerle açıklayabilir misin acaba nasıl kazanacak Ace?
Vakti zamanında nedenimi şu mesajla açıkladım.

Size Ace neden galip gelir benim gözüm de açıklayayım sonrası herkesin kendi fikri ama yok yorum kasmak için açmışım falan filan gibi saçma yorumlar yapmayalım lütfen. Ace KK'nin öz oğlu bence öldürülmesinin sebebi Luffy'nin KK olması için. Çünkü Luffy gibi potansiyeli var. Herkes tarafından malum. Fiziksel olarak güçlü olduğu aşikar. Luffy'nin abisi hiç yenemediği adam. Sadece ufakken değil Luffy'i 14 yaşına kadar Luffy'i yenmiş. Denize açıldığı zaman hemen adını duyurmuş şu ana kadar gösterilen en yüksek ödül sahibi. Babası ile eşit dövüşebilen adamın tayfasına katılıp 2.tümen komutanı olmuş bir adam. Logia Ateş meyvesi sahibi. Dof ise meyvesinde uzman hakide de uzman. Yeraltı örgütü var. Eski Kutsal Ejder ve Shichibukai. Fakat Ace'in iradesinin ve dayanıklığının Dof'tan daha fazla olduğunu düşünüyorum. Ayrıca Haki WB'nin tayfasında haki kullanmayı öğrenmiş olduğunu düşünüyorum. Ace'in zamanında haki kavramı tam oturmadığı için gösterilmedi belki. Birde Garp ile Roger gibi Ace ile Luffy . Ace ile Luffy'nin eşit geliştiği varsayımı ile yorum yapıyorum şuan eğer Luffy Dof'u bu arc sonunda illaki alacak. Ace Luffy'den 3 yaş büyük olduğundan 1 senelik gelişim avantajıyla Ace Dof'u da alır. Bana mantıklı geliyor. Benim düşüncem bu yönde. Birde Ace'in meyvesini Dof'un meyvesini eritebilme olasılığı var. Öyle olursa meyve olarak da daha üstün. Ayrıca Ace logia olduğu için onu Sanji gibi kitleyip , durduramayacağını düşünüyorum. Zaten bunu yapabiliyorsa bırakalım Dof'u herkesi bağlasın sonra alsın. Çok güçlü karakter olur. Dof'un kuş kafesi meteor örneği ise Ace daha yüksek ısı ile eritebilir. Güneş kadar sıcaklığa ulaşıp eritebilir. Benim sebeplerim bunlar. Sizinkileri hakaret etmeden dalgaya almadan , trollemeden yazarsanız , tartışalım , yoksa gerek yok tartışmaya.

Sabo dalicak Dofa.Hem iyi kotu tarafi temsil eden iki soylu bosuna cizilmemistir.Hemde Luffy sopa yerken kardesi durmaz diye tahmin ediyorum

Vakti zamanında nedenimi şu mesajla açıkladım.

Ace'in potansiyelinden ve Haki öğrenebilmiş olabileceğinden bahsetmişsin. Ancak potansiyeli var diye gücünü o anda yüksek görmek insanı yanılgıya düşürür. Misal Luffy seride 1 yıl sonra rahat şekilde amiral üstü olacak bu potansiyeli olan karakterler için o anki güç seviyelerine bakman en sağlıklı sonucu verir. Haki biliyor olsa bile 2 yıl Reylighten eğitim almış Luffynin bile şuan Doflamingoyu hakide aşması zor gözüküyorken. B.Haki kullandığı kesin olmayan ancak kullanabildiğini düşündüğümüz bir karakterin Doflamingodan bu konuda üstün olması da seri mantığına pek uygun gelmiyor. Doflamingonun iplerine gelecek olursak. Bunların normal bir ip olmadığı bariz,den den mushi sinyallerini engelleyen ve meteoru rende yapabilen türden bir ip bu. Yanması yada erimesi pek mümkün güzükmüyor. Logiaları tutuma işinde ise B.Haki eklerse-ki ekleyebiliyor-tutamaması için bir sebep yok sonuçta adam bulutlara tutunarak uçabiliyor.

Ateş meyvesinin Dof'un iplerine karşı avantajlı olacağını düşünsemde Ace'in Dof'u yenebilme ihtimali yok. Gerçi ölmesi için tasarlanmış bir karakter olmasaydı çok daha dehşetli bir şekilde görürdük Ace'i diye tahmin ediyorum ama bize gösterilen hali ile Dof'u almasına imkan yok bence. Ace zaten şu anki Luffy'i de alamaz benim gözümde

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık