Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Portgas D. Ace vs. Donquixote Doflamingo

Hangisi Alır?

• Ace alır

Kullanılan: 85 41.5%
  • Doffy alır

Kullanılan: 110 53.7%
  • Yenişemezler.

Kullanılan: 10 4.9%

• Kullanılan toplam oy
    205
Ace'in potansiyelinden ve Haki öğrenebilmiş olabileceğinden bahsetmişsin. Ancak potansiyeli var diye gücünü o anda yüksek görmek insanı yanılgıya düşürür. Misal Luffy seride 1 yıl sonra rahat şekilde amiral üstü olacak bu potansiyeli olan karakterler için o anki güç seviyelerine bakman en sağlıklı sonucu verir. Haki biliyor olsa bile 2 yıl Reylighten eğitim almış Luffynin bile şuan Doflamingoyu hakide aşması zor gözüküyorken. B.Haki kullandığı kesin olmayan ancak kullanabildiğini düşündüğümüz bir karakterin Doflamingodan bu konuda üstün olması da seri mantığına pek uygun gelmiyor. Doflamingonun iplerine gelecek olursak. Bunların normal bir ip olmadığı bariz,den den mushi sinyallerini engelleyen ve meteoru rende yapabilen türden bir ip bu. Yanması yada erimesi pek mümkün güzükmüyor. Logiaları tutuma işinde ise B.Haki eklerse-ki ekleyebiliyor-tutamaması için bir sebep yok sonuçta adam bulutlara tutunarak uçabiliyor.
Dof'u dediğin gibi paket etme yani( Ace'i hakili iple bağlama) yaparsa bence onu kimse yenemez çok güçlü karakter olur. Şuan seride ki en güçlü karakter Dof olur. Akainu'ya da yapar Aokiji'ye de. Yapabileceklerinin bir sınırı olmalı vardır diye düşünüyorum.
Şöyle mantık vereyim. Ace Wb'nin yanına ne zaman girdi 2 senedir mi 2.5 senedir mi oradaydı yeni dünyada geleni geçeni yenip 2. tümen komutanlığına yükseldi. Girmeden önce Jimbe ile eşit dövüşüyordu. Birde meyvesinin tamamen antisi su gücüyle dövüşebilen bir karakterle berabere kaldı. Daha sonra hiç mi gelişmedi bu Ace hemde Wb'nin gemisinde gelişemicekse nerde gelişecek bu adam. Önümüzdeki yıllarda dahada güçlenerek haki öğrenerek geçirmiş olabileceği ihtimali üzerinden ayrıca meyvesinde de kendini dahada geliştirmesi üzerinde. Luffy 3 tür hakide 2 senede nerdeyse ustalaştı. Ace de paralel bağlamda eşit gelişim varsayımıyla şuan ki Luffy'den daha fiziksel olarak güçlüdür , diyorum. Bu yüzden bu arc sonunda Luffy'inin alacağı Dof'tan daha güçlüdür tezini savunuyorum. Senin söylediğin mantıksızdır demiyorum ama benim varsayımım budur. İp konusunda da bence yakabilir. Akainu magmayla bence eritir bu ipleri Ace meyvesi ateş bilimsel olarak magmadan daha çok sıcaklığa çıkarabilir ipi bu şekilde eritebilir.

Üye silindi 1004

Ace sever dostlarımı gerçekten hayranlıkla takip ediyorum. Bu basit bir vefa göstergisi değil, gerçek bir bağlılık. Gerçekleri bi kenara atıp, sevdikleri için mücadele veriyor bu insanlar. Dağla karıncayı kıyaslamaktan bile çekinmiyorlar. Bunun için Dof'u bile hiçe sayıyorlar. Adam koskoca Dof, silah kaçakçısı, simsar, dahi ve soylu. Normal insandan kat kat daha güçlü ve kuvvetli. Meyvesi, mera mera'dan daha özel ve güçlü. Her şeyden önce meyvenin türlü türlü huyu var. Hakinin kitabını yazmış bir adam, saniye bile harcamadan Smoker'ı paketlemiş bi adam. Hem zenginliği hem fakirliği görmüş, sıfırdan her şeyi değiştirmiş bi adam. Üzgünüm ama, Ace sadece onun köpeği olabilir.

Ace sever dostlarımı gerçekten hayranlıkla takip ediyorum. Bu basit bir vefa göstergisi değil, gerçek bir bağlılık. Gerçekleri bi kenara atıp, sevdikleri için mücadele veriyor bu insanlar. Dağla karıncayı kıyaslamaktan bile çekinmiyorlar. Bunun için Dof'u bile hiçe sayıyorlar. Adam koskoca Dof, silah kaçakçısı, simsar, dahi ve soylu. Normal insandan kat kat daha güçlü ve kuvvetli. Meyvesi, mera mera'dan daha özel ve güçlü. Her şeyden önce meyvenin türlü türlü huyu var. Hakinin kitabını yazmış bir adam, saniye bile harcamadan Smoker'ı paketlemiş bi adam. Hem zenginliği hem fakirliği görmüş, sıfırdan her şeyi değiştirmiş bi adam. Üzgünüm ama, Ace sadece onun köpeği olabilir.
O kadar özelliğini saydığın Dof arc sonu peçete olacakken,söylediklerinin çok da bir özelliği kalmıyor açıkçası. :/ Yani Dof şöyle Dof böyle diyorsun ama Dof yere parke olacak çok da abartmaya gerek yok. :/

Amiraller lafini ben degil Aokiji diyor. Ha en fazla,kafasi iyiydi falan dersiniz bunu yalanlamak icin.
Herkesin her dediğini kabul edersek ohooo. Cavendish de Dof'un kafayı alacağım diyor Law da Kyros da. Alabilirler mi? Mantıklı gelen ne ise ben ona bakarım. 2 amiralin de Dof ve ekibine tecavüz edeceğini az buçuk seriyi anlamış herkes kabul eder. Bak tayfasıyla birlikte diyorum, Dof tek başına 2 amiralle kapışırsa off hayal bile edemiyorum olacakları. Yani kardeşim Aokiji'nin kafası güzel mi değil mi bilmem ama söylediği saçma. Ve Dof'un gücünü yansıtan bir şey değil. Marco'ya antifan demeden önce kendine bak bence. Biraz fan söylemi gibi olmuş da.

Acenin meyvesi yıkım gücü olarak ilk 5e girer. Fiziksel güç keza Jimbei ile denk tutulmuş. Aralarında o kadarda ciddi bir fark olduğunu sanmıyorum. Dof haki masteri ve dayanıklılık sayesinde 1 adım önde.

O kadar özelliğini saydığın Dof arc sonu peçete olacakken,söylediklerinin çok da bir özelliği kalmıyor açıkçası. :/ Yani Dof şöyle Dof böyle diyorsun ama Dof yere parke olacak çok da abartmaya gerek yok. :/
İşte şounen saçmalığı da bu ya.Yoksa ace kim luffy kim dofu yenecek.Bugün ki anime bölümünü izle.Orada sen olsan luffy nin suratına yumruk mu atardın,bileğinden tel çıkarıp hakili şekilde kafasına mı sokardın ? peçete olacak falan.Markası ne solo mu ?

Üye silindi 1004

Ace parke olmadı mı yere? Siz neden abartıyorsunuz onu? Hem iki defa üst üste parke oldu. Bi BB bi Akainu, iki beraber döndü Ace'i. Acı ama, gerçek. Ace yonkou'nun tümen komutanı. Dof, yonkoularla iş yapacak denkte bir adam.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık