Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Oyun Dünyamız

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Kara haber geldi. Lanet olsun ki Netflix, BioShock'un filmini yapacakmış. Kim bilir nasıl bir garabet koyacaklar önümüze.

Sevdiğim her şeyi piç etmeye yemin etmişler sanki.

Daha geçen dedim adam akıllı bir dizisi yapılsa yer yerinden oynar diye. Tabi bizimkisi lüks bir beklenti bu devirde. Zenci Elizabeth'e selamlar.

Kara haber geldi. Lanet olsun ki Netflix, BioShock'un filmini yapacakmış. Kim bilir nasıl bir garabet koyacaklar önümüze.

Bence Bioshock çok ama çok zorlasalar anca kötü yapabilecekleri bir hikaye. Sjw sosuna bulansa bile çok da kötü olacak bir hikaye değil. Ben olumlu karşıladım haberi şahsen.

Ne gerek var cidden. Oyunun atmosferi ve geçtiği dünya olsun, düşmanları olsun, aksiyonu olsun. Bunu dizi olarak aktarmak zor bence. Aktarsalar bile ciddi bütçe ayırmaları gerekiyor. Öyle olmayınca kalitesiz gözüküyor. Hangi dünyada geçecek bilmiyorum ama Big Daddy ve Handyman gibi düşmanların aksiyonunu diziye yedirmek zor olur bence.

O dünyada geçen daha dramatik bir dizi yapıp aksiyon dozajını da düşük tutabilirler ama bu seferde o dünyayı çok iyi yansıtıp karakterleri çok iyi seçmeleri gerek. Öyle olunca Handyman - Big Daddy veya Patriot gibi düşmanları az görüp öz görmek etkileyici olabilir.

Beklentim hiç yok yine de. Çok değişikliğe gitmek istemezlerse bence son oyunun dünyasını ele alırlar gibi geliyor.

Immortals Fenyx Rising oynuyorum. 18 saat olmuş. Oyunda aldığım saçma sapan oyun çökerten hatayı saçma sapan bir şekilde tarihi 1 Mart'a alarak düzeltip yoluma devam ettim. 10 saatlik deneyim sonrası bulmaca ve dövüşün dengeli olduğunu düşünüyordum lakin bulmaca kısımlarının gereksiz uzatıldığına karar verdim. Gittikçe daha da boş yere uğraşıyorsunuz resmen. Yine de kendini tekrar eden bulmacalara neredeyse denk gelmedim diyebilirim. Bunun dışında hikâye anlatımına gelecek olursak, hikâyeyi Zeus ve Prometheus'un muhabbeti eşliğinde anlatmadığı zamanlarda hiç fena olmuyor, buna bağlı olarak sanat tasarımı yönünden de pek çok bakımdan artı puan alıyor. Uçma mekaniği biraz sıkıntılı, yetenek kullanırken aynı zamanda yanlışlıkla iksir içebilmek gibi tuş koordinasyon sorunları olabiliyor. Oyunu tamamen bitirmeye kalkarsam en az bu kadar daha oynamam gerekir gibi ama muhtemelen ana ve yan görevleri bitirip oyunu bırakırım. Bu da bana 5-10 saate daha mal olur gibi. Beklediğimden kötü bir hikâye aktarımı ve beklediğimden iyi bir oynanış buldum oyunda. Bundan sonra da Horizon Zero Dawn'a bakarım herhâlde.
Oyunu 24.5 saatte bitirmiş bulunuyorum. Yuh, dünden bugüne 6.5 saat oynamışım mereti. Oyunun son kısımlarında bir dövüş var, son boss'tan önce biriyle kapışıyorsun. Orası kısmen zor. Son boss, acayip kolay. çünkü son boss, son boss değil. :oleyo2:

Oyun son boss kısmından sonra devam ediyor ve 200000000 tane bulmacanın sonunda 500 tane sekansın girdiği totalde neredeyse 1.5 saat süren bir "son boss" kısmıyla birlikte bitiyor. Ubisoft acımamış gerçekten oyuncuya hiç. Zaten son görevi yaparken 1 saat dağ tırmandım sadece. Şaka gibi yav. Tırmanma simülatörüne bağladığı yerleri eksiltmeleri, her ne kadar her biri birbirinden farklı olsalar da bu kadar çok ve uzun bulmacaları azaltmaları hâlinde oldukça keyifli bir oyun yapabilirlermiş. Bu hâliyle de fena değil aslında. Bugünlük bu kadar oyun yeter.

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 16)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık