Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Oyun Dünyamız

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Golden week indirimlerine baktım ps4’te. Nier automata’yı aldım. Merak ediyordum bayadır.
Başka güzel bişey görmedim. Persona 5 royal edition var ama indirim pek yüksek değil. Kingdom hearts da vardı ama benim sevdiğim tür değil.

Golden week indirimlerine baktım ps4’te. Nier automata’yı aldım. Merak ediyordum bayadır.
Başka güzel bişey görmedim. Persona 5 royal edition var ama indirim pek yüksek değil. Kingdom hearts da vardı ama benim sevdiğim tür değil.
İyidir Nier. Beklentini yükseltmeden oynarsan keyif alabilirsin.

Sonunda vallaha bitti ama haritayı tam temizlemedim genel olarak iyi oyun bir kaç tane uyuz olduğum nokta var. Örneğin aşık atışması muhabbeti hiç sevmedim hikaye olarak normal diyebilirim öyle etkileyici bir hikayesi yoktu oyunun genel olarak müzikleri çok iyiydi seni hikayenin içine sokuyordu. Son olarak şu şarkıya da atalımda tam olsun.

İyidir Nier. Beklentini yükseltmeden oynarsan keyif alabilirsin.
Benim analog’da drift var tek korkum o. Bazı oyunların kontrolleri hassas olduğundan karakter titreyerek yürüyor. Sağ taraftaki de hafif yukarı doğru takılı kaldığından nişan alırken kamera yukarı kayıyor.

Bazı oyunlarda sorun olmuyor hiç. Bunda da olmaz umarım.

Historia ile Sony Gaming News: 29.04.2021

Not:
Son bir iki haftadır pek bir şey yaşanmadığı için ve büyük haberler sadece Sony tarafından çıktığından ve özel bir konferans düzenledikleri için onlara bu seferlik ayrı bir haber parantezi açacağım. Genel oyun dünyası haberleri yarın gelecek.

Oyun Dünyası Market Lideri

Sony geçen günlerde düzenlediği bir konferansta her oyun şirketi gibi son 1 senenin finansal karnesini yayınladı.

Sony bir senede 25 milyar dolar elde etti ve böylelikle kendi rekorunu kırıp diğer şirketlere büyük bir fark atarak oyun piyasasında liderliği göğüsledi.
Bütün liste:

Ps5

Konferansta Ps5'in pandemiye rağmen Mart ayının sonuna kadar 7.8 milyon adet sattığını ve böylelikle yine rekor kırdıklarını açıkladılar.
Ps5, Ps4'den çok daha iyi satıyor ve Ps5 geçen ay Avrupa'da birinci, Amerikada ise gelmiş geçmiş en iyi satan konsol rekorunu kırdı.

Böylelikle Ps5, Xbox Series X'i şimdiden ikiye katlamış oldu.

Dualsense'in de en çok satan aksesuar konumunda olduğunu belirttiler.
Ps Plus üye sayısının da 47.6 milyona ulaştığını bildirdiler.

Exclusive Yatırımları

Son olarak Sony konferansta Exclusive yatırımlarına çok agresif yaklaşacaklarını ve hiç olmadığı kadar yatırım yapacaklarını bildirdiler.
Hem kendi stüdyolarına hem anlaşmalı stüdyolara fark etmeksizin yatırım yapacaklarını bildirdiler.

The Last of Us 3

Tüm bunlar yaşanırken Neil Druckmann Tlou3'ün hikayesinin konsept taslağını hazırlayıp bitirdiklerini açıkladı. Hikaye olarak Oyun Tlou2'nin devamı olacak.
Fakat oyunun yapımına henüz başlamayacaklarını da belirtti. Gerekçe olarak bu seviyede bir oyunun çok zahmetli olduğunu ve emin bir şekilde şirket olarak müthiş bir temel oluşturmaları gerektiğini söyledi.

Jason Schreier, Naughty Dog'un Tlou2 için Dlc çıkarmak istediğini ama şu an Tlou2 için multiplayer modu ve Tlou Remake ile ilgilendiklerinden vakit bulamadıklarını bildirdi.

Returnal

30 Nisanda çıkacak olan Sony'nin yeni Rogue-like oyunu Returnal profesyonel inceleme kuruluşlarının denetiminden geçti.
İnceleme Puanları:

Metacritic puanı ise 86.

Olumlu inceleme sonuçlarından sonra Homesquare, Sony’ye teşekkür etti:

“Oyun şirketlerinin giderek daha az yaratıcı riskler aldığı çağda, bize çok riskli bir şey üzerinde çalışma fırsatı veren ve tüm proje boyunca harika bir destek veren yayıncı ortağımız Sony'ye gerçekten minnettarız.”

Returnal nedir diye merak edenler için:

State of Play

Bu günü çok güzel bir haberle kapatalım.
Bugün yine günlerden State of Play.
Yayın 23:55'de başlayacak.
Link:

State of Play'de neler gösterileceği önceden açıklandı.

Birkaç yeni İndie oyun ve yeni Ratchet & Clank: Rift Apart'dan 15dk lık yeni görüntüler gösterilecek

Sonunda vallaha bitti ama haritayı tam temizlemedim genel olarak iyi oyun bir kaç tane uyuz olduğum nokta var. Örneğin aşık atışması muhabbeti hiç sevmedim hikaye olarak normal diyebilirim öyle etkileyici bir hikayesi yoktu oyunun genel olarak müzikleri çok iyiydi seni hikayenin içine sokuyordu. Son olarak şu şarkıya da atalımda tam olsun.
Ben bitiremedim daha. Oyun çok iyi olacakken eh işte kıvamında kalmış gibi. Klasik AC'den ise çok uzaklaşmış bence ama bu ayrı konu. The Witcher'dan aşırı esinlenmiş. Aşık Atışmalarında edilen Karizma da aslında The Witcher'da insanları ikna etmek için kullanılan Aard (dı galiba) seviyesiyle birebir aynı. Bu kadar esinlenmişken şu gizem oyunlarını daha etkileyici yapsalar; okuduğun, topladığın şeylerin adam akıllı bir katkısı olsa iyi olurdu. Bin tane uçan sayfa peşinde koş, bin tane zırh topla ama oyuna neredeyse hiç bir katkısı olmasın, tonla para, güçlendirici topla ama hiç ihtiyaç duyma vs olayı oyunu komple temizleme merakını öldürüyor maalesef. Yaptığın her şey güç seviyeni arttırmaya etki ediyor ama bir yerden sonra gücünü arttırmaya da ihtiyaç duymuyorsun zaten. Dediğin gibi müzikler fena değil.

@justahuman
Ubisoft AC oyunlarında hep aynı hatayı yapıyor. Bu kadar büyük haritaya ve görev çeşitliliğine ihtiyaç yok. O özeni belli ki hiçbir zaman göstermeyecekler. Haliyle bir yerden sonra harita bomboş geldiği gibi görevler de aşırı sıkıcı ve sıradanlaşmaya başlıyor. Witcher'a özendikleri yerler var cidden de ama eksik özenmişler. Tamam şimdi hiçbir rpg oyununda Witcher kadar kaliteli ve detaylı yan görev yok, AC'den o kadarını bekleyen de yok haliyle ama en azından biraz olsun o kaliteye yaklaşmaları lazım ki oyun yavan kalmasın. Şu haliyle görüntüde güzel ama içi hiç pişmediği için ağızda kötü bir tat bırakan etten farkı yok.

Ben bitiremedim daha. Oyun çok iyi olacakken eh işte kıvamında kalmış gibi. Klasik AC'den ise çok uzaklaşmış bence ama bu ayrı konu. The Witcher'dan aşırı esinlenmiş. Aşık Atışmalarında edilen Karizma da aslında The Witcher'da insanları ikna etmek için kullanılan Aard (dı galiba) seviyesiyle birebir aynı. Bu kadar esinlenmişken şu gizem oyunlarını daha etkileyici yapsalar; okuduğun, topladığın şeylerin adam akıllı bir katkısı olsa iyi olurdu. Bin tane uçan sayfa peşinde koş, bin tane zırh topla ama oyuna neredeyse hiç bir katkısı olmasın, tonla para, güçlendirici topla ama hiç ihtiyaç duyma vs olayı oyunu komple temizleme merakını öldürüyor maalesef. Yaptığın her şey güç seviyeni arttırmaya etki ediyor ama bir yerden sonra gücünü arttırmaya da ihtiyaç duymuyorsun zaten. Dediğin gibi müzikler fena değil.
Yavaş yavaş temizlerim artık iki hafta evdeyim şimdilik thorın çekicini filan aldım biraz araştırdım başka eşyalarda var bide randiviye yeni yürüdüm biraz keyif çatarım onla jsjsjsk.

Bu arada The Witcher'da ki Gwent oyunu için oyunu ikinci kez tekrar oynayıp tüm kartları topladım. Çünkü ilk etapta ilgimi çekmez diye düşünmüştüm bu yüzden kaçırdığım kartlar oldu vs. Ama AC Valhalla da ki zar oyunu fazla karmaşık geldi bana sadece bir defa oynadım bir daha oynamadım. Oynasam belki severdim bilmiyorum ama bu tarz sürekli oynanacak bir oyun basit ama zevkli olması lazım. Gwent gibi ya da Resident Evil 7'deki şu psikobat kardeşin DLC'deki oyunları gibi

Ben 10dk uğraştan sonra arlog kazandım tam kavraymadım ama genel itaberiyle biraz şansa bakıyor diğer kısımlarda karşındakine göre hamlelerini belirliyorsun.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık