Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Oyun Dünyamız

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ulan gece gece aklıma 10 12 yıl önce internet cafeye gidip gta sa, most wanted, cod mw, fifa07 nin falan kısa yollarını kopyalayıp evde açmaya çalıştığım zamanlar geldi. Birde açılmayınca ufak çaplı sinir krizi ve ağlamaklı olmuştum. Canım annem iyi dayanmışsın bana.
Cd çalışmayınca pc kasasına Kuran süren de var dostum. Resmen cdroma şehadet getirtmeye çalışıyordum ama işte pcnin atayıstına denk geldik. Oyun da çalışmadı zaten anasını satayım. Disk 2'nin Allah belasını vermesin bari disk 1 de çalışmasaydı da umutlanmasaydık be :/ Bu köpeğin evladı disk 2 uyuşturucu kaçakçısı tipli cdcinin yanında ışık hızında çalışıyordu bir de... İmtihan resmen orOÇhi'nin evladı.

@Arthur Morgan @Dark King

Bakın şu üç haber sadece bugün geldi.
Boşuna demiyoruz Exclusive Exclusive Exclusive diye.
Tek bir işe odaklandığın zaman o işin kaliteli olma oranı da artıyor.
Sony’nin oyunlara yatırım dışında başka hiçbir şey odaklanmıyor.

Baya iyi haber

Adamlar cloud gaming için Microsoft ile istişare ediyor buna rağmen exclusive olacağını şimdiden kesin olarak belirtiyorlar.
Fena işler yapmıyorlar ama daha fazlasını istiyor oyuncular.

Geçenlerde bir dedikodu çıkmıştı Square Enix satılacak, Sony de potansiyel alıcılardan biri dendi. Çok maliyetli bir iş ama getirisi fazla olabilirdi. Gerçi sony adamlara istediği gibi exclusive yaptırabiliyor ama olası bir Microsoft satın alımıyla ciddi darbe de yiyebilirdi.

Fena işler yapmıyorlar ama daha fazlasını istiyor oyuncular.

Geçenlerde bir dedikodu çıkmıştı Square Enix satılacak, Sony de potansiyel alıcılardan biri dendi. Çok maliyetli bir iş ama getirisi fazla olabilirdi. Gerçi sony adamlara istediği gibi exclusive yaptırabiliyor ama olası bir Microsoft satın alımıyla ciddi darbe de yiyebilirdi.
Neredeyse her ay bir şirketle anlaşma yapıyorlar ve şu an güncel sahip oldukları şirketlerde hepsi şu an yeni bir oyun üzerinde çalışıyor. Bethesda bile şu an Sony için çalışıyor yani adamlar seri üretimde şu an. Sadece Pandemi her şeyi bozuyor. Her oyunda yaklaşık 1-2 sene aksama yaşanacak.

Square Enix yalanladı ya satın alma girişimlerini. Hiçbir şey satmıyoruz dediler. Zaten Sony ve Square Enix olsun Capcom olsun dost gibiler. Square Enix’in çıkan çoğu büyük yapımı ilk olarak birkaç sene Ps exclusive oluyor zaten.

@Arthur Morgan @Dark King

Bakın şu üç haber sadece bugün geldi.
Boşuna demiyoruz Exclusive Exclusive Exclusive diye.
Tek bir işe odaklandığın zaman o işin kaliteli olma oranı da artıyor.
Sony’nin oyunlara yatırım dışında başka hiçbir şey odaklanmıyor.

Baya iyi haber

Adamlar cloud gaming için Microsoft ile istişare ediyor buna rağmen exclusive olacağını şimdiden kesin olarak belirtiyorlar.
Bu sefer daha çok ve kaliteli exclusive gelmesi güzel olur. Hem sadece ps5’e yaparlarsa performansı da iyi olur. O konuda hala tam güvenemiyorum ben bu nesile.

Neredeyse her ay bir şirketle anlaşma yapıyorlar ve şu an güncel sahip oldukları şirketlerde hepsi şu an yeni bir oyun üzerinde çalışıyor. Bethesda bile şu an Sony için çalışıyor yani adamlar seri üretimde şu an. Sadece Pandemi her şeyi bozuyor. Her oyunda yaklaşık 1-2 sene aksama yaşanacak.

Square Enix yalanladı ya satın alma girişimlerini. Hiçbir şey satmıyoruz dediler. Zaten Sony ve Square Enix olsun Capcom olsun dost gibiler. Square Enix’in çıkan çoğu büyük yapımı ilk olarak birkaç sene Ps exclusive oluyor zaten.

Aslında bakıldığı vakit Sony'nin bu exclusive politikası hoşuma gitse de Xbox ın da aynı politikayı uygulamasını isterdim.

Yalanlandığını biliyorum ki yüksek satın alma fiyatından dolayı sony'nin alabileceğini de düşünmüyordum. Ama Microsoft belki alabilirdi böyle bir durum olsaydı. İşte o zaman Sony'e ciddi bir darbe vururdu. Şu anda Square Enix'in sony'nin kendi oyun firmalarından bir farkı yok gibi.

Bu sefer daha çok ve kaliteli exclusive gelmesi güzel olur. Hem sadece ps5’e yaparlarsa performansı da iyi olur. O konuda hala tam güvenemiyorum ben bu nesile.
Çoğu oyunun Ps4 portu çıkacak diye korkularım vardı. Çünkü bir oyunun ps4 portunu çıkardığın zaman %100 olarak ps5'e optimize edilmesi sıkıntıya giriyor.
Returnal'i görünce umutlarım arttı ama.

Birincisi Returnal Ps5'de Native 4K + Raytracing ile 60fps de çalışıyor

İkincisi oyundaki bekleme süresi 1 saniye bile değil

Üçüncüsü oyundaki her silahın kolda farklı basınç seviyesi olmasını geçtim, oyunda Dualsense ile yağan yağmurun damlalarını bile hissediyorsun.

Returnal'i yapanlar önceden kart oyunu yapıyordu ve onlar bile bu kadar etkileyici bir optimizasyonu başardıysa Sony'nin yüksek bütçeli Blockbuster oyunlarının optimizasyon kalitesini düşünemiyorum bile.

Şu oyun 7 sene önce duyuruldu. Steam de yayınlanacak dendi. O zamandan beri hiç ses seda yok. Küfür etmemek için kendimi zor tutuyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık