Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

One Piece Live-Action TV Serisi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Balıkadamlar niye zenci la, ne kadar saçma bir fikir. Bunlar balikadam oldukları için insanlarca eziliyorlar. Zenci beyaz kavgası değil ki bu. Aksine OP evreninde zenciler okamalar falan ezilmiyor. Direkt kast sistemi var. Ejderler > insanlar > balıkadamlar diye siniflaşma var. Acaba komple balıkadamları kaldırıp zenci farklı bir grup yapıp zencileri eziyorlar mi diyecekler, abuk sabuk işler.
Tamam da Balık Adam Arc'ından anlatılan hikayesi geçmişteki siyahi haklarıyla ilgili olaylar çok benzer. Hatta genel olarak Fisher Tiger, Macholm X'e benzerken ; Otohime'de Marthin Luther King'e benzer. One Piece'de siyahi karakterler ezilmiyor ama Oda Balıkadamlar üzerinden ırkçılık temasını bence çok güzel işliyor bu yüzden balık adamların siyahi karakterler tarafından canlandırılması bence gayet uygun. Hatta seri ilk duyurulduğunda acaba balık adamları cgi ile mi yaparlar yoksa siyahi karakterlere mi oynatırlar diye düşünmüştüm. Bu konuda bir bilgi var mı daha bilmiyorum.

Tamam da Balık Adam Arc'ından anlatılan hikayesi geçmişteki siyahi haklarıyla ilgili olaylar çok benzer. Hatta genel olarak Fisher Tiger, Macholm X'e benzerken ; Otohime'de Marthin Luther King'e benzer. One Piece'de siyahi karakterler ezilmiyor ama Oda Balıkadamlar üzerinden ırkçılık temasını bence çok güzel işliyor bu yüzden balık adamların siyahi karakterler tarafından canlandırılması bence gayet uygun. Hatta seri ilk duyurulduğunda acaba balık adamları cgi ile mi yaparlar yoksa siyahi karakterlere mi oynatırlar diye düşünmüştüm. Bu konuda bir bilgi var mı daha bilmiyorum.
Dünyada balıkadam olmadıgi için OPun siyahi muhabbetini Balıkadam araciliğiyla islemesi var olan bir şey zaten ama sorun OP evreninde siyahiler üzerinden ırkçilik yapılmaması ve balıkadamlar arasında siyahi bulunmaması. Özetle seriye uygun olsun diyorum, başka hikaye anlatmasına gerek yok. :)

Sıkıntı zaten fazla temiz yüzlü yakışıklı olması. Feminen yüzlü mankenler gibi bir şey tuvalet temizleyip antrenman yaparken hayal edemezsin bunu hani.
Kendisi zaten sonradan erkek kimliğine geçiş yapmış bir kardeşimizmiş. Asıl adı Morgana Davies, birçok filmde yer almış.

Coby kız gibi gözüktüğü için tercih edilmiş olabilir.

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 7)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık