Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Ölüm Cezası

Ölüm Cezası Doğru Mudur?

• Kullanılan toplam oy
    220
Sonuçta yine katil oluyorsun.
Sayı sabit kalır insanlığa faydan olur gene. Çizgi romanlarda ne kadar işlemişlerdir bilemem ama Batman'in öldürmemeyi tercih ettiği adamların aldığı bütün canlar biraz da kendisine yazar.
Gerizekalıca olup olmadığını söylemek için gerçekten birini öldürmenin duygusunu tatmış olmak lazım diye düşünüyorum.
Bu muhabbeti yapmak bence geri zekalıca dostum filmdeki örnek için dedim. Senin yedi ceddini öldüren katıksız bir orrrtam çocuğu var. Tam fişini çekeceksin ama dur ondan farkın kalmaz diyecekler :/ afedersin yaprak kalmaz bu kadar yüzeysel bakılırmı la olaylara?
Batman de katil oluyor o zaman. Onun da ölmesi gerekmez mi?
Masum insanların katili olmuyor ama dostum, eline sağlık denir başarılılarının devamı dilenir.

Çünkü ideolojik olarak yapıldığını düşünüyorum bu yorumun. Mesela @Kenshiro da bu zaman da olmaz demiş. Zaman ve mekan meselesi değil buradaki olay. Muazzam bir hukuk sisteminin olmasıyla ya da ülkenin medeniyet seviyesiyle alakalı bir durum değil. Bana kalırsa. Kaldı ki 10 yılda bir katliam da olmadı idam ceza olarak ülkede varken.
Mevzu tam olarak şununla alakalı; gücü elinde tutan kişi yargı sistemini de elinde tuttuğu için basitçe kendi çalıp kendi oynar ve kendisine karşıt görüşlü olan birini yargılar, asar. Olayın geri dönüşü de olmaz. Kimsenin herhangi bir şey hakkında yorum yaparken acaba asılır mıyım düşüncesiyle söyleyeceklerini kesip biçmek istediğini sanmıyorum.

Üye silindi 1004

Sayı sabit kalır insanlığa faydan olur gene. Çizgi romanlarda ne kadar işlemişlerdir bilemem ama Batman'in öldürmemeyi tercih ettiği adamların aldığı bütün canlar biraz da kendisine yazar.

Bu muhabbeti yapmak bence geri zekalıca dostum filmdeki örnek için dedim. Senin yedi ceddini öldüren katıksız bir orrrtam çocuğu var. Tam fişini çekeceksin ama dur ondan farkın kalmaz diyecekler :/ afedersin yaprak kalmaz bu kadar yüzeysel bakılırmı la olaylara?

Masum insanların katili olmuyor ama dostum, eline sağlık denir başarılılarının devamı dilenir.
Suçları idam etmek ya da öldürmek bi noktada intikamdır. Babaların babasının dediği gibi "Revenge is a Fool's Game".

Batman'in öldürmemesinin bir sebebi de, kendisinin neye dönüşeceğini bilememesi. DC'de senin dediğin gibi yapan Executioner karakteri var, Crusader var. Marvel evreninde Punisher var. Bunlar suçluları öldüren kişiler, ama bir noktadan sonra kötülüğü yok etmek pahasına her şey mübahtır kafasına girmiş adamlar. Yani 100 masumu kurtarmak için, 10 masumu öldürmekten çekinmezler. Batman ise 110 masumun tamamını kurtarmaya çalışır. Senin dediğin gibi öldüren bir adam olsaydı, bir süre sonra da o da çoğunluğun iyiliği için azınlığı görmezden gelmeye başlayacaktı.

Mevzu tam olarak şununla alakalı; gücü elinde tutan kişi yargı sistemini de elinde tuttuğu için basitçe kendi çalıp kendi oynar ve kendisine karşıt görüşlü olan birini yargılar, asar. Olayın geri dönüşü de olmaz. Kimsenin herhangi bir şey hakkında yorum yaparken acaba asılır mıyım düşüncesiyle söyleyeceklerini kesip biçmek istediğini sanmıyorum.
Ülkesel olarak yaklaşmak mantıksız. İlkesel bakmaklazım. Çünkü ülkesel olarak yaklaşıldığında, iktidar değişse ya da hukuk sistemi değişse idamın getirilmesi sıkıntı yaratmazmış gibi algılıyorum ben yazılanları.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 5)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık