Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Ölüm Cezası

Ölüm Cezası Doğru Mudur?

• Kullanılan toplam oy
    220
Neden? Diğer ülkeleri ülkem kadar tanımıyorum. Ve bizim ülkemizde bir güç savaşı olarak kullanılacağına kendimce eminim ?

Çünkü ideolojik olarak yapıldığını düşünüyorum bu yorumun. Mesela @Kenshiro da bu zaman da olmaz demiş. Zaman ve mekan meselesi değil buradaki olay. Muazzam bir hukuk sisteminin olmasıyla ya da ülkenin medeniyet seviyesiyle alakalı bir durum da değil. Bana kalırsa. Kaldı ki 10 yılda bir katliam da olmadı idam ceza olarak ülkede varken.

Son düzenleme:
Bilimsel deneylerde denek olarak kullanılmaları hoş olurdu, ülkeye faydası olacak tek seçenek bu lakin öyle bir duruma getirilmesi olanaksız duruyor. İdam gereksiz geliyor. Kimin suçlu kimin suçsuz olduğunu kavrayacak bir yapının olduğunu sanmıyorum ülkede
tek seçenekmi :d hepsini çalıştırabilirsin :D

Bizim ülkemizde olmaması gerektiğini emimim. 10 yılda bir katliam olurdu.

Diğer ülkelerde durum daha iyi veya kötü olabilir ama 1 insan için bile olsa da telafisi imkansız cezalar verilmemeli.

@Mr.Bushido kimseyi hadım edememeli mesela. @Eustass Captain Kidd kimseyi çarmıha gerememeli.
@Smoker herkesi ölene kadar hapsedebilir. Bunun telafisi de zor olsa da diğerleri gibi imlansız değil.

Bu dünyada hiç bir şey %100 değil. En azından çoğunlukla gördüğümüz bildiğimiz bir başkasının arzu ettiği. Bu yüzden tek bir insan için bile olsa herkes hak ediyor dese bile canı alınmamalı.

Ha ama süresiz bantlanabilir. Onda sorun yok tedbir var.

Konu forum cezaları değilmiydi la :hoo:

Bence ölmek isteyene izin verilmeli mi bunu tartışalım.
Çarmıha germe özgürlüğüme yapılmış bir hakaret kabul ediyorum bu yorumu.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık