Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Ölüm Cezası

Ölüm Cezası Doğru Mudur?

• Kullanılan toplam oy
    220

Üye silindi 1004

Duruma göre değişir bence. Sadece terör, vatan hainliği gibi suçlara idam getirilip, tecavüz gibi suçlardan yargılananların da hadım edilip suç aletini ağzına vererek adalet sağlanabilir. Tecavüzcülerin öldürülmesine karşıyım çünkü. Ya aynı şekilde cezalandıracaksın ya da suç aletini kesip ağzına tıkayacaksın ki başkasına çektirdiği acılar aklına gelsin.
Çektirdiği acı mı aklına gelecek? Aklına gelecek son şey bile olmaz çektirdiği acılar. Zaten başkasına acı çektirmekten gocunacak insan tecavüz suçu işlemez.

İdam insanları suç işlemekten bir yere kadar caydırır da şuankinden elle tutulur bir fark olacağını sanmıyorum. Bana daha çok olası kast ya da ihmalkar davranısla işlenen suçlarda azalma olur gibi geliyor. Tecavüze, insan katletmeye niyetlenmiş canavarları ölüm korkusunun durduracağını genel olarak düşünmüyorum ama evet hem toplumun hem zarar gören ve ailesinin manevi açıdan tatmin edilmesine yarayabilir. Cezanın bir amacı da bu zaten.

Ara ara filmlerde/dizilerde bizim eleman tam pek çok insanı öldürmüş ve hala öldürmeyi düşünen kötü adamı öldürmek üzereyken, biri çıkıp diyor ki "yapma, yoksa sen de onun gibi olursun". O anda şöyle oluyorum:

Burada yorum yapanların bazılarını da zihniyet olarak benzetiyorum :/

Son düzenleme:
Çektirdiği acı mı aklına gelecek? Aklına gelecek son şey bile olmaz çektirdiği acılar. Zaten başkasına acı çektirmekten gocunacak insan tecavüz suçu işlemez.
En azından bir daha başkasının ırzına geçemezdi işte :/
Söylediklerimi neden çarpıtıyorsun ki? Adam öldüren öldürülmeli de kısas. Ben söylediğin o kısmın ceza değil kısas olduğunu söyledim bu kadar.
Çarpıtmıyorum. Onu yapacak olan da idamı yapacak olanlarla aynı olacak diyorum. İlk mesajda tam belirtmemiş olabilirim ama demek istediğim bu. Kalkıp da sivil biri gidip tecavüzcüyü kessin demiyorum yani. Senin kısas dediğin kısım caydırıcılık açısından iyi ama neyse...

Ara ara filmlerde/dizilerde bizim eleman tam pek çok insanı öldürmüş ve hala öldürmeyi düşünen kötü adamı öldürmek üzereyken, biri çıkıp diyor ki "yapma, yoksa sen de onun gibi olursun". O andaki şöyle oluyorum:

Burada yorum yapanların bazılarını da zihniyet olarak benzetiyorum :/
En kıl olduğum şeylerden biri bu, hele bunu oyunlara falan yedirmeye çalışıyorlar aman yarabbi :oleyo2:

En azından bir daha başkasının ırzına geçemezdi işte :/

Çarpıtmıyorum. Onu yapacak olan da idamı yapacak olanlarla aynı olacak diyorum. İlk mesajda tam belirtmemiş olabilirim ama demek istediğim bu. Kalkıp da sivil biri gidip tecavüzcüyü kessin demiyorum yani. Senin kısas dediğin kısım caydırıcılık açısından iyi ama neyse...
İran'da insanlar baya cayıyor...

İdam şu anda da önceden de o kadar iyi uygulanamadı. Suçsuz insanların canı elinden alındı, adaleti sağlam olan ülkelerde bile yanlışlıklar çıkabilir. Hele ki bir de Türkiye'de çıkartmayı düşünüyorsanız vah halinize... Daha doğru düzgün cezalandıramıyoruz.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık