Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Ölüm Cezası

Ölüm Cezası Doğru Mudur?

• Kullanılan toplam oy
    220
Halihazırda idam olan ülkelerin suç oranlarına bakarsanız bu yöntemin çok fazla işe yaramadığını anlarsınız. Zaten idam bir işe yarasaydı idam uygulamasını gerçekleştiren ülkeler hala daha kimleri idam ediyor diye sorulması gerekirdi mantıken. İlla bu adamlara ibret-i alem olsun diye bir hasar vermek istiyorsanız lobotomi idamdan çok daha fazla işe yarardı muhtemelen.

İdamın caydırıcı bir yönte olarak sadece muz cumhuriyetlerinde kullanılır.Ama aslında insanlar caymazlar sadece cayıyomuş gibi yaparlar.

Bizim ülkemizde olmaması gerektiğini emimim. 10 yılda bir katliam olurdu.

Diğer ülkelerde durum daha iyi veya kötü olabilir ama 1 insan için bile olsa da telafisi imkansız cezalar verilmemeli.

@Mr.Bushido kimseyi hadım edememeli mesela. @Eustass Captain Kidd kimseyi çarmıha gerememeli.
@Smoker herkesi ölene kadar hapsedebilir. Bunun telafisi de zor olsa da diğerleri gibi imlansız değil.

Bu dünyada hiç bir şey %100 değil. En azından çoğunlukla gördüğümüz bildiğimiz bir başkasının arzu ettiği. Bu yüzden tek bir insan için bile olsa herkes hak ediyor dese bile canı alınmamalı.

Ha ama süresiz bantlanabilir. Onda sorun yok tedbir var.

Konu forum cezaları değilmiydi la :hoo:

Bence ölmek isteyene izin verilmeli mi bunu tartışalım.

Bizim ülkemizde olmaması gerektiğini emimim. 10 yılda bir katliam olurdu.

Diğer ülkelerde durum daha iyi veya kötü olabilir ama 1 insan için bile olsa da telafisi imkansız cezalar verilmemeli.

@Mr.Bushido kimseyi hadım edememeli mesela. @Eustass Captain Kidd kimseyi çarmıha gerememeli.
@Smoker herkesi ölene kadar hapsedebilir. Bunun telafisi de zor olsa da diğerleri gibi imlansız değil.

Bu dünyada hiç bir şey %100 değil. En azından çoğunlukla gördüğümüz bildiğimiz bir başkasının arzu ettiği. Bu yüzden tek bir insan için bile olsa herkes hak ediyor dese bile canı alınmamalı.

Ha ama süresiz bantlanabilir. Onda sorun yok tedbir var.

Konu forum cezaları değilmiydi la :hoo:

Bence ölmek isteyene izin verilmeli mi bunu tartışalım.
Bu yorumları bırakmamız lazım.

Ara ara filmlerde/dizilerde bizim eleman tam pek çok insanı öldürmüş ve hala öldürmeyi düşünen kötü adamı öldürmek üzereyken, biri çıkıp diyor ki "yapma, yoksa sen de onun gibi olursun". O andaki şöyle oluyorum:

Burada yorum yapanların bazılarını da zihniyet olarak benzetiyorum :/
En geri zekalı muhabbet. Batman'le de bu muhabbet yüzünden feci makara yaparlar net aleminde.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 6)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık