Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Müzik Dünyası Sohbet, Haber ve Tartışma

Çalma listesi projesine katılmak ister misin?

• Hayır, teşekkürler.

Kullanılan: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    3
Yukarıda hâlâ açık olan Ali Cabbar için düşüncesini veya tarafını belli edenlerde sonuç şöyledir:

İlk şıkkı düşünüp "evet" diyeni görmeyeceğimi düşündüm ama şıkkı cesaretli bir şekilde işaretleyen iki arkadaşı da tebrik ediyorum.
Anket artık kapanabilir, çünkü şarkı da tüketildi gibi görünüyor.

Yukarıda hâlâ açık olan Ali Cabbar için düşüncesini veya tarafını belli edenlerde sonuç şöyledir:

İlk şıkkı düşünüp "evet" diyeni görmeyeceğimi düşündüm ama şıkkı cesaretli bir şekilde işaretleyen iki arkadaşı da tebrik ediyorum.
Anket artık kapanabilir, çünkü şarkı da tüketildi gibi görünüyor.
Söz ve müzik kusursuz olmasına rağmen söyleyen arkadaşın keko rap seviyesi vasat sesi yüzünden ben de pek beğenmedim. Dinlediğim tüm dandik coverlar orijinalinden daha başarılıydı. Yine de anlamlandıramadığım bir büyü var şarkıda, kendini dinletiyor.

Son düzenleme:
Söz ve müzik kusursuz olmasına rağmen söyleyen arkadaşın keko rap seviyesi vasat sesi yüzünden ben de pek beğenmedim. Dinlediğim tüm dandik coverlar orijinalinden daha başarılıydı. Yine de anlamlandıramadığım bir büyü var şarkıda, kendini dinletiyor.
Her iki konuda da haklısın. Dinletiyor. Bir de sözler her şeye uyarlanıyor. İsmi ve eylemi değiştir, bitti. Ancak arkadaşın sesi dediğin tarz gibi. Sesi düz, o yüzden buradaki insanlar da okuyabilir gibime geliyor. Tabii ben başka şarkısını dinlemediğim için bu şarkıdan hareketle söylüyorum.

Sen ve Bisküvi deyince Seven ve Super Shy şarkılarını dinledim de bazı tarz şarkılarda seçiciymişim, onu anladım. Seven şarkısının klibini de bazı sahnelerini beğendim ama klipte bayağı sahne olduğuna kafam karıştı. Belki gece izlemektendir.
yok ya şarkı mehh bir şarkı. han so hee'yi takip ediyorum instagram'da. onun paylaşımlarını görüp, o oynuyor diye izledim klipi. rap hariç ön yargılı olduğum müzik türü olmasa da k-pop ve j-pop konusunda ben de çok seçiciyim. on numara klip çekiyorlar, saygım sonsuz ama ürettikleri müziklerin dinlenebilirliği için aynı şeyi söyleyemeyeceğim.

Sonunda aldım, kardeşim çok beğendi. Ben de fazlasıyla memnun oldum. Klavyenin piyano tuşlarına benzemesini çok beğendim, tuş tepkileri ve ses kalitesi beni fazlasıyla tatmin etti.
Bir sürü ritim ve enstrüman modu var, ayrıca öğretici moduna da sahip. Görüntüsü itibariyle çok ağır olacağını düşünmüştüm, aksine çok hafif çıktı, tek elle bir odadan diğerine kolaylıkla taşınabiliyor. Mikrofonu da beklediğimden iyi çıktı. Tuş hassasiyeti olmaması biraz üzüyor, ama fiyatını düşününce dert etmiyorum.
Canımı sıkan tek şey sesin minimum ayarda bile çok fazla çıkıyor olması, akşam vakitlerinde çalarsam muhtemelen Polisi ararlar. Bu sorunu da kulaklık takarak çözeceğim artık. Tereddütlerim vardı fakat iyi ki almışım, benim gibi bir amatörü uzun süre götüreceğini düşünüyorum. @BlackMask

Sonunda aldım, kardeşim çok beğendi. Ben de fazlasıyla memnun oldum. Klavyenin piyano tuşlarına benzemesini çok beğendim, tuş tepkileri ve ses kalitesi beni fazlasıyla tatmin etti.
Bir sürü ritim ve enstrüman modu var, ayrıca öğretici moduna da sahip. Görüntüsü itibariyle çok ağır olacağını düşünmüştüm, aksine çok hafif çıktı, tek elle bir odadan diğerine kolaylıkla taşınabiliyor. Mikrofonu da beklediğimden iyi çıktı. Tuş hassasiyeti olmaması biraz üzüyor, ama fiyatını düşününce dert etmiyorum.
Canımı sıkan tek şey sesin minimum ayarda bile çok fazla çıkıyor olması, akşam vakitlerinde çalarsam muhtemelen Polisi ararlar. Bu sorunu da kulaklık takarak çözeceğim artık. Tereddütlerim vardı fakat iyi ki almışım, benim gibi bir amatörü uzun süre götüreceğini düşünüyorum. @BlackMask

Beğenmenize çok sevindim. Güle güle kullanın. Aldığın fiyata göre kalitesinin hakkını bayağı vermiş en azından. Artık müsait bir zamanda, enstrümanı kavradığında birkaç parçanın videosunu salarsın. Senden güzel melodiler duymak isteriz. Tabii bu isteğe karşılık vermek zorunda değilsin. Tecrübeni paylaşman bile yeterli.

Beğenmenize çok sevindim. Güle güle kullanın. Aldığın fiyata göre kalitesinin hakkını bayağı vermiş en azından. Artık müsait bir zamanda, enstrümanı kavradığında birkaç parçanın videosunu salarsın. Senden güzel melodiler duymak isteriz. Tabii bu isteğe karşılık vermek zorunda değilsin. Tecrübeni paylaşman bile yeterli.
Memnuniyetle çalarım.

Uboa'yı ne kadar sevdiğimi bilen bilir. Müziğe çok şey katmış bir proje olduğunu düşünüyorum. Onun hakkında biraz yazmak istiyorum!

Xandra Metcalfe'in drone, ambient, power electronics projesi olan Uboa, 14 şubat 2019 tarihinde yayınladığı The Origin of My Depression albümüyle tanınıyor. Öncelikle bu proje herkese pek hitap etmeyebilir. Zira Xandra'nın müziği gitar, davul gibi ögelere değil; son derece rahatsız edici gürültülere sahip.

Xandra, Uboa için "2010 yılında yatak odamda deneysel bir doom metal projesi olarak başladı" diyor. ancak zamanla bu proje daha soyut, deneysel ve noise odaklı bir çalışmaya dönüyor. Sert gürültü ögelerinin ve rahatsız edici unsurların yanında aslında belli belirsiz fark edilebilecek melodik bir yapı görülebiliyor. Bu bağlamda Xandra'nın projesinde özellikle Planning for Burial etkisi görmek mümkün. Bunu kendisi de belirtiyor. Uboa'nın bir doom metal projesi olarak başladığını belirtmiştim. Bu yüzden Xandra'nın iyi bir metal dinleyicisi olduğunu söyleyebiliriz. Kendisi doom metal, DSBM gibi melankolik ve boğucu black metal ögelerine çok hakim. Müziğinde acıyı, şiddeti ve düşmanca tavrı black metal deneyimlerinden faydalanarak dinleyicilerine aktarıyor.

Uboa herhangi bir türe bağlı kalmamayı tercih ediyor. Xandra'ya göre bu proje bir noise projesi değil, DSBM projesi de değil. O, Uboa'yı "solo deneysel müzik projesi" olarak tanımlıyor.

Son olarak bu güzel projenin diskografisini yazalım ve bu girdiyi sonlandıralım.

Albümler:
  • Sometimes Light (1 aralık, 2010)
  • Jouissance (1 ekim, 2013)
  • The Sky May Be (18 ekim, 2018)
  • The Origin of My Depression (14 şubat, 2019)
  • The Flesh of the World (20 mayıs, 2020)

Derlemeler, EP'ler ve split çalışmalar:
  • Coma Wall (24 eylül, 2015)
  • Hook Echo (27 temmuz, 2017)
  • Please Get home Safely (23 aralık, 2017) (slumberkitty ile split)
  • The Aapple of Every Eye (15 haziran, 2018) (muddy lawrence ile ep çalışma)
  • Uboa & Bolt Gun (4 haziran, 2019) (bolt gun ile split)
  • The Absolute (10 temmuz, 2019) (solus varak ile ep çalışma)
  • Dead Time's Broken Arrow (4 kasım, 2022) (vi a. ile split)

Benim favorilerim The Absolute ve Bolt Gun ile yaptığı split çalışma. The Sky May Be de oldukça iyi bir albümdü.

Ayrıca Uboa'nın bandcamp sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Uboa'yı ne kadar sevdiğimi bilen bilir. Müziğe çok şey katmış bir proje olduğunu düşünüyorum. Onun hakkında biraz yazmak istiyorum!

Xandra Metcalfe'in drone, ambient, power electronics projesi olan Uboa, 14 şubat 2019 tarihinde yayınladığı The Origin of My Depression albümüyle tanınıyor. Öncelikle bu proje herkese pek hitap etmeyebilir. Zira Xandra'nın müziği gitar, davul gibi ögelere değil; son derece rahatsız edici gürültülere sahip.

Xandra, Uboa için "2010 yılında yatak odamda deneysel bir doom metal projesi olarak başladı" diyor. ancak zamanla bu proje daha soyut, deneysel ve noise odaklı bir çalışmaya dönüyor. Sert gürültü ögelerinin ve rahatsız edici unsurların yanında aslında belli belirsiz fark edilebilecek melodik bir yapı görülebiliyor. Bu bağlamda Xandra'nın projesinde özellikle Planning for Burial etkisi görmek mümkün. Bunu kendisi de belirtiyor. Uboa'nın bir doom metal projesi olarak başladığını belirtmiştim. Bu yüzden Xandra'nın iyi bir metal dinleyicisi olduğunu söyleyebiliriz. Kendisi doom metal, DSBM gibi melankolik ve boğucu black metal ögelerine çok hakim. Müziğinde acıyı, şiddeti ve düşmanca tavrı black metal deneyimlerinden faydalanarak dinleyicilerine aktarıyor.

Uboa herhangi bir türe bağlı kalmamayı tercih ediyor. Xandra'ya göre bu proje bir noise projesi değil, DSBM projesi de değil. O, Uboa'yı "solo deneysel müzik projesi" olarak tanımlıyor.

Son olarak bu güzel projenin diskografisini yazalım ve bu girdiyi sonlandıralım.

Albümler:
  • Sometimes Light (1 aralık, 2010)
  • Jouissance (1 ekim, 2013)
  • The Sky May Be (18 ekim, 2018)
  • The Origin of My Depression (14 şubat, 2019)
  • The Flesh of the World (20 mayıs, 2020)

Derlemeler, EP'ler ve split çalışmalar:
  • Coma Wall (24 eylül, 2015)
  • Hook Echo (27 temmuz, 2017)
  • Please Get home Safely (23 aralık, 2017) (slumberkitty ile split)
  • The Aapple of Every Eye (15 haziran, 2018) (muddy lawrence ile ep çalışma)
  • Uboa & Bolt Gun (4 haziran, 2019) (bolt gun ile split)
  • The Absolute (10 temmuz, 2019) (solus varak ile ep çalışma)
  • Dead Time's Broken Arrow (4 kasım, 2022) (vi a. ile split)

Benim favorilerim The Absolute ve Bolt Gun ile yaptığı split çalışma. The Sky May Be de oldukça iyi bir albümdü.

Ayrıca Uboa'nın bandcamp sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.
Yine döktürmüşsün Vintage. Kalemine sağlık. İnsanlara albüm hakkında öneri ve fikir oluşturma açısından güzel bir yazı. Konuya olan devam katkın için çok teşekkürler.

Lütfen arkadaşlar üstte Vintage Culture arkadaşımızın yazısını, yani burada alıntıladığımı okuyun, teşekkür edin veya beğenin. Emek var, emek kokuyor.

Saygılar!

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık