Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Müzik Dünyası Sohbet, Haber ve Tartışma

Çalma listesi projesine katılmak ister misin?

• Hayır, teşekkürler.

Kullanılan: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    3
Birkaç haber paylaşayım:

• Ajda Pekkan'ın hayatı film olacak.
Yapımcılar Ajda Pekkan'ın hayatı üzerine film için harekete geçmeye başladı ve bu duruma Pekkan da sıcak bakıyor. Pekkan'ı oynaması için Serenay Sarıkaya en güçlü adaylardan biriymiş. Böylece Bülent Ersoy, Zeki Müren'den sonra Ajda Pekkan da film listesine eklendi.

Kaynak: Pop Bizde
  • Dua Lipa'nın Houdini listelere dönmeye başladı.
Dua Lipa'nın önceki ay yayımlanan Houdini şarkısı istenen etkiyi, başarıyı sağlamadığı düşünülmüştü. Ancak şarkı dünden itibaren listelere girmeye başladı ve günbegün yükselecek gibi görünüyor. Zira Dua Lipa ve ekibi şarkıların promosyon işlerinde başarılı hamleler yapıyor.

Kaynak: Ben Ne Dinledim

• Belçika'da Düm Tek Tek hit listesindedir.
Belçika radyosu MNM'in her yıl oranın dinleyicileri tarafından belirlenen en iyi 1000 hit listesini bu sene de hazırladı. Bu yıl Hadise'nin Düm Tek Tek şarkısı 943. sırada yerini aldı.

Kaynak: Eurovision Turkey

• Pink Floyd'un bateristi David Gilmour yeni albüm yayınlayacak.
Solo albüm çalışması en son 2015'te yayınlayan Gilmour'un yeni şarkılar üzerinde çalıştığını eşi ve müzik ekibinden biri onayladı.

Kaynak: NME

Haberler bu kadar.

İki müzik haberini paylaşayım:

Birincisi Britney Spears cephesinden. Son zamanlarda Britney'in albüm çıkaracağı söylentileri dolaşıyordu. Britney bu iddiaları yalanladı ve bir daha asla albüm yapmayacağını ve müzik sektörüne geri dönmeyeceğini açıkladı. Sosyal medyadaki açıklamaları da şöyle:

Açıkçası buna üzüldüm. Toxic, Gimme More, Womanizer, 3, Criminal gibi şarkılarıyla dinleyerek geçirdiğim ergen yıllara bakarak öyle. Britney de haklı. Müzik sektöründe sömürmeyen kalmadı, en kötüsü de ailesi(!) yıllarca sömürüp onu türlü ilaçlarla parmağında oynattı. Onun bu açıklamalarına bakarak bir devir bitti. Belki yıllar sonra hazır olunca gelir.

Bir diğer haber Måneskin cephesinden. Söylentilere göre Måneskin bu yıl ara verecek. Grup üyelerinin her biri bu sene solo projeleri üzerinde çalışacaklar. Zira yirmi gün önce Damiano David solo çalışması üzerinde açıklamalar yaparak bu konuda sinyalleri vermişti. David solo projesinin çok sağlıklı ve bir o kadar da yıkıcı olabileceğini söylemiş, ardından solo proje yapma şansı olursa grupla birlikte yaptığı her şey sayesinde olduğunu ve temelinin bu gruptan olup burada geliştirdiğini açıklamıştı. Grup seneye kaldığı yerden devam edecek mi, göreceğiz. Tabii kendilerinden bugün çıkan haber için resmî açıklama gelmedi.

Bu konuda da bir şey söylemek istiyorum.
Popüler veya yükselişte olan grupların hemen hepsi ya uzun süre ara veriyor ya da kısmen veya tamamen dağılıyor. Måneskin için de geçerli. Eurovision sayesinde global etkiye sahip oldular ve ancak şöhret insanı doyumsuzluğa götürebiliyor. Zaten David ve Victoria arasında yaşanan sıkıntılar etrafta dolaşıyordu. Bakalım bu durum nereye götürecek onları? Måneskin ESC dönemi öncesi tanıdığım gruptu. Gerçekten yaptıkları şarkılar, özellikle İtalyanca parçaları çok güzel. Doğruysa da umarım, bu ara onlara iyi gelir ve öyle iyi gelirler.

Son düzenleme:
ESC dönemi tempoya başladı. Geçen sene konuyu 17 Aralık'ta açmıştım ama bu sene için hâlâ açamadım, açacak mıyım onu da bilemiyorum. Bunların dışında bekleyen elimde bir sürü müzik programı var ama zamana uydurmak da var. Bakalım.

Son düzenleme:
Dün ve bugün çıkan yeni şarkılardan dikkatimi çeken birkaç şarkıyı sizinle paylaşmak ve o şarkıları tanıtmak istiyorum.

• İngiliz metal grubu Bring Me The Horizon 'Kool-Aid' isimli bir parça yayınladı. Şarkı tam çılgın bir metal şarkısı olduğunu söyleyebilirim. İçerisinde emo, metal, punk ögeleri ve hyper-pop türünün de rock ile vuruşuyla hazırlanan bir şarkı olduğunu söyleyebilirim. Metalci kesimin seveceği bir şarkı olur.

• Punk rock grubu Green Day 'One Eyed Bastard' isimli bir parça yayınladı. Orta ve hareketli tempo arasında bir şarkıdır. Bu arada grubun yakında Saviors adında albümü geliyor.

• Queen of Kings şarkısının yıldızı Alessandra 'Narcissist' isimli bir parça yayınladı. Şarkı başlangıçta yavaş bir şekilde başlayıp sonlara doğru hareketlenen pop, dans ve synth-pop ögeleri taşıyan bir şarkıdır.

• Tiësto x FAST BOY 'All My Life' isimli şarkı yayınladı. Şarkı pop ve EDM türlerini içerir.

Benden bu kadar. Teşekkür ederim.

Bu ara Rihanna şarkılarına fena sardım. En son altı yıl önce bu kadar dinlemişimdir. Umbrella, Pon De Replay, Don't Stop The Music, Jump, Diamonds, Stay, Needed Me ve aklıma gelmeyen bir sürü şarkı... Albümlere sardım. Bacım, umarım, bu sene sözünü gerçekleştirir de yeni şarkılarla gelir.

Bu hafta yayınlanan, dikkatimi çeken yabancı şarkı ve albümleri sizinle paylaşıyorum.
  • Jennifer Lopez'in önümüzdeki haftalarda son albümün üzerinden tam 10 yıl sonra yayınlayacağı This Is Me...Now (bununla ilgili ayrıca detay vereceğim) adlı stüdyo albümünün ilk teklisi Can't Get Enough yayınlandı.

• River şarkısıyla bilinen Bishop Briggs, Triumph isimli bir şarkı yayınladı. Dinlemenizi tavsiye ediyorum.

• Ariana Grande, gelecek albümünün habercisi ilk tekli olan yes, and? adlı şarkısı yayınladı. Şarkı, Madonna'nın Vogue şarkısından etkiler taşıyan bir House şarkısıdır.

Yeni Çıkan Albümler

• 2022 ESC'nin en büyük yıldızlarından Chanel'in ¡Agua! adlı albümü yayınlandı. Albümde viral olan Clavaito ile ESC hiti SloMo şarkılarının olduğu 12 parça vardır. Albümü dinlemek için Spotify:

• Bir tane daha albüm gördüm ama onun sanatçısı ve albümü hakkında yeterince bir şey elde edemediğim için bilgi vermeden direkt albümü bırakıyorum:

Teşekkür.

Hardal, Yeraltı Dörtlüsü, Siyah Gölgeler, Meteor Gruplarının Gitaristi yıllarca Erkin Korayın yanında gitar çalmış Cahit Kukul bugün vefat etmiş. Şu hayatta en çok tanışmak istediğim kişilerden biriydi ışıklar içinde uyu büyük usta...🙏

Alacağın bir kaç nefes, hiç düşündün mü?
Ne kalacak senden, hiç düşündün mü?

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık