Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Kütüphane] Monkey D. Garp

Bu Karakter Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

• Severim

Kullanılan: 361 82.2%
  • Sevmem

Kullanılan: 78 17.8%

• Kullanılan toplam oy
    439
Bunun çıkış noktası ne? Yeni bir detay mı yakalandı?
Genel tartışmada kafamı kurcalayan bir şeyi yazmıştım ki bu da beni sonuçta Garp'ın Ace'i Dünya Hükümeti'ne gammazlamış olduğu sonucuna çıkardıydı.
Yorumları sordum. Aksini savunan pek çıkmadı. Çıkanlar da ikna edici olamadı. Hatta fikrimi daha da pekiştirdi.
Böyle böyle gitgide daha yattı kafama bu olasılık.

Genel tartışmada kafamı kurcalayan bir şeyi yazmıştım ki bu da beni sonuçta Garp'ın Ace'i Dünya Hükümeti'ne gammazlamış olduğu sonucuna çıkardıydı.
Yorumları sordum. Aksini savunan pek çıkmadı. Çıkanlar da ikna edici olamadı. Hatta fikrimi daha da pekiştirdi.
gfkjkhsgf ok

@ch3rl0b11n

Yazdıklarım da bunlardı.

Ace-Garp konularını konuşurken uzun zamandır kafamı kurcalayan bir soruyu hatırladım ve biraz düşününce bir sonuca vardım. Buraya bir şeyler karalayacağım, bana kafamı kurcalayan bu konu için cevap ya da en azından akıl verebilecek olan herkesten, yardımlarını benden esirgememesini diliyorum. :utangac:

Ace daha doğmadan, Dünya Hükümeti'nin hedefi haline gelmiş bir çocuk. O kadar ki babası (Muhtemelen tayfasının bilmesi durumunda çocuk bulunur diyerek tayfasından bile gizleyerek) Garp'a çocuğu koruyup kollamasını söylüyor.
Dahası anası hamileliğini 21 ay boyunca sürdürerek Ace'i gizliyor.

Tabi hal böyle olunca Dünya Hükümeti çocuğu bulamıyor ve Ace kurtuluyor.
Ama tabi daha doğmamış çocuğu öldürmek için arayan tipler, "Çocuğu bulamadık, o zaman neyse kalsın :bilmem:" diyecek değiller. Muhtemelen araştırma bir şekilde açık kaldı ama bir türlü ilerleyemedi.
Aradan 20 yıl geçti, Ace büyüdü, Korsan oldu. Baya da ünlü bir korsan oldu. Adam super rookie'ydi hatta.
Daha doğmamışken öldürmek için Ace'i arayan insanların, korsan haline Shicibukai'lik teklif etmesi olasılığı bana mantıklı gelmiyor. Bu yüzden o sıralar Ace'in aradıkları çocuk olduğunu bilmediklerini düşünüyorum.
Ama sonra ne oluyorsa Karasakal tarafından yakalanan Ace'in kimliği kuşkuya yer bırakmayacak şekilde Dünya Hükümeti tarafından öğreniliyor ve apar topar bir idam sürecine giriliyor.

İşte benim kafamı kurcalayan şey bu; "ne oluyorsa Karasakal tarafından yakalanan Ace'in kimliği kuşkuya yer bırakmayacak şekilde Dünya Hükümeti tarafından öğreniliyor." kısmı.

Bir çok olasılık var belki ama bu kesinlik öyle kolay kolay anlaşılacak bir şey değil. Bundan dolayı benim kafamda yanan en güçlü ve bu nedenle de beni kızdıran ampul şu;

"Garp yumurtluyor.":artiz:

En nihayetinde kendisi halkın Kahramanı, DENİZCİ EFSANESİ, KUTSAL EJDER KORUYUCUSU bir şahsiyet.
İşiyle, ailesi! arasında kaldığında haklı-haksız, doğru-yanlış bakmadan işini seçen birisi.
Bu kafada bir adamın Ace'i himayesine almış olması bile beklenemeyecek bir şey. Ama bir şekilde yapmış. Ki eminim bu da içini yıllar boyunca kemirmiştir.
Belki de bu yüzden Ace'e yakalandıktan sonra, yıllardır içinde taşıdığı bu ÇOK BÜYÜK GÜNAHI daha fazla tutamamış ve dökmüştür eteğindeki taşları.
Tabi 21 aylık hamilelik hikayesi her ne kadar inanılır gibi gelmese de çocuğu yıllardır saklayan BÜYÜK MARİNE KAHRAMANI, KUTSAL EJDER KORUYUCUSU Garp'tan gelen bilgi, ne kadar saçma olursa olsun inanılmış ve kabul edilmiştir.

Vardığım sonuç bu oldu. Ama tabiki bilmediğim ya da yanlış hatırladığım bir şey olabilir. Başka fikri, inancı ya da bilgisi olan biri varsa ve cevap verirse minnettar olurum.

He cevap gelmezse Garp'ın bir de gammaz olduğu sonucuna varacağım. :artiz:
Yok kardeş, düşünüyorum düşünüyorum olmuyor. Doluya koyuyorum almıyor, boşa koyuyorum dolmuyor.:hmm:

Dünya Hükümeti Rouge'u ya bulamadı ya da doğumdan çok kısa bir süre önce buldu. Çünkü hamileliğinin 12. ayında 15. ayında falan bulmuş olsalar, şüpheyi üstünden attığı için bu hamileliği devam ettirme ihtiyacı kalmayacağı için doğurması gerekirdi.
Sonuçta bu yaptığı doğaya ters. Sadece kendi hayatını değil, bebeğinin hayatını da tehlikeye atıyor.
Yani ya bulunursam korkusuyla çocuğu tutabileceği kadar tuttu ve bulunamadı ya da dayanma sınırına geldiğinde (tesadüf o ki) Dünya Hükümeti bunu buldu, hamile olduğunu gördü ve bıraktı.
Muhtemelen ısrarla doğurmamış olmasının sebebi, bebek doğduktan sonra kimlik teyitinin yapılmasına olanak sağlanıyor olması. Ama Roger'ın ölümünden yıllar sonra, zamanında yakınlık kurduğu bir kadın hamile halde bulunursa ardı araştırılmaz. Hani ortada bebek olsa bir şey yapılabilir de, hamile kadına napacan?

Yani Rogue zaten biliniyordu, araştırılmıştı, Sengoku şüpheleniyordu, isim yapınca her şey netleşti falan hikaye.
Kadının olduğu ada biliniyor olsa zaten 20 ay hamile kaldığı anlaşılırdı ve bu olay otomatikman bunu eleverirdi. Muhtemelen hamile hamile gezdi. Ya da kimsenin kendisini bulamayacağı bir yerde saklandı...
Yok. Çıkılmıyor işin içinden.

Ama dediğime çıkıyor gene sonuç. %90 Garp yumurtladı gerçekleri. :artiz:

Peki Şehzade Bayezid'in Şehzade Kasım'ı gammazladığı gibi iyi niyetli bir gammazlamaysa ya?

Başka bir şeye gerek mi var.
Hm.
Mantık bu yani.
E iyi. Alakasız bir konuda daha fazla uzatmama gerek yok o zaman.

Koca Denizci casus birliğine "tescilli hain" diyen tiplere Denizci Kahramanının konusunda ne diyem şimdi?

Peki Şehzade Bayezid'in Şehzade Kasım'ı gammazladığı gibi iyi niyetli bir gammazlamaysa ya?
Çocuğu, Roger'ın evladı olduğunu öğrendikleri için idam ettiler. Etme eyleme.
Hani niyeti neydi, ne değildi bilmiyorum.
Ama bu çocuğun idam kararı çıktığında, "Günahı ne de öldürüyorsunuz bunu" dememiş insandan bahsediyoruz. O saatten sonra niyeti benim için önemini yitiriyor şahsen.

Çocuğu, Roger'ın evladı olduğunu öğrendikleri için idam ettiler. Etme eyleme.
Hani niyeti neydi, ne değildi bilmiyorum.
Ama bu çocuğun idam kararı çıktığında, "Günahı ne de öldürüyorsunuz bunu" dememiş insandan bahsediyoruz. O saatten sonra niyeti benim için önemini yitiriyor şahsen.
Cora'nın da böyle bir Hükümete çalışıyor olması :)

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık