Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Mihawk'tan Önce Unvan Kime Aitti?

Sizce hangisi ?

• Kullanılan toplam oy
    185
Onu demedim kılıç ustası olan bir adam güçlü olamaz algısı var.

Mihawk'ı boşver herhangi bir kişi sadece kılıç ustası olarak zirve güce ulaşamaz mı ?
Daha geçen sayı Kaido demedi mu sadece hakiyle bile zirve olabilirsin ?
Haki+kılıç ustası olarakta zirve olunabilir.
Sadece en iyi kılıçustası olarak kalıyorsan zaten bu sınırlı bir şey. Haki+kılıç zirve olabilir diyorsun ya, onun zirvesi en iyi kılıçustası değil dünyanın en güçlü adamı olmak oluyor.

Eğer sınırsız olsaydı o unvan en iyi kılıçustası değil, dünyanın en güçlü adamı, en güçlü canavar, korsanlar kralı gibi bir unvan olurdu, en iyi kılıçustası unvanı olmazdı. Sınırlı denmesi bu yüzden.

Örneğin, Rurouni Kenshin, bir kılıçustası olarak kendi serisinde dünyanın en güçlüsü olarak biliniyordu. Ninja lideri bile adama meydan okuyup, dünyanın en güçlüsü ben olmak istiyorum diyordu, normalde ninja ile kılıçustasının ne alakası var, dünyanın en güçlüsü oldu mu alakası oluyor işte.

Ryuma'ya da sadece en iyi kılıçustası değil aynı zamanda en güçlü savaşçı veya en güçlü kişi gibi bir şey denmişti.

Bir insanın hedefi en güçlü değil sadece en iyi kılıçustası ise tabii ki bu sınırlı bir şey.

Haki+kılıç+tekme+yumruk+tabanca, Roger ve Rayleigh, bu tarz dövüşüyor bu adamlar. King'de kılıç kullanmasına rağmen böyleydi. Bu sebepten kılıçustalığını umursamıyor bunlar, en güçlü olmayı umursuyorlar.

Yazan vardır belki ama Mihawk'tan önce bu unvan yoktur bence. Roger için KK unvanı nasıl çıktıysa Mihawk ta kılıçta aşırı yetenekli olduğu için bu unvanı oluşturmuşlardır.
Ryuma için hem dünyanın en güçlüsü hem en iyi kılıçustası denmiş. Öyle bir unvan varmış Ryuma zamanında, ancak Ryuma'nın sınırı yokmuş, dünyanın en güçlü adamı olarak bile görülmüş Mihawk'ın aksine.

Şu anda Mihawk'ın unvanını önemli kılan tek şey Zoro. Oda'nın en büyük mallıklarından biri adam akıllı güçlü kılıç ustası karakterler çizmemiş olmasıdır. Şu devirde köpek gibi güçlü kılıç ustaları görmeliydik ki hem Mihawk'ın unvanının ederi olsun hem Zoro'nun hayali bünyeye daha çok işlesin.

en iyi kılıçustası unvanı olmazdı.
Böyle bir unvan zaten yok. Unvan en "Güçlü" kılıç ustası, resmi çeviri yanlış çeviriyi düzeltene kadar senin de çok aşırı derecede belirttiğin gibi arada fark var. Nedense resmi çeviri en güçlü deyince bir anda fark yokmuş gibi kullanmaya başladın, yanlış çeviriyi kullanıyorsun düzeltelim.

Böyle bir unvan zaten yok. Unvan en "Güçlü" kılıç ustası, resmi çeviri yanlış çeviriyi düzeltene kadar senin de çok aşırı derecede belirttiğin gibi arada fark var. Nedense resmi çeviri en güçlü deyince bir anda fark yokmuş gibi kullanmaya başladın, yanlış çeviriyi kullanıyorsun düzeltelim.
Öyle bir unvan zaten var. Unvanın adı: ''greatest swordsman'', ben bu çeviri doğru mu dedim, evet dedi çevirmen, sonra olmaz böyle şey diyerek çevirmene soranlar oldu ''strongest swordsman'' doğru değil mi dediler, ona da evet dedi kendisi. Burada kilit nokta, ''strongest man'' çevirisini ''greatest man'' olarak yapamazsın, farklı anlam çıkar, birisi spesifik bir dövüş stili üzerine en iyisi olmak (mihawk'ın unvanı) diğeri güç üzerine en iyisi olmak (WB'nin unvanı)

''what would the difference be?'' diye şaşırıyor çünkü arada fark olduğunu düşünmüyor, ''greatest'' da olur ''strongest'' da

Arada fark olmadığını kendisi söylüyor çevirmen, sen hangi farktan bahsediyorsun onu anlamadım?

Ayrıca mesajımın ana konusu bu değildi, böyle detaylara takılma. Ana konu, mihawk'ın Ryuma gibi hem en güçlü hem de en iyi kılıçustası olmadığı, Ryuma hem en güçlü adam hem en iyi kılıçustasıymış, mihawk ise sadece en iyi kılıçustası, haliyle mihawk'ın unvanı dünyanın en güçlülerinin yanında pek bir anlamı olmadığı ve bir kişinin dünyanın en güçlüsü değil sadece en iyi kılıçustası olmak istiyorsa büyük bir sınırı olacağıdır, yani King bile kılıç kullanıp, kılıçustası olmayı umursamıyor bu seride, böyle bir durumda en iyi kılıçustası olmanın dünyanın en güçlülerine karşı pek bir özelliği yok.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık