Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Mihawk'ın Seviyesi

Mihawkın gücü ?

• Kullanılan toplam oy
    643
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Öğrenemediniz gitti. Vista ve mihawk denk değiller.

Vista mihawk shanks 1. Sınıf aynı kalitede kılıç yeteneklerine sahipler. Bu onları denk yapmaya yetmez. Güç olarak aynı değiller kılıç ustalığı, kılıç becerileri aynı. Araya haki hız vs girince Vista çöpe çıkıyor. Geriye shanks ve mihawk kalıyor. Mihawk için de en güçlü denmiş zaten.

Üçü de en iyi seviyede kılıç ustası ama en güçlü 1 tane. Siz en iyi ve en güçlü kavramlarını ayırt edemiyorsunuz.

En basitinden. 3ünün kılıç yeteneği aynı ama dünyanın en iyi kılıcı mihawkta. Sırf bu bile mihawkın gücünü arttırıyor. Daha iyi kılıç daha güçlü kılıç tekniği demek. Zorodan biliyoruz. Herifte öyle bir kılıç varki salladı mı devasa slash atıyor. İşte bu tür harici farklarla mihawk zirvede.

Kılıç ustalıkları aynı diye teknikleri de aynı olacak değil. Mihawk devasa slashlar atarak dövüşüyor. Vista yakın plan dövüşüyor mesela.
Ben ne diyom, sen ne diyon. Birincisi gücü hızı falan iyi demişsin. Kaynak??
2. Si ben Vistayı zaten Mihawkın arkasına koymuşum denklemde denk mi demişim? Finalde Vistayı çöpe çıkarmışın. Bir çöpü geçemeyen adam da ondan çok farklı değildir zaten.

Shanks'ın sadece kılıçtan ibaret olmadığı açık. Sadece kılıç ustası olsa Mihawk gerçekten de üstün olurdu ama yenişememişler en kötü berabere olurdu.

Sadece kılıçtan ibaret olsa ve Mihawk ile eşit olsa bunda gocunacak bir şey yok, bu sadece Mihawk'ın ne derece güçlü olduğunu gösterim, Shanks gücünden ve karizması ndan bir şey kaybetmez. Mihawk yonkou veya amiral olmak istemeyen biri deyip geçeriz. Adam böyle işler ile uğraşmak istemiyor, keyfince yaşıyor, ne var bunda.
Mesajım tamamen ti ye almak amaçlıydı. Ben en başından beri databooklara asla güvenmediğimi zaten belirtmiş bir insanım.

Kesin bir görüşün olmamasına rağmen ne zaman görsem antikılıç kapsamlı yorumlar atıyorsun. Yani görüşünle duruşun farklı. O yüzden göze batıyor yorumların. Yoksa ister öyle düşün ister böyle düşün. O senin bileceğin iş :sapkali:
Okumadığın içindir. Okursan zaten güçlü şekilde savunan bir taraf varsa ben de övüleni gömeyim diyorum.

Niye ki, Shanks yaptığı düello ve düellolarda kaybetti de haberimiz mi yok. Ayrıca Mihawk'ta h.haki görmedik ama Shanks'ta gördük. H.haki niye hesaba katılmıyor, meyve olayını geçtim. Daha h.haki'nin kerametini görmedik tam anlamıyla...
h. haki allah vergisi diğer hakiler gibi çalışmakla elde edilemiyor o yüzden hesaba katılmıyor. Bir de onlarca kez düello yaptıysa eğer ki eşit seviyedelerde beraber de kalmışlardır yenmişleridr yenilmişlerdir. Beklenen şey bu yani. Bütün düelloları güçlü olan almadı yani.

Mihawk'ın gücünün neden hala bu kadar tartışıldığını anlamıyorum. Karakter sır küpü ama en azından bilinenlerden yola çıkarak gücü hakkında yapılabilecek basit çıkarımlar var.

Shanks'la yaptığı düellolar Kuina ve Zoro'nunki gibi kılıç düelloları. Üstelik aradan yıllar geçmiş. Yani direkt olarak ikisinin arasındaki güç farkını gösteren bir şey değil.

Daha sonrasında Shanks Yonkou olmuş, Mihawk ise şuan bildiğimiz konumunu almış. Ve mantıken, aralarındaki güç Shanks>Mihawk şeklinde olmalı. Yanılıyor muyum?

Mihawk için yerinde saymış demek pek doğru olmasa da, gene de Shanks her açıdan daha çok geliştirmiş kendini.

Kesin kez en iyi kılıçustası olma şartları ile KK olma şartlarını karşılaştırdığından emin misin? Tek bir cümle söylemiş, ''beni'' geçmek demiş, dünyanın en iyi kılıçustasını geçmekte dememiş. Hadi diyelim ki Mihawk o pozisyondan bahsediyor ki ondan bahsetmesi yine mantıksız olurdu, en iyi kılıçsutası olup KK'da olabilirsin sonuç olarak. Mihawk'ın bence orada bahsettiği şey kendi güç seviyesinin KK güç seviyesi ile kıyaslanması, bu sebepten ünvandan bahsetmeyip ''ben'' diyor, bu sebepten kendi gücünü kıyasladığını düşünüyorum.
Hayır hocam orda mihawk zoroya seslenerek en güçlü halimle seni beklicem bu kılıcı beni geç lafları yapıyor zoro ile ilk karşılaşmasın da zoroya amacnın ne oldugunu sorunca dünyanın en güçlü kılıç ustası olmak seni geçmek diyor sonra zoroyu paketliyor ve luffy'e dönüp amacın ne diyor luffy de korsanlar kralı olmak cevabını verince beni geçmekten daha zor diyor eğer yks ygs lys sınavlarına girdiyseniz bu tip paragraf soruları çok vardır :D burda ne demek istedi tarzın da yani kısaca mihawk diyor ki beni dünyanın en güçlü kılıç ustasını geçmekten daha zor demek istiyor . kendi güç seviyesi olamaz çünkü mihawkdan güçlü onca adam var :D güç seviyesi olsa orda yonkouları geçmen ne bilim amiralleri geçmen gerek gibi bir cümle kurar ama mihawk direkt olarka zoro üzerinden beni yani dünyanın en güçlü kılıç ustasını geçmekten daha zor cümlesini kuruyor .

buda videosu :

Hayır, dediğim gibi başının üstünde tutuyorsan ben çelme çakıyorum.
Bir karakterin hakkının verilmesi seni rahatsız ediyor demek ki. Oysa ki Mihawk'a halaaa sağ kol denilmesi gibi, Vista'yla denk görülmesi, Vistaya dövüşü erteleyelim denmesi gibi mantıksız ve saçma mesajların atılmasına Mihawk'ı savunarak da karşılık verebilirdin. Bugün biri Zoro'ya Caribou'yu alamaz dese, bu Zoro'nun hak ettiği bir muamele değildir. Mantıkla, akılla uzaktan yakından alakası olmayan bir olaydır. Dolayısıyla Zoro'yu sevmesen bile bu yorumu yapan adama "haddi lennnn" dersin. Ee normalde bunu yapman gerekirken "evet Zoro Caribou'yu alamaz dersen" senin de Zoro'yu gömenlerden bir farkın kalmaz. Bugün, birilerinin Mihawk'a yaptığı muamele de budur.

Demek ki neymiş ? Herkes fikrine yakın olan şeylerin zikrini yapar imiş :) Bu noktada senin de fikrin-zikrin belli kusura bakma :rolleyes:

Bir karakterin hakkının verilmesi seni rahatsız ediyor demek ki. Oysa ki Mihawk'a halaaa sağ kol denilmesi gibi, Vista'yla denk görülmesi, Vistaya dövüşü erteleyelim denmesi gibi mantıksız ve saçma mesajların atılmasına Mihawk'ı savunarak da karşılık verebilirdin. Bugün biri Zoro'ya Caribou'yu alamaz dese, bu Zoro'nun hak ettiği bir muamele değildir. Mantıkla, akılla uzaktan yakından alakası olmayan bir olaydır. Dolayısıyla Zoro'yu sevmesen bile bu yorumu yapan adama "haddi lennnn" dersin. Ee normalde bunu yapman gerekirken "evet Zoro Caribou'yu alamaz dersen" senin de Zoro'yu gömenlerden bir farkın kalmaz. Bugün, birilerinin Mihawk'a yaptığı muamele de budur.

Demek ki neymiş ? Herkes fikrine yakın olan şeylerin zikrini yapar imiş :) Bu noktada senin de fikrin-zikrin belli kusura bakma :rolleyes:
Dur hemen *aşağılayayım, okumadım.

*sana göre

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 10)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık