Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Mihawk'ın Seviyesi

Mihawkın gücü ?

• Kullanılan toplam oy
    643
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Eski mesajları okumak bazen güzel olabiliyor, canın sıkkınsa tavsiye ederim. :oleyo:Kendi yazdığın saçmalıklara denk gelme olasılığın var, o da can sıkıcı yanı :(

Ben de haki konusunu aynı şekilde geçiyorum o zaman :)

Bunu sana mı yazmıştım başkasına mı tam hatırlamıyorum da muhtemelen sana yazmışımdır. Usopp vs Luffy de düello idi. Hani gerçek hayat için haklısın da One Piece evreninde düello planlanmış dövüş anlamına geliyor. Bir de bunun ciddi olduğunu öğrendik, yani belli kısıtlamalar olmamıştır bence.

Hani düşüncesi bile komik. :D
Mihawk:Şimdi Shanksçığım sen bana yumruk atmayacaksın tamam mı, haki de kullanmıyoruz sadece kılıç.

Bir de senin dediğin gibi olsa, Mihawk'ın ünvanı da pek mantıklı olmuyor yine. Unvanını sağlama almak için bir kılıç ustası olarak bütün kılıç kullanıcıları ile düello yapmış olması gerekiyor falan. Bilemiyorum :(
Sırayla gidelim o zaman :)

Öncelikle Luffy vs Usopp. Evet, bana yazmıştın. İlk olarak bu ''dövüşü'' neden düello olarak görüyorsun? Mangada Usopp'un söylediği ''Benimle dövüş Luffy''. https://mangalife.us/read-online/One-Piece-chapter-331-page-19.html

Kaldı ki hadi diyelim düello olsun(ki öyle değil) sonuç yine benim dediğime çıkıyor. Bu adamların dövüş stili nasıl? Luffy de Usopp da yumruk yumruğa dövüşen insanlar, aralarında ortak bir nokta var yani.

OP evreninde gerçek hayattaki gibi düello yok demişsin. Belki düello diye zikredilen dövüş yoktur ama kurallı dövüşler var seride. Davy Back Dövüşerine bakabilirsin. En barizi Luffy vs Foxy dövüşünde belli başlı kurallar vardı. Anlatmak istediğim seride kuralı dövüşler mevcut. Ufak bir ayrıntı daha: Luffy vs Foxy'nin bölüm başlığı ''Combat yani dövüş/mücadele''. Aynı şekilde düellonun bir diğer ismi ''single combat''

Bir diğer mesele, niye sadece Shank bazı şeylerden feragat etmiş gibi düşünülüyor? Belki her ikisi de kullanmadı, belki Mihawk da bazı şeyler kullanmadı. Benim fikrime göre bu düello eşit şartlar altında oldu. İkisi de eşit şartlarda dövüşe girdiler yani.

Son düzenleme:
Big Mom, Jozu veya Vistaya napardı ? Önce bunu düşünün. Sonra Mihawk'ın seviyesini tartışalım. Kılıç ustalığı en iyi olabilir ancak gücünün herhangi bir yonkou gücünde olabileceğinden şüphem var.

Big Mom, Jozu veya Vistaya napardı ? Önce bunu düşünün. Sonra Mihawk'ın seviyesini tartışalım. Kılıç ustalığı en iyi olabilir ancak gücünün herhangi bir yonkou gücünde olabileceğinden şüphem var.
Linlin Judge'ye ne yapabildi, Niji'ye Yonji'ye ne yapabildi. Jinbe'ye ne yapabildi.... diğerlerine ne yapabildi. Bunlar Vista Jozu eder mi ?

Hani yonko olan Vista'ya Jozu'ya tek atar diye bir kural mı var, üstelik Linlin'in aksine savaşmak için çok büyük bir nedeni de yok Mihawk'ın.

Elmayla karpuz karıştırılıyor yine. Bm çıldırmış bir şekilde bizimkilerin karşısına çıktığında ne olduğunu da gördük :( Ben Mihawk'ın Mf'de çıldırdığını görmedim sen gördün mü ? Yok. Görmediysen neden aynı olmayan iki durumu karşılaştırıyorsun ?

Kadın Nami-Chopper karşısında çizilmemiş gibi yazmışsın.Sorun ne biliyor musun ? Nami-Chopper ismi Jozu-Vista ismi yanında bi hiç.

Mihawk şunlardan daha güçlüsüyle karşılaştı ama yine de şu pozisyona düşmedi.

Sırayla gidelim o zaman :)

Öncelikle Luffy vs Usopp. Evet, bana yazmıştın. İlk olarak bu ''dövüşü'' neden düello olarak görüyorsun? Mangada Usopp'un söylediği ''Benimle dövüş Luffy''. https://mangalife.us/read-online/One-Piece-chapter-331-page-19.html

Kaldı ki hadi diyelim düello olsun(ki öyle değil) sonuç yine benim dediğime çıkıyor. Bu adamların dövüş stili nasıl? Luffy de Usopp da yumruk yumruğa dövüşen insanlar, aralarında ortak bir nokta var yani.

OP evreninde gerçek hayattaki gibi düello yok demişsin. Belki düello diye zikredilen dövüş yoktur ama kurallı dövüşler var seride. Davy Back Dövüşerine bakabilirsin. En barizi Luffy vs Foxy dövüşünde belli başlı kurallar vardı. Anlatmak istediğim seride kuralı dövüşler mevcut. Ufak bir ayrıntı daha: Luffy vs Foxy'nin bölüm başlığı ''Combat yani dövüş/mücadele''. Aynı şekilde düellonun bir diğer ismi ''single combat''

Bir diğer mesele, niye sadece Shank bazı şeylerden feragat etmiş gibi düşünülüyor? Belki her ikisi de kullanmadı, belki Mihawk da bazı şeyler kullanmadı. Benim fikrime göre bu düello eşit şartlar altında oldu. İkisi de eşit şartlarda dövüşe girdiler yani.
Izlediğim zaman düello diye çevirmişlerdi, şurada da düello diyor mesela.

Tureng Single Combat'i o şekilde çeviriyor da, Cambridge Dictionary o şekilde çevirmemiş mesela.

Hadi ikisi de bir şeyler kısmış olsun dediğin gibi, o zaman Mihawk'ın ünvanı mantıksız oluyor. En iyi kılıç ustası olmak için bütün kılıç kullanıcıları ile kurallı bir dövüşe mi girdi yani?

Senaryo icabını en iyi şöyle anlatabilirim. Big Mom Chopper, Brook, Nami ve Jimbei'ye bile bir şey yapamadı. Jozu ve Vista bunlardan çok daha üst seviye ona bakarsan.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 17)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık