Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Mihawk'ın Seviyesi

Mihawkın gücü ?

• Kullanılan toplam oy
    643
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Seri oldu 920 bölüm. Mf'yi çıkar hadi olsun 850.

X şahıs, 850 bölümde hissettirilen, altyapısı oluşturulan, misyonları-ağırlıkları aşağı yukarı belli olan karakterleri görmezden gelip Mf'yi baz alıyorsa... Gerisini getiremedim :)

Kaldı ki MF Mihawk'ın baz alınması bile benim için sorun değil. Çünkü adamın sorun teşkil eden bir durumu yok. Biraz karakter analizi yapılsa sorun yok ama karakter mi, analiz mi, o da ne ola ki şeklinde seri takip eden kişilerden de böyle şeyler beklemek mümkün değil elbette. İstediği zaman shiciler şöyle istediği zaman shiciler böyle deyip yanlı bakış açısı ile taş atma derdinde olan kişiler! Az daha bekleyin kimin algısı zayıf, kimin nesi var kimin fesi var çıkacak zaten ortaya ;):cool:

Güzel örneklerden yola çıkıp tanım yapmışsın ben beğendim şahsen.

Fakat şöyle bir şey var. Mesela biri çıkıp croco çöp veya croco güçsüz dediği zaman croco severler (ben dahil) doğal olarak mf den örnek veriyoruz. Mesela biri “vista 4.tümen komutanı o kim ki” dediği zaman doğal olarak yine mf den örnek veriyoruz.
Mf ne kadar güç dengesi olarak iniş çıkışları ve bazı tutarsızlıkları olsa da mf bazı karakterler için bir kaynaktır ve bu kaynağı kullanan kişiler de pek haksız sayılmaz çünkü mangaka çizip ortaya koymuş ve belgelemiş.

One piece evreninde bir savaş daha olursa yine tutarsızlıklar olacaktır çünkü o kadar karakteri bir arada hareket halinde ve aksiyon içinde çizmek zor bence.
Abartılmadığı sürece bir mahsur görmüyorum ama croco'nun wb'ye saldırmasındaki mantığı direk güç le ilişkilendirmek tehlikeli,croconun olayı orada başka belli ki bir acısı var wb'ye karşı. Wb'ye düşüncesizce dalıyor ve sonrasında jozu'dan omuz yiyor. Vista mihawk ile çarpışmaya gitmeseydi ne olacaktı. Marco hacı adam dünyanın en güçlü kılıç ustası beni ezer ben yerimi biliyim başkası mı gitsin diyecekti. Bunlar işin kurgusu birazda. WB tayfasında mihawkın karşısına çıkabilecek en uygun aday vista. Zaten tek bir sayfada gösterildi. Buradan direk güç skalası çıkarmak çok zor. Yine aynı şekilde bu vs'den vistanın çok güçsüz olduğu anlamını da çıkarmıyorum ama bu olması gereken vs'den güç skalası ölçmek biraz şaibeli bir ölçüm olacaktır. Az biraz fikir verme olayı da garip olur zira dof ve jozu örneğinde olduğu gibi. Rahat bir şekilde jozuyu donduran dof, dressrosada sanji için zaman harcıyor. Ama jozu şimdi karşımıza çıksa aynı mf'de ki gibi dofa kendini kukla ettirir mi ? MF'de ki olayların yanıltıcı olma ihtimali bana göre olmamasından daha fazla. O yüzden bu olasılığı değerlendirmek lazım MF'den referans gösterirken. O yüzden 2 kere düşünmek iyidir dedim. Ama MF arcını tamamen yoksaymak tabiki de mümkün değil dediğin gibi çizilmiş ve belgelenmiştir.

Bir savaş olursa tutarsızlıklar yine olacak o cümlene tamamen katılıyorum. O kadar karakteri bir araya getirip savaştırmak meselesi zor gerçekten, bunları bir de eş zamanlı yapmak çok daha zor. Ama bu eleştirmeyeceğim anlamına gelmiyor, bunu yapmak ne kadar zor olsa da bunu çok çok kötü bir şekilde yapması biraz dikkat çekiyor. Animeler'de genellikle bu dikkatimi çekiyor, şu konuşmaları savaşta daha az yapsalar bak gör nasıl daha güzel bir savaş izleriz. Ama yok adamlar illa karakterleri konuşturacak, sessiz sakin birileri yok hepsi bağıran tipler birde. WB'nin ölümüne az kala tüm tayfanın oyaji diye bağırması hala dün gibi aklımda. Neyse girmeyeyim oralara :D

Son düzenleme:
Günündeyse amiral şamarlayabilir ama yonkuo ile aşık atamaz mesela kaido ile savaşsa rayın kizaru karşısında dayanabildiği kadar dayanır fazlası olmaz herhal de bilmiyorum ama çok güçlü de çıkarsa şaşırmam .

Minimum amiral işte anlamak bu kadar mı zor.En güçlü adama öyle cafcaflı devasa bir saldırı atan amirallerden başka kimi gördünüz.3 amiral vardı işte.Akıl var mantık var yani bu seride düz mantık işliyor.Artık anlamış olmanız lazım şu ana dek kolayca tahmin edilen herşey de bu düz mantık sayesinde mümkün oldu.

Minimum amiral işte anlamak bu kadar mı zor.En güçlü adama öyle cafcaflı devasa bir saldırı atan amirallerden başka kimi gördünüz.3 amiral vardı işte.Akıl var mantık var yani bu seride düz mantık işliyor.Artık anlamış olmanız lazım şu ana dek kolayca tahmin edilen herşey de bu düz mantık sayesinde mümkün oldu.
Sence dofi bu seviyelerin neresinde ?
Mihawk ile aralarında ne kadar fark vardır sence ?

Alakaya maydonoz sorular neden soruyorsun bunu genel tartışmada sor konuyu saptırma burası Mihawk seviyesi konusu.Kasıtlı yaklaşımından dolayı burada yanıtlamıyorum Mihawk yazısına diyeceğin birşey varsa söyle sadece.
Hacım mihawk ile alakalı işte mihawk’ın seviyesine göre dofi’yi nerden görüyorsun diye soruyorum. Neyse cevap vermek istemezsen anlarım. Keşke bunu daha güzel bir dille söyleseydin. Bu konu altında sayfalarca Vista ile shanks mihawk ile karşılaştırılıyor da dofi diyince neden rahatsız oldun anlamadım.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 10)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık