Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Mihawk'ın Seviyesi

Mihawkın gücü ?

• Kullanılan toplam oy
    643
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Zoro olacak tabii Mihöwk önce Shillew engelini ortadan kaldırsın...
Onun dışında bu Mihöwk'den ne çektik yahu :(
Seride nereye baksak Amiral-Yonkou geçmiş top tier olarak, bir kere Mihöwk dahil edilmemiş ama sorsan Yonkou dengi Shank üstü sdfdsfdsf
Shibukai fetişi bitmiyor naparsın. Biri gidiyor biri geliyor. Köpek seviyor bizim forum :D

Mihawk, shicki olmasaydı fikirler nasıl değişirdi çok merak ediyorum. Shicki olanlara hükümetin köpeği olarak bakanlar hiç bir zaman bir shickiyi sağ kol veya üstü göremez gibi geliyor madem o kadar güçlü neden shicki diyorlar, mantık bu :D

Oda bizi çok üzecek daha bu gidişle. Adam MF'de o kadar güçlü karakter gösterdi ama asıl güçlerini o arc hiç yansıtmadığını 2y sonrası olan dövüşlerde çok rahat anlıyoruz. Seri de güç dengesi analizi yapmak çok saçma olur bu saatten sonra.
Aslında Marineford dışında güç dengesinde pek sorun yok bana göre. Güç dengelerindeki tüm sorunlar, bir şekilde Marineford'a dayanıyor. Bunun sebebi de, bana göre, Oda'nın macerayı hep Luffy'nin gözünden anlatması, haki örneklerini zaman atlaması öncesinde çok nadir göstermesi. O arc biraz daha farklı çizilse bugün yapılan tartışmaların dörtte üçü yapılmayacaktı belki de.

Aslında Marineford dışında güç dengesinde pek sorun yok bana göre. Güç dengelerindeki tüm sorunlar, bir şekilde Marineford'a dayanıyor. Bunun sebebi de, bana göre, Oda'nın macerayı hep Luffy'nin gözünden anlatması, haki örneklerini zaman atlaması öncesinde çok nadir göstermesi. O arc biraz daha farklı çizilse bugün yapılan tartışmaların dörtte üçü yapılmayacaktı belki de.
Evet dediğin gibi ama adamın elinde argüman bitince hemen MF'de şöyleydi ama diyor, MF arcı her zaman referans alınacak gibi bunu engelleyemeyiz malesef. Bu yüzden güç dengesi analizinde ya MF olayına hiç girmeyeceksin ya da girilecekse de abartılmamak kaydıyla. MF'de gördüğümüz güçlü karakterlerin hepsinde haki çıkacak muhtemelen. Shickilerin de hepsinde olduğunu varsayarsak, korkuyorum vallaha buggy'de çıkma olasılığından. Zaten mihawkda buggyi kesemedi ya hakili buggy > mihawk yorumları ortaya çıkabilir :D

Oda bizi çok üzecek daha bu gidişle. Adam MF'de o kadar güçlü karakter gösterdi ama asıl güçlerini o arc hiç yansıtmadığını 2y sonrası olan dövüşlerde çok rahat anlıyoruz. Seri de güç dengesi analizi yapmak çok saçma olur bu saatten sonra. MF'de herkez meyve gücü ile savaşırken nasıl olacak da biz mf arcına göre değerlendirme yaparaktan bazı karakterlerin güç seviyesini belirlemeye kalkacağız. Mihawkın buggy'i kesememesi :( gibi saçma üzücü olaylar da bu adamın seviyesini aşağı çeken nedenlerden. Buggy kesinlikle haki yüklü bir kılıçla kesilir bunun tartışması bile mf arcının saçmalığına delil niteliğindedir diye düşünüyorum. Bu adam dövüş sahneleri çizmeyi sevmiyor ve özende göstermiyor. Bu verdiği title'larında hepsi ucu açık olaylar. Dünyanın en güçlü adamı diyor, birine dünyanın en güçlü yaratığı filan :D seri boyunca gizem kastığı bu ağır karakterlerin façasını basit bir şekilde indirdiği arcdır MF arcı. Dofye bakıyorsun adam mf arcında anında jozuyu durduruyor, sanjiyi durdururken bile belli bir süre ihtiyaç duydu ipi ayaklarına dolamak için ama MF'de direk kukla yaptı resmen jozuyu. Aynı şekilde devin ayağını hemen kesti attı. MF dof > dress dof gibi bir izlenim oluştu herkesde. Yani dengesizliklerle dolu bu arc op evreninin kara lekesidir. Referans gösterirken iki kere düşünün derim.
Güzel örneklerden yola çıkıp tanım yapmışsın ben beğendim şahsen.

Fakat şöyle bir şey var. Mesela biri çıkıp croco çöp veya croco güçsüz dediği zaman croco severler (ben dahil) doğal olarak mf den örnek veriyoruz. Mesela biri “vista 4.tümen komutanı o kim ki” dediği zaman doğal olarak yine mf den örnek veriyoruz.
Mf ne kadar güç dengesi olarak iniş çıkışları ve bazı tutarsızlıkları olsa da mf bazı karakterler için bir kaynaktır ve bu kaynağı kullanan kişiler de pek haksız sayılmaz çünkü mangaka çizip ortaya koymuş ve belgelemiş.

One piece evreninde bir savaş daha olursa yine tutarsızlıklar olacaktır çünkü o kadar karakteri bir arada hareket halinde ve aksiyon içinde çizmek zor bence.

Doff'un Mf'de kimlerle çizildiğine bakalım: Croco, Jozu.... En üstü bunların içinde Jozu ki o adamın da Wb tayfası içindeki yeri 3 veya 4 adam rolünde. Hiç sağ kol, amiral ya da yonko Wb ile karşılıklı çizildiğini, o karakterlerle karşı karşıya geldiğini(tek vuruşluk dahi olsa) gördük mü? Hayır. Mf'de Doff isterse %10'unu göstermiş olsun. Önemli olan mangaka bu adamı kimlere karşı çizmiş. Dressrosa'da çok güçlüymüş diye övülen Doff kendi hikayesinin anlatıldığı dönemde bile sadece 3 defa amiral karşısında çizildi. Birinde Kuzan'a karşı geri vites yaptı, diğerinde Fuji'yi övmek için kullanıldı, bir diğerinde de aynı şekilde Fufi'den azar yercesine bir sahne çizildi.

Gelelim Mihawk'a. Bu adamın Mf'de kimlere karşı çizildiğine bakalım: Yonkoya slash atttı > 3. tümem komutanı Jozu tarafından durduruldu. Vista ile karşılaştı > Dövüşün sonu gelmeden ayrıldılar. Diğerleri Croco, Jinbei vesaire. Peki Mihawk'ın Mf'de hiç sağ kol, amiral ya da yonko Wb ile karşı karşıya geldiğ bir sahne çizildiğini(birbirlerine vurduklarını) gördük mü? Hayır.

Sonuç olarak Mf'deki kimlerle karşılaştıysa direkt onlarla eşit güçte olmaz ama onların 2-3 lig üstünde(amiral -yonko) bir güç seviyesiyle de gösterilmezler, aynı Doff'ta olduğu gibi.

Bir de şu argüman var: ''En son gösterilen karakterler daha güçlü olur'' anlamında. Bazıları zannediyor ki Mihawk çok çok güçlü olduğu için en sonda gösteriliyor. Mihawk'ın rakibi Luffy değil, Zoro. Zoro ne zaman ki Mihawk seviyesine çıkar, o zaman gösterilir. Yoksa Luffy'nin doğal rakibi olsa şimdiye gösterilmeye başlanmıştı belki de.
Bu benim de dikkatimi çekti. Mihawk hiç yonko veya amiral hatta sağ kol olan birisiyle bir çizilmedi veya gösterilmedi.
Hem muhatap hem olay ve girişim olarak shanks bir tık bile değil baya fark atmış durumda.

Amma da tartıştınız!:/
Mihawk tartışmalarını, Mihawk'ın korsan kıral seviyesindeki gücünü kabul etmeyerek tırmandıran arkadaşları kınıyorum!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık