Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Mihawk'ın Seviyesi

Mihawkın gücü ?

• Kullanılan toplam oy
    643
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Bu adamın Kaido ile aynı mertebe de olması imkansız.

Bir Kaido'ya bakıyorsun bir de Don Krieg'i koşturan Mihawk'a.

O zaman Dof yonkou gücünde bi Fuji'ye bi Kuzan'a atar yaptığına göre amirallerden hayli hayli güçlü. Onu yenen Luffy de korsanlar kralı olmuş haberimiz yok. Bütün sürprizi kaçtı serinin yahu :)
Kuzan'a yaptığı atarı (topuğu gördük :)) Fujitora kimdi ya haa Zoroyla çarpışan amirali diyorsun hatırladım.

Herşeye yorum diyip geçilebilir ama buna geçilemez. Mihawk'ın abartılmasının tek ama tek sebebi Zoro, başka hiçbir sebebi yok.

Mihawk'ın Zoro'nun hedefi olmaktan başka ne özelliği ve önemi var bir açıkla istersen. 11 tane Süpernova vardı, bunların 10 tanesinin umrunda değil Mihawk. Bunların yarısı Shanks, diğer yarısı da Big Mom'ı indirmeye çalışmış, bir tanesi Kaido'ya katılmak zorunda kalmış. Luffy'nin kendisi kaptan olarak Yonko'ların peşinde. Zoro diye bir karakter olmasa veya Luffy'nin tayfasında Zoro olmasa Mihawk'ın adını satır aralarında duyardık belki de. Shichibukai'lardan birisi olarak kalır Luffy Korsan Krallık yolunda ilerlemeye devam eder, karşısına da çıkmadığı için bir problem yaratamazdı.

Yani Luffy Korsan Kral olabilir ve Mihawk etkisiz eleman konumunda Yonko komutanları tarafından durdurulabilen bir Shichibukai olarak yerinde sayar. Seri içerisinde bir ağırlığı yok, tayfası olmadığından değil, önüne geleni kesip biçse, Kaido gibi tek başına gökten düşüp 4 tane Novayı indirse en azından yine bir şey demeyeceğiz, bari Crocodile'ı indirseydin Daz Bones'u indirdiğin gibi, Jozu'yu ve Vista'yı geçtim hadi.

Yani yıllar geçti hala nasıl Croco'yu alamadı Vista ne oldu gibi şeyler yazıyorsunuz hayretle okuyorum.Oldu olacak Buggy de yazın.

Şimdi en net verilerle ilerlemeye çalışayım.Weevil Marco için geliyor.Onu muhtemelen Luffy kurtaracak.En güçlü düşman olma ihtimali çok yüksek.Bu adamı amiral övdü.Kendinden güçsüz adamı öveceğini sanmam.Mihawk sıralamada Weevil sonrası çizilmiş.Weevil için amiral kolu aldığı söyleniyor.Yani Mihawk Marco aşağısı falan imkansız amiral kolu alındığını düşünürsek sıralama doğruysa amiralden aşağısı da çok zor.

Mf dedin de oralarda hissettirebilirdi çok güçlü olduğunu. Bak Dof Jozuyu durdurdu. Gücü fena gözükmüyordu oradaorada bile.
Mihawk da Vistayı şaşırtabilirdi bu nasıl güç diye. İllaki tüm gücünü görmeye gerek yok.
Yahu adam tavşanları öldürmek için çakı kullanıyor.Sence bu adam elalemin bilmem kaçıncı komutanına hava olsun şekil olsun diye güç gösterisi yapar mı ? Yapacağı güç gösterisini zaten yaptı.Dünyanın en güçlü adamına mf büyüklüğünde kesiş attı.Ben ile o adam arasındaki farkı görmek istiyorum dedi.Yanında da Doffy ve lordlar var.Kimse de çıkıp sen kimsin lan ? demedi.Ki Doffy falan da seriyi güç dinamiklerini en iyi bilen yonkouları dizginliyorum diyen birisi.

Nasıl ne önemi var adam dünyanın en iyi kılıç ustası ileride zaten ne önemi var onu da göreceğiz. Zaten Zoronun hedefi olmakta çok önemli bence adam seride ki ikinci önemli karakter daha ne olsun. 11 Supernovanın Mihawk neden umrunda olsun ki adam Yoknou unvanı yok neden Mihawka saldıracaklarmış ki? Karşı karşı gelmedikleri sürece saldırmak için sebepleri yok bir kere :D Zoro olmasa diyorsun buna cevap bile vermem saçma bir varsayım serinin tüm dinamiğini değiştiriyor neredeyse. Croco, Jozu, Vista zaten çok konuşuldu. Yanlış bilmiyorsam Marinfordun ne kadar mantık hatası dolu olduğu söyleniyordu zaten. Bir de Mihawk bu kadar değersiz ise o unvanı vermeseymiş oda sonra da bu kadar saklamasaymış adamın her şeyini ne gerek var.
Bu ünvanın ne önemi var diye sordum bir bakıma ama anlamadın.

Bu bahsettiğin en iyi kılıç ustası ünvanını neden kimse umursamıyor? Zoro'dan başka doğru düzgün eli ayağı tutan bir tane adamın ''benim hedefim Mihawk'ı yenmek'' dediğini görmedik, bari Cavendish falan bunu dese en azından vay be bakın Mihawk'ın peşinde kimler var ama adam hep zirvede kalmış diyebiliriz, ama böyle bir şey yok ki.

Yonko'ları belki de her hafta karşısına bu tarz adamlar çıkıyor, sürekli dövüşüyor ve sürekli güçlü kalmak zorundalar, hep birbirleri ile diğer Yonko'larla, olmadı Shichibukai ve Denizcilerle denk gelirlerse dövüşüyorlar, yani baktığın zaman Yonko olmak Mihawk'ın ünvanına sahip olmaktan daha zor gibi gözüküyor. Haliyle Mihawk en iyi kılıçustası ünvanı var diye Yonko gücündedir denemez, Yonko ünvanını korumak ve sahip olmak çok daha zor.

Hatta bırak Yonko'yu, Yonko sağ kolları bile daha bela adamlarla karşılaşmak zorunda kalıyor, Katakuri'ye Luffy ile mi Zoro ile ölümüne dövüşmek istersin diye sorsan gözü kapalı Zoro ile dövüşmek isterim der. Luffy serinin zirvesine çıkacak potansiyelde ve sürekli kendini geliştiriyor. Marco ve Jozu savaşta Amirallerle dövüşmek zorunda kaldı mesela, bir bakıyorsun Cracker Luffy ile dövüşmek zorunda kalıyor, bir taraftan Luffy'nin tayfa üyesi yağmur yağdırıp adamın gücünü kısıyor ve bu şekilde dövüşüyor, ondan önce Urouge ile karşılaşmış ve yenmiş, adamlar sürekli tehdit halinde ve zirvede kalmayı başarıyorlar.

Yonko'lar zamanında Beyazsakal'a karşı durmuş, sürekli Amirallerle zorlu ve dezavantajlı yerlerde karşılaşıyorlar, yıllar boyunca zirvede kalmayı başarmışlar, Jack bile kalkıp 2 Amiralin olduğu bir yere saldırmaya kalkışıyor. Yonko ve tayfalarının yaşadıklarını göz önüne alınca Mihawk'ın işi çocuk oyuncağı gibi gözüküyor.

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 8)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık