Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Mihawk'ın Seviyesi

Mihawkın gücü ?

• Kullanılan toplam oy
    643
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
herkes en güçlü 2 shicbukai mihawk ve dof diyor. Neye göre? Dof gizemli olduğu için mi? Jozuyu tek bir harekette etkisiz bıraktığı için mi? Neden mihawk? Bir kılıcını sallayıp dev gibi buz parçasını erittiği için mi? Yapmayın arkadaşlar one piece bilen insanlarsınız. Bir kere dofda haki yok bu belli. Crocoyu durduramadı jozuyu durdurdu. Mihawk ise shanksın hakisiz hali. Siz hala hakisi olmayan bu ikisini en güçlü ilan edin. En güçlü shicbukai Boa Hancock. 3hakiyide kullanıyor. Meyvesi tam erkeklerin zaafı meyve. Daha ne? Hala neyin tartışmasını yapıyorsunuz.
valla benim mantıgım asla hancocku birinci yapmaz :D üstelik senin söylemen ve üç haki bilmeside yapmaz.fiziksel güc gerektiren bir durum olan kılıc ustalıgında en iyi asla kadın olamaz deniyorsa,erkeklerin yarıstıgı bir güc gösterisindede kadınların en iyi olamayacagı makul bir sonuc.koca seride gücü en basa oynıyacak veya tüm dünyada bilinecek kac tane kadın gördük 4 yonkoda 1 tane,7 shicbukaide bir tane,aslında yonkolar acıklanmadan önce orda kadın bile olabilecegine inanmıyorlardı hesap et.ve linlinin kadın olmadıgıda aşikar canavarımsı bir fiziksel yapısı var,standart kadın kas yapısının aksine ;)

hancockun fiziksel gücü,dofun ve mihawkın altında kalır.onu tehlikeli kılan hakisi degil meyve gücüyle kombine ettigi houshokusu tabiki cok güzel olmasıda artı...lola o meyveyi yese ve dünyanın en güclü houshokusuna sahip olsa bile ise yaramazdı.sorun surdan ileri geliyor meyve gücüyle herkezi etkileyebilirmi ? gördük kadınlarla işi olmayan luffyi etkileyemedi ;) eger meyve gücü etki ederse haklısn hancock birincilige oynar ama etmezse dof ve mihawk cok güclü rakipler.vs uzadıkca kaybetme olasılıgı artar bence ve üstünlük bu ikisine gecer.

valla benim mantıgım asla hancocku birinci yapmaz :D üstelik senin söylemen ve üç haki bilmeside yapmaz.fiziksel güc gerektiren bir durum olan kılıc ustalıgında en iyi asla kadın olamaz deniyorsa,erkeklerin yarıstıgı bir güc gösterisindede kadınların en iyi olamayacagı makul bir sonuc.koca seride gücü en basa oynıyacak veya tüm dünyada bilinecek kac tane kadın gördük 4 yonkoda 1 tane,7 shicbukaide bir tane,aslında yonkolar acıklanmadan önce orda kadın bile olabilecegine inanmıyorlardı hesap et.ve linlinin kadın olmadıgıda aşikar canavarımsı bir fiziksel yapısı var,standart kadın kas yapısının aksine ;)

hancockun fiziksel gücü,dofun ve mihawkın altında kalır.onu tehlikeli kılan hakisi degil meyve gücüyle kombine ettigi houshokusu tabiki cok güzel olmasıda artı...lola o meyveyi yese ve dünyanın en güclü houshokusuna sahip olsa bile ise yaramazdı.sorun surdan ileri geliyor meyve gücüyle herkezi etkileyebilirmi ? gördük kadınlarla işi olmayan luffyi etkileyemedi ;) eger meyve gücü etki ederse haklısn hancock birincilige oynar ama etmezse dof ve mihawk cok güclü rakipler.vs uzadıkca kaybetme olasılıgı artar bence ve üstünlük bu ikisine gecer.
mihawk'ın nasıl bir tercihi var bilmem ama ben dof'u etkilememe gibi bir durumu olacağını düşünmüyorum:ehe:

Hancock'un güzel olması sadece insanları taşlaştırmasını kolaylaştırıyor, yani h.haki kullanıp milleti topluca kavga dışında bırakmak gibi iradesi zayıf kişileri (özellikle kadınlara karşı) ayak altından temizlemeye yarıyor. Hancock meyvesinin ona verdiği taşlaştırma yeteneğini tekmelerine de ekleyebiliyor diye biliyorum. Marineford savaşında manga okumuyordum o yüzden tam emin değilim ama animede marinelere ve pacifistalara vurduğunda vurduğu yerin etrafı taşlaşıyordu. Eğer böyle bir durum varsa Hancock'tan kafasına tekme yiyen bir insanın yaşayabileceğini düşünmüyorum. (Mihawk ve Dof dahil)

Hocam neye aşırı abes bir söyler misin? Adları var diye, haki olacak diye birşey yok. Olmayabilir de bu tamamen, doğuştan gelen bir şey. Ben şahsen dofda olduğunu düşünmüyorum. Dof sadece adı olan boş bir karakter bence. Mihawk ise, shanksın hakisiz hali. Bence böyle.
Hocam tashigide bile çıktı. Ekstra bi özellikten çok bi ihtiyaç haki yeni dünyada. Mihawk en iyi kılıç ustası bütün dünyada namı var Dof'ta öyle,yeni dünyada yeraltını ele geçirmiş bu işler kolay şeyler değil. Haki'yi sadece logialara dokunmak olarak düşünme,inanılmaz bi güç artışı oluyo haki sayesinde. Bunlar lazım hocam,Mihawk ve Dof gibi hem yetenekli hemde güçlü adamlarda haki olmaması çok abes cidden. Ben en başından beri olduğunu düşünüyorum zaten ama tam aksini düşündümmü çok abes kaçıyor. Benim görüşüm böyle.

Bu haki de ne menem bir şey arkadaş, isteyen istediği yere çekiyor. O zaman Mihawk'ın kılıç darbeleri de Hancock'u veya hakisi yüksek başkalarını kesemez, Dof hakisi yüksekleri kesemez, Law hakisi yükseklere Room'da bir şey yapamaz. Yani Yeni Dünya'da her derdin devası haki, yemeklerden sonra tok karna bir ölçek almayı unutmayın.

Bu haki de ne menem bir şey arkadaş, isteyen istediği yere çekiyor. O zaman Mihawk'ın kılıç darbeleri de Hancock'u veya hakisi yüksek başkalarını kesemez, Dof hakisi yüksekleri kesemez, Law hakisi yükseklere Room'da bir şey yapamaz. Yani Yeni Dünya'da her derdin devası haki, yemeklerden sonra tok karna bir ölçek almayı unutmayın.
yemekten sonra al alma,üzerinde ustalasıcaksın.grand lineda seytan meyvesi en büyük güc,yeni dünyada ise haki.bu artık bariz belli oldu özellikle caribou olayından sonra.caribou grand linede terör estirip,öldürmedik denizci bırakmayıp merman adasına geldi hakiyle teke gitti.

hakinin türü ve kullanma seviyen her derde deva zaten.busoshoku zırhın yeterince güclüyse wbnin deprem dalgasını bile durdurabiliyor.mihawkın o uzun mesafeli kesisleri,eger doflamingo teorideki gibi görünmez ip kullanıyorsa bunların hepsini önler adı üstünde zırh hakisi ;) mesela hancock meyve gücüyle tas yapan tekme attı sana, busoshoku zırhın aktifse meyve gücünü nötrlüyor.vuran hancockun normal tekme gücü oluyor.yoksa shanks demir cubukla akainunun celigi eriten magmasını nasıl durduracaktı yada rayleigh kizarunun yine celigi eriten ısından kılıcını.artı üstüne birde kenbunshokun varsa daha önce hiç görmedigin seytan meyvesinin bile, saldırı hareketini anlıyorsun en azından gafil avlanmıyorsun.

hakide önemli olan seviyesi işte,smokerın tashigiye vurguladıgı gibi kimi en güclü saldırıyı bile busoshokuyla karsılarken digeri karsılayamayabilir.lawın örnegindede lawın nodachisi meyve gücüyle kesiyor eger keserken kairoseki yada busohokuyla karsılarsan seni ikiye bölemez zaten.muhtemel smoker juttseinin içine birde haki gömmüştür :)

_Özkan_

Hancok bilinçsiz pacifistalara bile vurdu meve gücüyle üstelik taşlaştıktan sonra hiçbir şansıda kalmıyor. Dof ve Mihavkda en büyük eksik H.haki olmadığını varsıyorum çünkü olsa oakdar üstünü basmazdı Oda diye düşünüyorum.

Hancok bilinçsiz pacifistalara bile vurdu meve gücüyle üstelik taşlaştıktan sonra hiçbir şansıda kalmıyor. Dof ve Mihavkda en büyük eksik H.haki olmadığını varsıyorum çünkü olsa oakdar üstünü basmazdı Oda diye düşünüyorum.
Afedersinde Oda'nın bi yere bastığı falan yok. O bölümde vurgulamak istediği Mihawk değildi. Luffy'nin yeteneğiydi.
Neyse bence Hancock Jimbeiden sonra geliyordur.

yemekten sonra al alma,üzerinde ustalasıcaksın.grand lineda seytan meyvesi en büyük güc,yeni dünyada ise haki.bu artık bariz belli oldu özellikle caribou olayından sonra.caribou grand linede terör estirip,öldürmedik denizci bırakmayıp merman adasına geldi hakiyle teke gitti.

hakinin türü ve kullanma seviyen her derde deva zaten.busoshoku zırhın yeterince güclüyse wbnin deprem dalgasını bile durdurabiliyor.mihawkın o uzun mesafeli kesisleri,eger doflamingo teorideki gibi görünmez ip kullanıyorsa bunların hepsini önler adı üstünde zırh hakisi ;) mesela hancock meyve gücüyle tas yapan tekme attı sana, busoshoku zırhın aktifse meyve gücünü nötrlüyor.vuran hancockun normal tekme gücü oluyor.yoksa shanks demir cubukla akainunun celigi eriten magmasını nasıl durduracaktı yada rayleigh kizarunun yine celigi eriten ısından kılıcını.artı üstüne birde kenbunshokun varsa daha önce hiç görmedigin seytan meyvesinin bile, saldırı hareketini anlıyorsun en azından gafil avlanmıyorsun.

hakide önemli olan seviyesi işte,smokerın tashigiye vurguladıgı gibi kimi en güclü saldırıyı bile busoshokuyla karsılarken digeri karsılayamayabilir.lawın örnegindede lawın nodachisi meyve gücüyle kesiyor eger keserken kairoseki yada busohokuyla karsılarsan seni ikiye bölemez zaten.muhtemel smoker juttseinin içine birde haki gömmüştür :)
Hakinin büyük bir güç olduğu konusuna ben de katılıyorum ama b.hakinin de bir sınırı var. Mesela Marineford'da WB'nin b.hakisi Akainu'nun magma yumruğundan yara almamasına yetmedi veya Akainu'nun b.hakisi WB'den deprem yumruğu yememesine yetmedi. Evet Shanks magma yumruğu durdurdu ama kılıcıyla. Bence b.haki vücuda öyle nesnelere kaplandığı gibi kolay kaplanamıyor. Yani Mihawk Hancock'tan yiyebileceği olası bir tekmeyi kılıcıyla karşılayabilir ama öyle sap gibi durup "gel bakalım benim b.hakim var bana vursan da bir şey olmaz" derse dediğiyle yeri öptüğü bir olur.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık