Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[İnceleme] Mihawk'ın Seviyesi Hakkında

Marco post: 464768 dedi ki:
Haa yonko seviyesi denilen adama Vista'yı yolluyor yani
Seviyesini ancak yeniden gözüküp saglam bi vs attiginda anlayabilecez.Aynı şekilde Vista'yı da upgrade edip piyasaya sürecek.Mangaka Marineford arcın da güç kıstasını önemsemiş gibi gözükmüyor.

Son düzenleme:
One Piece 812 çıktı galiba. :)
811'i okumadım daha :D.Amirale harbi ayar verdi yani kabul etmek lazım amiralden öyle bir saldırı yeyip,sılaşı çakıp,bizim kör,kumarbaza bak hele dedi çıktı kuyudan.Amiral ne diyor zıplayarak atılan acımasız bir kesiş burası önemli çünkü hem amiralin çekim kuvvetine rağmen zıplayabiliyor hem de kesme arzusuyla amirali bile ürpertiyor,amiralin birkaç adım geri gitmesi de var ayrıca,ben böyle bakıyorum olaya hocam.Sana göre ayar olmayabilir.
Fujitora azıcık ciddiye alsa ezer geçer Zoro'yu, ne meteor indirdi ne gravito blade kullandı, kullandığı zamanda yerin dibine sokup ağzından kan getirdi.

Ufak tefek işlerle aynı klasmana koyacaksak Carrot'ın da Zoro'ya yakın gücü var dememiz lazım.
Tamam kan getirdi eyvallah ama Zoro hazırlıksız yakalandı amiralin gücünü bilemedi ki bilse ona göre bir yol izlerdi.Bana göre de Fuji,Zoro'yu yener zaten adamda efsane yetenek var,logia olmayan herkese 1-0 galip başlıyor resmen.
Hocam Carrot hadisesi ile Fujitora hadisesi çok farklı bence.Zoro amiral karşısında ilk saldırıyı yiyen taraf olduğu halde karşılık verebiliyor ama Carrot atışmasında saldırısından Carrot sıyrılıyor yoksa Zoro'nun saldırısını yese ne hale gelirdi acaba öyle sekerekten gidebilir miydi hiç sanmıyorum.

Seviyesini ancak yeniden gözüküp saglam bi vs attiginda anlayabilecez.Aynı şekilde Vista'yı da upgrade edip piyasaya sürecek.Mangaka Marineford arcın da güç kıstasını önemsemiş gibi gözükmüyor.
O zamana kadar bi şeyler tahmin edelim bizde :) Belki tutar seviyesi.Öte yandan sadece Vista değil bütün 2 yıl önce gözüküp sonrasında gözükmeyenler alacak upgrade'i.Haki eklendiği için tabi. :)

Mihawk eze eze en iyi kılıç ustası olmuş ki kendini gorousei gibi bir makama kabul ettirmiş.
Ancak ona eşit karakterler olmadığını düşünmek hayalperestliktir. Mihawk'ın da dediği gibi dünya büyük ;)

Sevgili Zoro fanları,

Bu mektubu yazmadan önce çok düşündüm desem de inanmayın.Anlık bi karardı.Teferruatı hemen atlayıp ne demek istediğimi anlatayım.Sizin şimdi Zoro dolayısıyla gücünü yücelttiğiniz 2 kişi var:Mihawk ve Rayleigh.Çünkü bu 2 kişi Zoro'nun geleceği max seviyenin düzeyini teşki ediyor.Yani bu ikili ne kadar güçlü ise Zoro da ileride öyle bi hayvan olacaktır.Mantiğinız doğru.Lakin Rayleigh bence Zoro'nun geleceği seviye iken bence Mihawk değil.Çünkü baratie'den beri süre gelen Zoro ile Mihawk arasındaki rekabetle karışık dostluğa yeni bi nitelik eklendi: Hoca-Öğrenci ilişkisi.Ve bu bağlantı bildiğiniz üzere diğer bağlara benzemiyor.Zoro'nun bu saatten sonra Mihawk'a rakip olması ona kılıç çekmesi yani ondan öğrendiğini ona satması pek de etik değildir.Ancak ben Zoro'nun bunu yapması gerektiğin farkındayım.

Hem yapmak zorunda,hem de yapmamalı.Nasıl olacak bu iş dediğinizi duyar gibiyim.Cevap vereyim:Mihawk'ın acı sonu .Daha da açayım.Mihawk biri tarafından yenilecek,unvanı elinden alınacak ve Zoro'ya yeni bi rakip çıkmış olacaktır.Böylece Zoro hem bi külfetten kurtulmuş olacak hem de daha içi rahat bir şekilde kılıç sallayacaktır.Sonrasında ise belkide nezaketen hocası ile kılıç tokuşturması olabilitesini yüksek tuttuğum ihtimaller arasındadır.Bundan mütevellit kanaatimce Zoro sebebi ile Mihawk'ı yüceltmeniz gerekmemektedir.

Gözlerinizden öper,sağlık ve sıhhatinizi diler ve en yakın zamanda cevabınızı beklerim iyi günler.

Marco.
Teşekkür ederim bu mektubun üzerine Roger=Rayleigh olabilir mi acaba diyorum şöyle bir düşününce Garp defalarca ölümün eşiğine getirmiş diyorlar,şansla KK olmuş diyorlar,tek numarası her şeyin sesini duyması sanki başka bir meziyeti yokmuş gibi lanse ediyorlar.Rayleigh'in lakabı da Kara Kral ya hani hakide Roger den bile üstün olabilir falan filan.

Son düzenleme:
@Densetsu no Samurai

Amiral yahut bi tık üstü adamda.Hatta bunları bırak Luffy bile Vista ile anlık bi düşünme ile dövüşebilri.Anlık ama bak.

Bir de şunu söyleyeyim:Akainu Luffy'ye saldıracak oluyor Ace mani oluyor,bi daha saldıracak oluyor Marco bitiyor yanında.Aokiji saldıryor Marco geliyor.Ama Mihawk geliyor tık yok.Bi süre uğraşıyor.Luffy'nin kaçması gerek Marco Vista'yı yolluyor.Manyak mı bu Marco.Vsta'yı ölüme yolluyor.Sonrasında bırakak diyen yine Mihawk oluyor.Akainu karşısına tüm WB tayfasını alıyor.Aokiji kol götürüyorken niye ondan daha üstün dediğiniz Mihawk Vista'yı götürmüyor.
Vista'yı Mihawk'ın karşısına çıkardı; amaç da tanıtım elbette.

Ek olarak, herkesin karakteri farklıdır. Mihawk etliye sütlüye karışmayan bir tip. Canı isteyince kılıcını çıkarır, canı istemeyince Sengoku'ya, Akainu'ya sırtını döner gider.

Bir şey ilgisini çekti mi eline iki poster alır, tin tin Shanks'ın yanına gider. Öteki türlü oturur şatosunda içkisini yudumlar.

Mihawk böyle bir adam. Karşısında hayran olunacak bir güç oldu mu, bir irade oldu mu harekete geçiyor ancak. Bu durumda bile ilgisini ne kadar devam ettireceği karşıdaki kişiye bağlı.

Böyle bir adam birilerini yeneyim derdinde olur mu sence ? :) Mihawk'ı Mf'de karşısına çıkan karakterlerle dövüştürsen arcın adı Marineford değil, Mihawk saga olur zaten.

Beklentiyi anlamıyorum. Mihawk'ın berserk mod açıp onu bunu doğraması mı isteniyor ? Mangaka Croco'ya yatırım yapıyor ki ilerde kullanabileyim, bizim forumun sakinleri de istiyor ki Mihawk Croco'dan kum saati yapsın ! Allah'ım olaylara gel :)

Mangaka Vista'yı tanıtayım diyor, bizim forumun sakinleri Çiçek Vista tanıtıldığı gibi yapraklarını döksün istiyor. Komedi.

Mangakanın amacı bambaşka, okuyucunun beklentisi bambaşka. Mangaka Mihawk'ın gücünü göstermek istese Wb gibi, Akainu gibi bir performans çıkarttırır. Mangaka, Mihawk Luffy'yi yakalasın istese araya o kadar adam sokmaz, bu 1. İki yıl önceki Zoro Luffy'ye zarar vermek istesin Mihawk'ın sergilediği performanstan çok daha iyisini çıkarır. Sence iki yıl önceki Zoro'dan 100 kat daha güçlü olan Mihawk gerçekten zarar vermek istese Croco mu dinler Vista mı ?

Bu kadar mantıksızlığın içinde boğulmak yerine, eline kazma kürek almak yerine, eleştirilen kişinin karakterini, o anki arcın konseptinin ne için oluşturulduğunu anlamak gerekir. Bunu yapmak emin olun ki daha az yorucu ama daha fazla sağlıklıdır. Aynı zamanda daha mantıklıdır.

Jozu, Croco ve Vista'yı görünce geri çekilen Yonkou.
Luffy'yi yakalamaya çalışan Yonkou. :/

Bir adam bunları çiziyorsa o karakterden beklentisi bu kadardır. Gidip sonra bu adamı Yonkou seviyesine çıkarmaz. Çıkarırsa ben yanılmam şahsen.
Mangaka sıvamış olur.

Mangaka karakteri bu rezilliklere alet ediyor. Oda reyiz bunları yaşatıyorsa o karaktere o karakterden bir şey beklenmemeli.
Ha beklersin saygı duyarım ama boşuna bir bekleyiş olur.

Tersi çıkarsa da sıvama olur.

Bana Mihawk dışında güçlü bir karakterin böyle yediği ayarı gösterin var mı? Yok. Bir Yonkou böyle bir şey yaşadı mı? :/ Hayır.
Bir amiral? Hayır.

Jozu, Croco ve Vista'yı görünce geri çekilen Yonkou.
Luffy'yi yakalamaya çalışan Yonkou. :/

Bir adam bunları çiziyorsa o karakterden beklentisi bu kadardır. Gidip sonra bu adamı Yonkou seviyesine çıkarmaz. Çıkarırsa ben yanılmam şahsen.
Mangaka sıvamış olur.

Mangaka karakteri bu rezilliklere alet ediyor. Oda reyiz bunları yaşatıyorsa o karaktere o karakterden bir şey beklenmemeli.
Ha beklersin saygı duyarım ama boşuna bir bekleyiş olur.

Tersi çıkarsa da sıvama olur.

Bana Mihawk dışında güçlü bir karakterin böyle yediği ayarı gösterin var mı? Yok. Bir Yonkou böyle bir şey yaşadı mı? :/ Hayır.
Bir amiral? Hayır.
Aynı Şeyler bir amiralin başına gelse ne derdin ? Var bu işin içinde bir iş derdin. Amirali o durumdan ayrı bir şekilde değerlendirirdin. Ama konu Mihawk olunca...

Mangaka'nın aksini gösterme ihtimalini gayet iyi bildiğin için şimdiden "mangaka sıvar, ben yanılmam" demeye başladın bile.

Mangaka sıvamayacak. Sen ve senin gibi Düşünen kişiler sıvayacak :)

Aynı Şeyler bir amiralin başına gelse ne derdin ? Var bu işin içinde bir iş derdin. Amirali o durumdan ayrı bir şekilde değerlendirirdin. Ama konu Mihaek olunca
Ama gelmedi işte Mihawk ile alakası yok. Onları öyle çizmiyor bu adamı rezil ediyorsa eeee vardır bir şey. Rezil ediyor da diyemem.
Yani bir şeyler ima ediyor. Yonkou gücünde bekleyen adama göre rezil ediyor.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 12)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık