Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[İnceleme] Mihawk'ın Seviyesi Hakkında

Jozu, Croco ve Vista'yı görünce geri çekilen Yonkou.
Luffy'yi yakalamaya çalışan Yonkou. :/

Bir adam bunları çiziyorsa o karakterden beklentisi bu kadardır. Gidip sonra bu adamı Yonkou seviyesine çıkarmaz. Çıkarırsa ben yanılmam şahsen.
Mangaka sıvamış olur.

Mangaka karakteri bu rezilliklere alet ediyor. Oda reyiz bunları yaşatıyorsa o karaktere o karakterden bir şey beklenmemeli.
Ha beklersin saygı duyarım ama boşuna bir bekleyiş olur.

Tersi çıkarsa da sıvama olur.

Bana Mihawk dışında güçlü bir karakterin böyle yediği ayarı gösterin var mı? Yok. Bir Yonkou böyle bir şey yaşadı mı? :/ Hayır.
Bir amiral? Hayır.
Ona rağmen amiral derim Mihawk'a, Oda bir şekilde düzeltir görüntüyü ama Yonkou olması konusunda haklısın. Oda asla bir Yonkou'yu bu şekilde göstermezdi, ki göstermedi de. Yonkou denilince akan sular duruyor mangada, adamlar bir çıkıyor ortaya; güç, endam,hava ne ararsan var. Görünce diyorsun ki bu adam harbiden bu serinin zirvesi. Mihawk'tan hiçbir zaman bu havayı alamadım. Amiral havası da çok alamadım ama o seviyenin adamı olduğunu ve Akainu gibi adamlarla dövüştüğünde karşı tarafla eşit şansı olduğunu biliyorum.

Mihawk konusunda Mf dikkate alınmamalıdır deniliyor ama Oda bonzai çekerek bile o arcı çizse yine de Yonkou seviyesindeki bir adamı o şekilde göstermezdi.

Ona rağmen amiral derim Mihawk'a, Oda bir şekilde düzeltir görüntüyü ama Yonkou olması konusunda haklısın. Oda asla bir Yonkou'yu bu şekilde göstermezdi, ki göstermedi de. Yonkou denilince akan sular duruyor mangada, adamlar bir çıkıyor ortaya; güç, endam,hava ne ararsan var. Görünce diyorsun ki bu adam harbiden bu serinin zirvesi. Mihawk'tan hiçbir zaman bu havayı alamadım. Amiral havası da çok alamadım ama o seviyenin adamı olduğunu ve Akainu gibi adamlarla dövüştüğünde karşı tarafla eşit şansı olduğunu biliyorum.

Mihawk konusunda Mf dikkate alınmamalıdır deniliyor ama Oda bonzai çekerek bile o arcı çizse yine de Yonkou seviyesindeki bir adamı o şekilde göstermezdi.
Aynen ben de bundan bahsediyorum zaten.
Zaten Mihawk amiralle dövüşebilir. Benim kendi kurduğum mantığa göre WB tayfasından gidersem Marco,Jozu,Ace amiralle dövüşebilecek karakterler. Fakat aralarındaki güç farkı nedeniyle biri belli bir süre tutabilirken diğeri daha uzun dövüşebilir. Belki de yener.
Forumda anket açılsa forumun yarısı 1.adamlar amirallerden güçlü der. Diğer yarısı da güçsüz yenilir der. Tam bir fikir yok bu konuda.
Yani Amiral gücünde dersen zaten soru işareti oluyor. Amiralle dövüşür dersen ne kadar dövüşür diye sorarlar.
Amirali yener dersen bile sıkıntı oluyor forumdaki ayrım yüzünden.
Yani amirali sadece yonkoular yener diye düşünen de var başkaları da yener diye düşünen de var.

Ama dediğim gibi o kadar güçlü bir adam ne olursa olsun sebebi ne olursa olsun o durumlarda çizilmezdi. O güçlerde olan adamlar öyle çizilmedi hiç.
Yonkou ve amiralin hiç böyle bir sahnesi yok.

Görünenlere göre Mihawk Dof'un bir tık üstü olacaktır. Ama onun da üstü süpriz olur gözüken ve çizilenlere göre.
Dof vs Marco ilk açıldığında Dof götürüyordu. Şimdi Marco ezdi geçti.
Mihawk'ta şimdi bazı kişiler tarafında çok güçlü diğer kişiler tarafından da makul güçte düşünülüyor.
İşlendiğinde göreceğiz. Ama yok tam tersi çıkınca kapak olacak diyenlere ayar oluyorum sadece o kadar.

@Monkey D. Luffy
Mihawk tartışmaları yüzünden çok kişi kavga etti, çok kişi telef oldu bu yolda. :D İster istemez hırs yaptı insanlar. Bence de bir taraf kapak olacak ama bakalım ne zaman olacak. :/

Aynen ben de bundan bahsediyorum zaten.
Zaten Mihawk amiralle dövüşebilir. Benim kendi kurduğum mantığa göre WB tayfasından gidersem Marco,Jozu,Ace amiralle dövüşebilecek karakterler. Fakat aralarındaki güç farkı nedeniyle biri belli bir süre tutabilirken diğeri daha uzun dövüşebilir. Belki de yener.
Forumda anket açılsa forumun yarısı 1.adamlar amirallerden güçlü der. Diğer yarısı da güçsüz yenilir der. Tam bir fikir yok bu konuda.
Yani Amiral gücünde dersen zaten soru işareti oluyor. Amiralle dövüşür dersen ne kadar dövüşür diye sorarlar.
Amirali yener dersen bile sıkıntı oluyor forumdaki ayrım yüzünden.
Yani amirali sadece yonkoular yener diye düşünen de var başkaları da yener diye düşünen de var.

Ama dediğim gibi o kadar güçlü bir adam ne olursa olsun sebebi ne olursa olsun o durumlarda çizilmezdi. O güçlerde olan adamlar öyle çizilmedi hiç.
Yonkou ve amiralin hiç böyle bir sahnesi yok.

Görünenlere göre Mihawk Dof'un bir tık üstü olacaktır. Ama onun da üstü süpriz olur gözüken ve çizilenlere göre.
Dof vs Marco ilk açıldığında Dof götürüyordu. Şimdi Marco ezdi geçti.
Mihawk'ta şimdi bazı kişiler tarafında çok güçlü diğer kişiler tarafından da makul güçte düşünülüyor.
İşlendiğinde göreceğiz. Ama yok tam tersi çıkınca kapak olacak diyenlere ayar oluyorum sadece o kadar.
Iyi hoş diyorsunda nerede gördük Mihawk'ın üstün olduğunu. Bilmediğim bir yerde H.haki falan mı saldı. Ayrıca anketler çok da önemli değil.

Üye silindi 1004

Mihawk basit bir Yonkou ulağı. Luffy'nin ödülü artınca gidip Shanks'a göstermek işi. Getir götür, Grand Line'ın gazeteci çocuğu.

Mihawk ne eziktir nede uber gucludur. Taş catlasin amiralin bir tik altidir dahasi yok. Konuyu acan arkadasida cozemedim tamam mihawki sevmezsin anlarimda haki bilmiyor nedir? Seride Çerçop de haki varken dunyanin en iyi kilic ustasi diye bilinen adamda haki nasil olmaz be kardes.

Vista'yı Mihawk'ın karşısına çıkardı; amaç da tanıtım elbette.

Ek olarak, herkesin karakteri farklıdır. Mihawk etliye sütlüye karışmayan bir tip. Canı isteyince kılıcını çıkarır, canı istemeyince Sengoku'ya, Akainu'ya sırtını döner gider.

Bir şey ilgisini çekti mi eline iki poster alır, tin tin Shanks'ın yanına gider. Öteki türlü oturur şatosunda içkisini yudumlar.

Mihawk böyle bir adam. Karşısında hayran olunacak bir güç oldu mu, bir irade oldu mu harekete geçiyor ancak. Bu durumda bile ilgisini ne kadar devam ettireceği karşıdaki kişiye bağlı.

Böyle bir adam birilerini yeneyim derdinde olur mu sence ? :) Mihawk'ı Mf'de karşısına çıkan karakterlerle dövüştürsen arcın adı Marineford değil, Mihawk saga olur zaten.

Beklentiyi anlamıyorum. Mihawk'ın berserk mod açıp onu bunu doğraması mı isteniyor ? Mangaka Croco'ya yatırım yapıyor ki ilerde kullanabileyim, bizim forumun sakinleri de istiyor ki Mihawk Croco'dan kum saati yapsın ! Allah'ım olaylara gel :)

Mangaka Vista'yı tanıtayım diyor, bizim forumun sakinleri Çiçek Vista tanıtıldığı gibi yapraklarını döksün istiyor. Komedi.

Mangakanın amacı bambaşka, okuyucunun beklentisi bambaşka. Mangaka Mihawk'ın gücünü göstermek istese Wb gibi, Akainu gibi bir performans çıkarttırır. Mangaka, Mihawk Luffy'yi yakalasın istese araya o kadar adam sokmaz, bu 1. İki yıl önceki Zoro Luffy'ye zarar vermek istesin Mihawk'ın sergilediği performanstan çok daha iyisini çıkarır. Sence iki yıl önceki Zoro'dan 100 kat daha güçlü olan Mihawk gerçekten zarar vermek istese Croco mu dinler Vista mı ?

Bu kadar mantıksızlığın içinde boğulmak yerine, eline kazma kürek almak yerine, eleştirilen kişinin karakterini, o anki arcın konseptinin ne için oluşturulduğunu anlamak gerekir. Bunu yapmak emin olun ki daha az yorucu ama daha fazla sağlıklıdır. Aynı zamanda daha mantıklıdır.
Niye Mihawk üzerinden tanıtıyor?Newkamaları kesip giderken iyi.Vista'yı niye biçmiyor bu herif.

Karakter meselesinde ise neredeyse tüm shichiler öyle.Akainu Sengoku oraya Shanks tayfası ile gelmiş Mihawk'ı mı düşünecek.?Zaten muhtemelne bazı şartlar ile Shichi oldu.Mihawk'a yonko demiyroum ama hatırı sayılır bi güç olduğu kesin.

Neyse devam edeyim.Mihawk'ın güç göstermesi demek marinefordun adının Mihawk saga olarak değişmesi demek değil ki.Aokijide Kizaruda doğrıudan WB ile karşılaştı.Eee sen Marineforda Aokiji saga mı diyorsun?Mihawk hayran olunacak güç bekliyorsa karşısında WB var.Wb o kadar bisento salladı.Aokiji dondurdu Kizaru ile Akainu ayak koydu.Bi kereceikde Mihawk kara kılıç ile durduraydı ya o zaman.Ben Mihawk şov yapsın gün onun günü olsun da demiyorum zati.Öte yandan Doflamingodan örnek vereyim.O da keyfi hareket eden biri ama bize güçlü olduğunu hissettirdi mi?Evet.Jozu'yu durdurdu her an neşesini korudu.Ama bu ve benzeri hisleri Mihawk'ta yaşayamadım ben.

Şöyle düşünelim marine ford arcı daha gelmemiş.Bi tane üye geliyor.Diyor ki:Mihawk acaba bu arc napacak,Luffy'yi gördüğünde tepkisi ne olacak?Dedi diyelim.Sen ne derdin?Dürüst cevap ver ama bak."Mihawk Shanks'la kapışmış adam onun muhattabı WB :a:" demez miydin? Ama olmadı değil mi?

Bi soru daha sorayım.Mihawk'a yonko seviyesi diyorsun.Allah aşkına şunu söyle sen Big Mom'ı marinefordda Luffy'ye saldırırken hayal edebiliyors musun.Şu şekilde de sorayım.Oda Mihawk'ı yonko düzeyi düşünse Luffy önde o arkada kovalatırmıydı.Sen Big Mom'ın Luffy'ye saldırırken önüne Daz Bones'ın geçip engellediğini hayal ediyorsan başka da diyecek lafım yoktur :)

Taraflı konu olmuş. Yine de sanılanın aksine güçlü bi karakter olduğunu düşünüyorum. Çünki koca seride 4 tane etiket vardı, dünyanın en güçlü korsanı, en güçlü yaratığı, en çok aranan adamı ve en güçlü kılıç ustası. Tamamen gizli kutu herşey bekliyorum bu karakterden.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 6)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık