Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Marineford'daki Beyazbıyık Dünyanın En Güçlü Adamı mıydı?

Gerçekten de Whitebeard Dünyanın En Güçlü Adamı mıydı ?

• Kullanılan toplam oy
    396
Ne diyim ki şimdi.:/
Arada ortamı yumuşatmak lazım :D

Diyebilir.Benim dediğim şu.Bu adama dünyanın en güçlü adamı diyen halk,op evrenindeki insanlar.Ve bu ünvanı da çok yüksek ihtimalle gençlik zamanında verildi.O zamanki WB zaten en güçlüdür buna itiraz eden yok.Ama adam yaşlanmış sonuçta.Aslında şimdi düşününce ünvanı almaya gelen birinin olup olmaması bile önemli değil.Neden ? Çünkü konu mf WB en güçlü mü diye açılmış.Bu adamın Ace'nin ilk tayfaya katıldığında bile sağlığının(doğal olarak gücünün) daha iyi olduğu belli oluyor.Hele atıyorum Kaido'yu bu zamandan da önce(Ace'nin katılmasından önce) yenmişse yine bir anlam ifade etmiyor.Çünkü mf WB daha kötü bir durumda.
Kaido olayı zaten dediğin gibidir. özellikle sırf Marineford zamanı hasta olduğunu kabul edersek. Onun dışında daha iyi olup olmadığını daha tartışmayacağım konu uzayacak.

Neyi merak ettin ? Söyle bakayım bende merak ettim şimdi.Mihawk fanı mısın diye soruyorsan değilim.Mihawk'ı sürekli savunduğunu inkar ediyor musun diye soruyorsan etmiyorum.Sürekli savunurum doğru.İstese yonko olucağını söylüyor musun diye soruyorsan olaya nasıl baktığınla alakalı.Bireysel olarak amiral gücündedir diyorum.Ama hangi yonko tayfasını versen yonko olabilir.Çünkü benim kafamdaki güç dengelerinde yonko ve amiral arasında büyük bir güç farkı yok ve amiral seviyesindeki biri bile bir yonko tayfasıyla yeni dünyada tutunabilir.

Eğer bu sorular değilse neyi merak ettin ? Meraklıyımdır biraz.:/
Zaten yazsam orada yazardım. Konu farklı yere gidecekti o yüzden uzatmanın alemi yok. Ama sende fikir oluşturması için şunu diyebilirim; Mihawk'ın ünvanını ve Beyazsakal'ın ünvanını ele alışın aynı değil. Bu da ister kabul et ister etme olaya işine geldiği gibi bakmadır. O yüzden aslında cevabımı aldım diyebilirim. Bunu tartışmak için demedim kapattım sadece bende oluşan kanaati dile getirdim.

İyi olduğu nerden belli ? Şurdan belli.Bu adamın yaşlı hali yonko değil mi ? Yani diğer yonkolarla aynı mevkide.Yonkolar da serinin zirvesi olarak gösterilmiyor mu ? E bu adamın yaşlısı yonkoysa gençliğinin onlardan üstün olduğu sonucunu çıkarabiliriz yani basit bir şey.Ünvan da zaten çok yüksek ihtimalle gücünün zirvesinde olduğu zamanlarda verildi.
Tekrarlamaktan yoruldum ama; Marinefordda üstünde durulan yaşlılığından dolayı adamın gücünü tam kullanamaması aynı Koca Ana'nın krizindeki olay. Siz olayı anlık bakıyorsunuz ama o ünvanlar anlık bir olgu değil ufak şeylere değişsin. O adam orda Squard kılıç. darbesini yapmasa o adam gücünden düşecek miydi? Olay o. Ki ben şunu da diyorum adam güçten düşmesine rağmen hala oradaki en güçlü adam. Öncelikle yonkou ve amiral arasında ciddi güç farkı var kabul etmesende. İki güç kaybı yaşasa dahi amiralden güçlü bu adam. Çok net. Madem en güçlü değildi Akainı efendi yüzünün de yarısını yok etmişken bir öldürevereydi Beyazsakal'ı. Geçiniz.

İyi olduğu nerden belli ? Şurdan belli.Bu adamın yaşlı hali yonko değil mi ? Yani diğer yonkolarla aynı mevkide.Yonkolar da serinin zirvesi olarak gösterilmiyor mu ? E bu adamın yaşlısı yonkoysa gençliğinin onlardan üstün olduğu sonucunu çıkarabiliriz yani basit bir şey.Ünvan da zaten çok yüksek ihtimalle gücünün zirvesinde olduğu zamanlarda verildi.
Bir anlamadığın nokta daha. Garp yonkouları tanıtırken ne diyor " Beyazsakal ile bölgeleri için svaşan kişiler" Bak güç kıstasını nasıl yapıyor. Açıklayayım. Dünyanın en güçlü adamı kim? Beyazsakal. Yonkou kim dünyanın en güçlü adamına karşı bölgelerini koruyan kişiler. Bak Oda'nın yonkouları koyduğu yeri görebiliyor musun? İşinize geldiği gibi anlamaya devam edin.

Luffy'nin 19 yaşında olduğunu tartışmakla hiçbir şekilde aynı değilde neyse.Her kutucukta geçen bilgiyi halk biliyor demedim ben.Son bölümlerde Luffy'nin gazetede bahsedilişini doğal olarak halk bilemez.
Gayet aynı şey. Neyse demenden bile belli ya neyse.

Op halkına yazmakla ne alakası var ? Ben öyle bir şey ima bile etmedim.Neyse dediklerine katılmıyorum.Son kez nasıl düşündüğümü yazıyorum.Artık gerisi senin bileceğin iş.

Oda o ''Dünyanın en güçlü adamı'' ünvanıyla bize halkın WB'yi nasıl gördüğünü belirtti.Yani bi nevi halk böyle diyor diyerek o kutunun içinde ünvanı yazdı ve bizde op halkının WB'yi nasıl bildiğini öğrendik.O ünvan kısmı da işte tartışmaya açık.Çünkü bu ünvan WB'ye muhtemelen gücünün zirvesinde olduğunda verildi ve mfdeki halinden gençliğinin gerçekten en güçlü olduğunu çıkarmak zor değil.Ama adam yaşlanmış,güçsüzleşmiş.Üstüne mfde o kadar söz söylenmiş.Hani neresinden bakarsan bak tartışmaya açık.Senin sığındığın tek savın ''Kutunun içindeki söz Oda'nın mangakadan daha mı iyi bileceksiniz ?'' lafı.E aynı mangaka diğer karakterlerin ağzından mf WB'nin güçten düştüğüyle ilgili birden çok karakterin ağzından vurgu yapıyor.Hastalığını,yaşlılığını gözümüze sokuyor.Bende daha ne diyim bilmiyorum yani.Kısacası mf WB'yi en güçlü görmüyorum ve bu konuyu gayette tartışmaya açık görüyorum.
İlk kısım hariç dediğimle alakasız daha önce dediklerini tekrarladığın bir yazı olmuş. Verdiğim örneklere hiç girmemişsin açıklamak için kutucuk ünvan diyip dolaşmaşsın. Halbuki ben sana bu kısımda kutucuğu değil kutucuğun içindeki bilgilerin veriliiş tarzını gösterdim. Birde öyle bir yazıyorsunuz ki bu ünvanı Beyazsakala halk vermiş. Beyazsakal en güçlü olduğu için öyle anılır oluyor zaten. Naruto izleyenler bilir. İtachi'nin Naruto'ya "Sen Hokage olduğun için halk seni kabul etmez, seni kabul ettikleri için hokage olursun. Buradaki olayın benzeri burada var. Ayrıca bak ben Beyazsakal'ın güçsüzleştiğine dair sözleri kabul ederken bahsederken senin gücüne vurgu yapılan lafları görmezden gelmende ilginç. Durmadan tutturmuşunuz ya bir karakterlerin lafları, Eee gücü ile ilgili o cümleleri niye söylemiyorsunuz. O kısımları atlaya atlaya mı okudunuz. Sengoku ne diyor; Dünyanın en güçlü adamı savaşa girdi. Ki diğer bir hatan Oda'nın verdiği kemik bilgiler ile karakterlerin konuşmalarını aynı kefeye koyman. Op karakterlerinin konuşmaları çoğu zaman subjektifdir bu tarz şeylerde. Kısacası durum bu. Görüldüğü üzere konunun tartışmaya kapalı olduğu görülüyor.

Beyazsakal'ın sonsuza kadar en güçlü kalmayacağım lafına da değineyim çok görmeye başladım adam orada elbet öleceğini göçüp gideceğini ima ediyor ölümsüz olmadığına vurgu yapıyor.

Bildiğin alamadı. Kafasına depremi gömerken kendini tutar gibi bir hali yoktu. Teach'i almaması için bir sebep kalmadı. Giderken zaten alamadığından dolayı yaşadığı pişmanlıkta sözlerine vurdu. Affedin çocuklarım arkamda size bela olarak bu çipi bıraktım dedi? Öyle değil mi?
Niye alamadı acaba? Aaa bak hatırladım tam işini bitirirken bir kamyon dolusu 6. seviye mahkum ölü Beyazsakal'a daldı bak unutmuşum. Benim kabahatim görüyor musun?

Adam dünyanın en güçlü adamı olmasa yazar niye öyle tanıtsın ki te allam :(

Şu denklem herşeyi açıklıyor bence:

1- Shanks WB'yi durdurmaya çalıştı durduramadı, gücü yetmedi.
2- Shanks Kaidoyu durdurmaya çalıştı ve durdurdu.

WB>Shanks>Kaido>BM Nasıl ama :cool:

Niye alamadı acaba? Aaa bak hatırladım tam işini bitirirken bir kamyon dolusu 6. seviye mahkum ölü Beyazsakal'a daldı bak unutmuşum. Benim kabahatim görüyor musun?
Öyle olmadı. WB zaten yapacağı atağı yaptı. Ondan sonra bir atak yapmaya çalışırken mermi sikmadilar Teach konuştuğunu duyunca mermi yagdirdilar di mi? WB zaten yapabilecgi kadarını yaptı ama yeterli değildi. Tabi Akainu'ya iki Teach'e de tek attı.:(

Adam dünyanın en güçlü adamı olmasa yazar niye öyle tanıtsın ki te allam :(

Şu denklem herşeyi açıklıyor bence:

1- Shanks WB'yi durdurmaya çalıştı durduramadı, gücü yetmedi.
2- Shanks Kaidoyu durdurmaya çalıştı ve durdurdu.
Olabilecek en kötü çıkarım:(. Yani nereden tutsam elde kalıyor. Shanks'ın Kaido'yu ne şartlarda durdurduğunu bilmiyoruz. Kaldı ki Shanks zaten Beyazsakal'ın tayfa içi işlerine karışmakla büyük ayıp etmiştir, yılların korsanı senin lafına muhtaç değil ne yapacağına dair. Beyazsakal da Ace'i durduramadığı için ne diyecekti Shanks'a? Dedim, dedim dinletemedim mi diyecekti?

Öyle olmadı. WB zaten yapacağı atağı yaptı. Ondan sonra bir atak yapmaya çalışırken mermi sikmadilar Teach konuştuğunu duyunca mermi yagdirdilar di mi? WB zaten yapabilecgi kadarını yaptı ama yeterli değildi. Tabi Akainu'ya iki Teach'e de tek attı.:(
Beyazsakal'a yalvaran da benim zaten. Yapma Alpamis cidden yapma.

Olabilecek en kötü çıkarım:(. Yani nereden tutsam elde kalıyor. Shanks'ın Kaido'yu ne şartlarda durdurduğunu bilmiyoruz. Kaldı ki Shanks zaten Beyazsakal'ın tayfa içi işlerine karışmakla büyük ayıp etmiştir, yılların korsanı senin lafına muhtaç değil ne yapacağına dair. Beyazsakal da Ace'i durduramadığı için ne diyecekti Shanks'a? Dedim, dedim dinletemedim mi diyecekti?
Gördüğün görebileceğin en kötü ironi zaten takılma :D

Beyazsakal'a yalvaran da benim zaten. Yapma Alpamis cidden yapma.
Yalvarsın o önemli değil ki. Her halükarda WB deprem yumruğunu vurdu bu adamın kafasına. Teach o atak ile saf dışı kalmadı ki? Sonrasında hemen WB'nin meyvesini alıp MF'yi yıkmaya çalışmadı mı bu adam? Fiziksel olarak tükenmedi Teach.

Yalvarsın o önemli değil ki. Her halükarda WB deprem yumruğunu vurdu bu adamın kafasına. Teach o atak ile saf dışı kalmadı ki? Sonrasında hemen WB'nin meyvesini alıp MF'yi yıkmaya çalışmadı mı bu adam? Fiziksel olarak tükenmedi Teach.
Adam o an öleceğini anladı. Çünkü Beyazsakalı biliyor. Kimseyi kandırmayın.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 5)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık