Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Marineford'daki Beyazbıyık Dünyanın En Güçlü Adamı mıydı?

Gerçekten de Whitebeard Dünyanın En Güçlü Adamı mıydı ?

• Kullanılan toplam oy
    396
WB'ye bana atak yapma diye mi yalvarıyor yoksa beni öldürme diye mi ?

Beni öldürme babacım diyor, bana vurma babacım demiyor ve babacığı onu öldürmüyor tabi sen Teach'in durumunu Teach'ten daha sağlam analiz etme kaabiliyetine sahip olduğundan senin söylediklerini daha fazla kaale almalıyız xD
Beni öldürme değil kendi çocuğunu öldürecek misin diyor? Herhalde karşısındaki adamın kendine bir iki şamar atıp bırakacağını düşünmüyordur. O yüzden öyle demesi normal.:D

Tilgi_gin demiş demek istediğimi.:D Bir iki dakka durup düşünsen sen de bulurdun bence mantığını.:D
@Kuroro

Olayın gayetliğini açıklar mısın? Adam ölüyor son nefesini veriyor sen gayette devam ederdi diyorsun.:D Herhalde hiç kimse kafasına deprem yumruğu yemek istemez. Kritik bir vuruş olduğu kesin. Önemli olan o ataktan sonra Teach'in fiziksel olarak bitmemiş olması. Bu adam o ataktan sonra WB'nin meyvesini alıp MF'a Sengoku'ya karşı savaşıyor. Teach ruhsal olarak ezilmiş olabilir ama fiziksel olarak savaşa devam edebilecek kondisyondaydı. Devam edemeyecek olan kişi WB idi.

WB güçsüz olduğu için kendisine yapılan her hasarı aldı yedi. Akainu WB haricinde bir sürü kişiden atak yedi. WB'nin tümenleri saldırdı. Marco - Vista'nın birlikte olduğu saldırıları yedi. Jinbei- İvankov bu adamın karşısına çıktı. Crocodile bu adamı kesmeye çalıştı yine saldırı yaptı. Nasıl WB sadece Akainu'dan darbe almadıysa Akainu'da sadece WB'den darbe almadı.

Beyazsakal hangi şartlarda ulaşmış Akainu'ya? Ace öldükten sonra o hınçla arkasından gelip Akainu'yu avlamadı mı? O sırada bile kafasını yarını almadı mı Akainu?

Ya adam karşısındakine beni öldürme diyorsa, mantık olarak karşısındakinin kendisini öldürebilecek durumda olduğunu biliyordur.

Şimdi durduk yere bir kavgada rakibine beni öldürme der misin ? Beni öldürme diyorsan bunun sebebi açıktır, rakibin seni öldürebilecek bir durumdadır ki BB bunu söylediği zaman WB'nin avucunun içindeydi.

Haliyle yapılan savunma boş. BB, WB'ye beni öldürme dedi, Gerçekten de kendi oğlunu mu öldüreceksin dedi ve ordaki kaderinden yırttı.

Geri kalan düşünce biçimi benim mantığıma ters :bilmem:
Yani WB yaralarından ve hastalığından dolayı değil mallığından öldürmedi Teachi. Aydınlattığın için sağol. :hmm:

Ya adam karşısındakine beni öldürme diyorsa, mantık olarak karşısındakinin kendisini öldürebilecek durumda olduğunu biliyordur.

Şimdi durduk yere bir kavgada rakibine beni öldürme der misin ? Beni öldürme diyorsan bunun sebebi açıktır, rakibin seni öldürebilecek bir durumdadır ki BB bunu söylediği zaman WB'nin avucunun içindeydi.

Haliyle yapılan savunma boş. BB, WB'ye beni öldürme dedi, Gerçekten de kendi oğlunu mu öldüreceksin dedi ve ordaki kaderinden yırttı.

Geri kalan düşünce biçimi benim mantığıma ters :bilmem:
Başka bir diyalog uymuyor zaten. Bana saldırma, beni sakat bırakma falan mı diyecek? Beyazsakal öldürmek için vuruyor zaten. Burada Beyazsakal'ın niyetini değiştirmeye çalışıyor Teach. Hem manga sayfasından gördüğümüz üzere Beyazsakal hiç de teklemeden devam ediyor saldırıya. Ölmedi yani orada Teach, tam o sözü söyledikten hemen sonraki saldırıda.

@RedTeroR
@Kuroro

''Yaralı olduğu halde kendini tutmaya niyeti yok anlaşılan''

''Oğlum diye çağırmayacağım tek şerefsiz sensin''

Kendini tuttu diyorsunuz ama dediğiniz tam tersini anlatan sayfalar mevcut.:D Adam kafaya deprem çakıyor yer yarılıyor. Demek kendini tuttuğu zaman böyle vuruyor.:D

@Tombe

Telde olduğumdan tek tek alıntılayamıyorum.

Mihawk konusunda ne alaka olayı ele alış tarzımın aynı olmadığı ? Ben WB'ye neden en güçlü değil diyorum ? Yaşlılık+hastalık etkenleriyle diğer yonkolardan güçlü olmadığını düşündüğümden değil mi ? Ee Mihawk zaten göründüğü kadarıyla gücünün zirvesinde değil mi ? Onu neden sorgulayayım ki ? Ele alış tarzımın neresi farklı söyler misin ?

Ayrıca olaya işine geldiği gibi bakmadır diyerek sanki Mihawk'ı sevdiğinden olayı farklı yorumluyorsun demeye getirmişsin.Bir insan(manga için konuşursak) neden olayı işine geldiği gibi yorumlar ? İki ihtimal vardır.Ya karakteri seviyorumdur olduğundan daha iyi,güçlü gösteririm ya da o karakteri sevmiyorumdur olduğundan daha kötü,güçsüz göstermeye çalışırım.Fakat ne kadar inanırsın bilemem de WB'yi Mihawk'tan daha çok severim.Hatta Mihawk'ı aman aman sevmem bile.O halde WB'yi daha çok severken şu anda onun aleyhine konuşarak nasıl işime geldiği gibi hareket etmiş oluyorum ? O yüzden yanlış çıkarım yapmışsın.

Squardo'nun kılıç darbesi güçten düşürdü demişsin.Yav ne kadar düşürecek ? Adamın o kılıç darbesiyle %10-%20si falan gitti diye mi düşünüyorsun ? Eğer bunun gibi bir şey düşünüyorsan hiç katılmıyorum.Adam gitmiş 200 küsur kılıç darbesi bilmem kaç mermi ve topa dayanmışken 1 tanesi ne kadar etkileyebilir WB'yi ? Ayrıca bu evrende normal kılıç,mermilerde öyle üst düzey hasar veren saldırılar falan değil.

Kabul etmesende yonko ve amiral arasında büyük bir güç farkı var demişsin.Kabul etmediğim gibi bunu uzun bir sürede tartışabilirim.Hayır ben senin kafandaki güç dengesini cidden çözemedim.Diyorsun amiral ve sağ kol aynı kulvarda.Yonko ve amiral arasında büyük bir güç farkı var ve WB en güçlü diyorsun.Şimdi yonko ve amiral arasında büyük bir fark varsa ve WB en güçlüyse doğal olarak burdan WB ve Aka arasında uçurum var anlamı çıkar.Peki mfde ikisinin dövüşü arasında nasıl bir uçurum gördün ? Yanılmıyorsam önceki mesajlarından birinde WB Aka'ya 2 attı gibi bir şey yazmıştın.Bana taraflı yorumluyorsun tarzı imada bulunup senin bu yaptığın ne oluyor ? Tamamen WB tarafından bakılmış bir yorum.E Aka'da WB'nin kafasının bir kısmını aldı o ne olucak ? Hemde tek bir yumrukla.Hemde arkadan saldırılması ve WB'nin en sinirli halinden yumruk yemesine rağmen.WB'ninkini başarı olarak görüp bunu nasıl başarı olarak görmüyorsunuz anlamıyorum.

Aka WB'yi öldürseydi o zaman demişsin.Bunu yazarken inanarak mı yazdın cidden ? Mf arcın başrolü WB'yken o adamı Aka'ya yedirmezdi.

Adalarını WB'ye karşı korumalarıda bir şey ifade etmiyor.Sonuna kadar çarpışmışlar mı ? Yoksa ufak çaplı sürtüşmeler mi olmuş ? Bence tamamen sonuna kadar gitmemişlerdir.

Sondan bi önceki paragrafla ilgilide bir şey yazmıyorum.Başa dönücez yoksa.O kutularla ilgili hala önceki mesajlarımda yazdığım gibi düşünüyorum.

Yani WB yaralarından ve hastalığından dolayı değil mallığından öldürmedi Teachi. Aydınlattığın için sağol. :hmm:
Yani Teach, WB'nin avuçlarının içindeyken öldürüleceğini bildiğinden WB'nin zayıf noktasına oynadı ve kazandıı. WB'nin öyle bir zayıflığı var ister mallık dersin, ister adamlık dersin :bilmem:

Neyse WB tartışmıyorum, prensiplerimde yok isteyen istediği gibi düşünsün xD

Olayın gayetliğini açıklar mısın? Adam ölüyor son nefesini veriyor sen gayette devam ederdi diyorsun.:D
Sen öyle bir yazmışsın ki sanki Beyazsakal ölmeden önceki son anında o darbeyi indirdi ve bu Karasakal'ı öldürmeye yetmedi gibi anlaşılıyor. Adam Karasakal tayfasının saldırı yağmurundan sonra bile One Piece'in varlığını haykıracak gücü bulabiliyor kendinde. Neden Teach ile dövüşünde araya Karasakal korsanlarının girmediği olası bir senaryoda saldırmaya devam edemesin?

Akainu'nun karşısına çıkan adamlar Beyazsakal'ın karşısına çıkanlarla aynı etkiyi bıraktı diyorsan eyvallah. :D

Yani Teach, WB'nin avuçlarının içindeyken öldürüleceğini bildiğinden WB'nin zayıf noktasına oynadı ve kazandıı. WB'nin öyle bir zayıflığı var ister mallık dersin, ister adamlık dersin :bilmem:

Neyse WB tartışmıyorum, prensiplerimde yok isteyen istediği gibi düşünsün xD
Dediğin olduysa mallıktır. Katakurinin hareketinden daha malca hatta. :)
He her mallık yapan da kötü, pis, çirkin değil tabi. O ayrı mesele.

Sen öyle bir yazmışsın ki sanki Beyazsakal ölmeden önceki son anında o darbeyi indirdi ve bu Karasakal'ı öldürmeye yetmedi gibi anlaşılıyor. Adam Karasakal tayfasının saldırı yağmurundan sonra bile One Piece'in varlığını haykıracak gücü bulabiliyor kendinde. Neden Teach ile dövüşünde araya Karasakal korsanlarının girmediği olası bir senaryoda saldırmaya devam edemesin?

Akainu'nun karşısına çıkan adamlar Beyazsakal'ın karşısına çıkanlarla aynı etkiyi bıraktı diyorsan eyvallah. :D
Son lafını söyleyip ölüyor çok büyütülecek bir şey değil. Ateşi daha da alevlendirmek için tüm dünyanın gözü önünde şovunu yapıyor. Sengoku da ona tepki veriyor zaten.

Manga sayfasını attım. Atağını yaptıktan sonra WB bir daha atak yapamıyor. Yapabildiği tüm gücü ile vurdu ve Teach hayatta kaldı. Zaten sonrasında da mermi yağmuruna boğdular. Sen hala gücü vardı diyorsan ben WB'den deprem ile birlikte kurşunları durdurmasını beklerdim. Hiç yoktan kendisine ateş atan adamlara bir hamle yapardı değil mi? Yok adam bitmiş artık zaten.:S

Arkadaş olan şey Manga'da. Yok kurşun yemeyi seviyor diyorsanız orasını bilemem.

@RedTeroR
@Kuroro

''Yaralı olduğu halde kendini tutmaya niyeti yok anlaşılan''

''Oğlum diye çağırmayacağım tek şerefsiz sensin''

Kendini tuttu diyorsunuz ama dediğiniz tam tersini anlatan sayfalar mevcut.:D Adam kafaya deprem çakıyor yer yarılıyor. Demek kendini tuttuğu zaman böyle vuruyor.:D

Şimdi sayfalara bakınca tekrar dikkatimi çekti.Marco'ya karışma diyor.Yani mangakaya ne desek boş bir ortam sırf Wb ölsün diye bu kadar ayarlanabilir mi ? Senaryo ölsün diye ancak bu kadar kasılır.Marco orada olsa kalkan olur ne yapar ne eder yine ölmesine izin vermez.Beyazsakala ayakta zor durur haldeyken tüm tayfayı öldüreceğim Marco karışma dedirtiyor valla şaka gibi.Senaryo hiç tutarlı değil o kadar bariz ki müdahaleler çok fazla sırıtıyor.

Bunun dışında Wb kendini tutmamışta olabilir yada karasakalın lafları yüzünden son anda öldürememişte olabilir.Bunu bilemeyeceğiz kolay kolay.Ama tutmamışsa bile öldürememesi normal çok ağır yaralı durumdaydı Wb.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık