Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Marineford'daki Beyazbıyık Dünyanın En Güçlü Adamı mıydı?

Gerçekten de Whitebeard Dünyanın En Güçlü Adamı mıydı ?

• Kullanılan toplam oy
    396
Çok basit. Birinde ünvanını kati kesin kabul ederken diğerinde yok öyle yok böyle diyorsun. Nokta.
Bu nasıl bir düz bakış açısı ? Ayrıca sana açıklamasını yapmama rağmen neden yapmamışım gibi davranıyorsun.Al bi kere daha söyliyim umarım yine açıklamasını yapmamışım gibi davranmazsın.

WB'ye neden en güçlü değil diyorum ? Çünkü yaşlılık+hastalığın onu fazla etkilediğini düşündüğümden ve mfde gördüğümüz WB'nin diğer yonkolardan üstün olmadığını düşündüğümden değil mi ? E bak yaşlılık+hastalık diyorum.Mihawk'ta böyle bir faktör mü var ? Adam ne yaşlı ne hasta gördüğümüz kadarıyla.İlla ikisini kıyaslayıp bana çelişkili ya da taraflı davranıyorsun diyebilmen için benim önce genç WB'nin en güçlü olmadığını kabul etmem lazım.Fakat genç WB'nin o ünvanın hakkını verdiğini söylüyorum zaten.

Neye inanmıyon ? Onuda söyleseydin bari.Sen demedin mi işine gelmiyor diye ? WB'yi Mihawk'tan daha çok sevdiğimi söyledim bende bununda benim işime gelmemesiyle alakası yok zaten.Gerçekten öyle düşünüyor olamam mı ? Beni analiz etmeye çalışmışsın o da olmamış.

Kendinle daha ne kadar çelişeceksin? Hem diyorsun adam yaşlılıktan hastalıktan güçten düşmüş hemde hastalığını tetikleyecek ve sonrada Akainu karşısında kalbinin teklemesi sonucu Akainu'dan ilk darbeyi yiyecek ondan sonra "yav ne kadar düşecek" geçiniz.
Kendinle daha ne kadar çelişeceksin? Hem diyorsun adam yaşlılıktan hastalıktan güçten düşmüş hemde hastalığını tetikleyecek ve sonrada Akainu karşısında kalbinin teklemesi sonucu Akainu'dan ilk darbeyi yiyecek ondan sonra "yav ne kadar düşecek" geçiniz.
Cidden çelişki nerde anlamadım.Ben o yaşlı ve hasta WB'nin diğer yonkolara eşit güçte olduğunu savunuyorum.200 küsur kılıç darbesine dayanmış bir adamında 1 kılıç darbesiyle çok çok etkilenmediğini düşünüyorum.Olaya gerçek dünya mantığıyla bakma.1 kılıç darbesi WB için o kadar önemli değil ki o evrende zaten kılıç darbeleri ve mermiler çok güçlü saldırılar değil.O 200 küsur kılıç,100 küsur merminin etkisini Aka tek yumrukla veriyordur.

Bu kadar çelişkili bu kadar taraflı işine geldiği yorum yapılmaz. Çok net. Hem diyorsun ki yonkou ve amiral arasında uçurum yok. Tamam bunu kabul edelim. O zaman bende şunu sorarım. Madem fark yok bir ayağı çukurda Beyazsakal'a dinç hiç darbe almamış gücünün zirvesinde Akainu nasıl yeniliyor? Bunu açıklayabilirsen tamam diyeceğim. Çünkü bu adam bu haldeki Beyazsakal'ı yenemeyecekse gücünün zirvesindeki Koca Ana Kaido'yu falan mı yenecek. Sonra gelmişsin Aka'ya yedirmezdi. İşinize gelince senaryo kartını çok güzel oynuyorsunuz. Madem güç hakkında konuşuyorsun oradan cevap vereceksin senaryodan değil. Ben diyor muyum Oda Beyazsakal ortalığı dağıtmasın diye bilerek handikap verdi gücünü kıstı. Senaryoya girmekse olay en babasına girerim.
Bana anlamıyorsun desende asıl anlamayan sensin.Uçurum yok lafını nasıl fark yok lafıyla bağdaştırdın ? Ya anlamamışsın ya da uçurum yokla fark yoku aynı zannediyorsun.Ben yonko>amiral diyorum ama arada az bir güç farkı var diyorum.Mf WB'yi de Kaido ve Shanks'la aynı seviyede görüyorum.WB'nin handikapı neydi yediği o kılıçlar,mermi ve gülleler değil miydi ? Ben bir önceki mesajımda ne dedim ? Op evreninde normal kılıç darbeleri,normal mermiler vs. çok güçlü saldırılar değil.Kaldı ki WB bu 267 kılıç darbesi,152 mermi,46 güllenin tamamını yiyip Aka ile kapışmıyor.Aka dövüşünden sonrada yediği şeyler var.Hatta sadece Teach tayfası tek başına o 152 merminin yarısını sıkmış olabilir.Yani 267 kılıç darbesi,152 mermi ve 46 güllenin hasarını bana göre Aka tek magma yumruğuyla çıkartabilir ki zaten dediğim gibi o sayının tamamını yiyipte Aka ile kapışmıyor WB.

Zaten dövüşü detaylıca irdeleyince tamamen Aka'nın yenildiğini bile savunamayız.WB'nin kafasının bir kısmı gittikten sonra bana yaşayacağının garantisini verebilir misin ? Veremezsin.WB o savaşta Aka'yı öldürebilirdi ama bir süre sonra kendisi de ölebilirdi.Yani WB o anlık galip sayılsa bile uzun vadede berabere bile diyebiliriz.

Senaryo kartını kullanmadım.Ayrıca sen senaryo kartına girsen ne olur ya ? Gir bakayım neler varmış o kartta.

Ben orada onu mu diyorum. Benim dediğim güç kıstası ve sunuluş biçimi. Diğer kısımlar için belki zaman zaman abartmış olabilirim ama bu kısmı zerre anlamamışsın. Bak tekrar anlatıyorum. Yonkou ilk tanıtıldığında nasıl tanıtıldı Garp tarafından:" Beyazsakal ile bölgeleri için mücadele veren kimseler. Beyazsakal kim? Dünyanın En Güçlü Adamı. Yani Buradan Yonkoular kim oluyor: Dünyanın En Güçlü Adamına karşı bölgelerini savunan en güçlü 4 korsan. Bak ne yaptıklarından bahsetmiyorum sıfatları hakkında konuşuyorum. Yonkou güç tanımı Beyazsakal üzerinden yapılıyor ve böylece yonkouların büyüklüğü güçleri belli oluyor. Ayrıca Koca Ana'nın Lola'nın evlenme durumu ile ilgili olarak "Hatta Beyazsakal" demesi onu ayrı bir yere koyması da mı bir tesadüf. Siz anlık duruma göre Beyazsakal'ın dünyanın en güçlü adamı olmadığı gibi saçma bir şey söylüyorsunuz ki Oda bu ünvanı tanıtırken adam hasta serumla dolaşıyor. Bu da adamın güçten düşse bile hala en güçlü olduğu mesajıdır.
Evet bir anlamama şenliğine daha hoşgeldiniz.Neyse geçelim.

Orda WB ile savaştılar ya da WB'yi bile yenebilirdim kısmı WB'nin efsane olmasıyla alakalı.Sana hatta bunu bir örnekle açıklamıştım diye hatırlıyorum.Bugün Maradona ya da Pele futbolun zirvesi değildir ama biri futbolu iyi oynarken ''Adam Maradona gibi oynuyor'' vs. gibi laflar söyleyebilirsin.Peki o Maradona şu anda gençliğindeki gibi midir ? Değildir.Sadece o benzetme yaptığın kişinin ne kadar iyi olduğunu göstermek için kullandığın bir sözdür.Even WB kısmı da böyle.BM o lafla işte o kadar güçlü olurdum demeye çalıştı.Bence tabii.

O kısmı inatla tartışmaya açmadın. Ben Mihawkla ilgili yerlerde tartışmadan kaçtım olay başka yere gitmesin diye ama sen bu ve bundan önceki kısımdan ve can alıcı noktadan kaçıyorsun. Bu da kanaatlerimi kuvvetlendiriyor.

Sana son kez soruyorum. Üçü de kutu içindeki bilgiler. Üçü de aynı tarz bilgi mi? Ben bunu detaylı açıkladım ama cevap vermedin. Birde sen açıkla da görelim.
Açmamakla ve senin kanaatini güçlendirmekle alakası yok.Neyse bu kısımla ilgili ilk mesajını okudum.Savunduğun şey ''Birinde bilinir yazıyor diğerinde bilinir yazmıyor,direk verilmiş o zaman en güçlüdür'' tezini savunmuşsun.Bilinir olarak yazmadıysa ne olmuş yani ? Adam Kaido'dan efsane şekilde bahsetmek istemiş ve bunu yapmış.Adamın geçmişinden de bilgiler veriliyor tanıtılırken.Mesela WB'nin de tanıtımında geçmişinden bilgiler verilmiyor.''Roger'la şu kadar kapıştı,şu savaşlara girdi'' vs. bir tanıtım yok mesela.Adam direk halkın onu nasıl gördüğünü belirtmiş.

Eğer o kutucukların %100 senin dediğin gibi olduğunu gösteren bir sbs falan ya da başka bir şey varsa at kabul edeyim.Onun dışında hala Oda'nın WB'nin o kutucuğunda halkın WB'yi nasıl gördüğünü bize gösterdiğini savunuyorum.Zaten o WB'nin ünvan tanıtımıyla Kaido'nun ki arasında bilmem kaç yıl vardır.Oda Kaido'nun girişini daha da epikleştirmek için efsaneden bahsetmek için bu yöntemi tercih etmiş olamaz mı ?

Hani arkadaşlar ansiklopedi yazmanıza değecek birşey var mı ortada diye bakıyorum bakıyorum ama göremiyorum. :D Mangaka daha ne yapsın yüzyüze herkesin ayağına gidip en güçlü Wb mı desin anlamıyorum.

Wb'yi mf'de en güçlü görenler,bir zahmet yonkouyu amiralden üstünde görmesin bence.En güçlü adam kafasının yarısını veriyorsa,gayet diğer yonkoular amirallerle eşit olabilir.Ben bu çelişkide kalanlara söylüyorum bu lafı...
Katılıyorum. Konunun açılış amacının bu olduğuna da kendi adıma eminim.

Çoğunluğu doğru kabul etsek. Bu konudan Yonkou-Amiral aşağı yukarı eşit sonucu çıkar. Zorlasan duruma göre Amiral > Yonkou da çıkar.

Gizli birileri olursa unvan yalan olabilir elbette. Karakterler bu kadarsa WB dünyanın en güçlü adamıydı diye düşünüyorum. Bu demek değil ki her önüne çıkan WB'ye %100 kaybedecek.
WB her alanda en iyi en güçlü değildir. Örneğin WB Akainu'ya arkadan saldırır ama öldüremez. Akainu WB'ye arkadan saldırsa Jinbe ve Ace olayı gibi delikli bir sahne görürdük. Bu sebeple yenilmez değil ama yukarıda dediğim gibi herkesten bir adım öndedir.

Katılıyorum. Konunun açılış amacının bu olduğuna da kendi adıma eminim.

Çoğunluğu doğru kabul etsek. Bu konudan Yonkou-Amiral aşağı yukarı eşit sonucu çıkar. Zorlasan duruma göre Amiral > Yonkou da çıkar.
Yani çok saçma oluyor,wb ye en güçlü diyip,yonkouları açık ara amiralden üstün görmek,zaten en güçlüyse aka,aokiji,kizaru ile olan atışmaları belli,diğer yonkoular hiçte fark atamaz bu denklemden gidersek

Bu nasıl bir düz bakış açısı ? Ayrıca sana açıklamasını yapmama rağmen neden yapmamışım gibi davranıyorsun.Al bi kere daha söyliyim umarım yine açıklamasını yapmamışım gibi davranmazsın.

WB'ye neden en güçlü değil diyorum ? Çünkü yaşlılık+hastalığın onu fazla etkilediğini düşündüğümden ve mfde gördüğümüz WB'nin diğer yonkolardan üstün olmadığını düşündüğümden değil mi ? E bak yaşlılık+hastalık diyorum.Mihawk'ta böyle bir faktör mü var ? Adam ne yaşlı ne hasta gördüğümüz kadarıyla.İlla ikisini kıyaslayıp bana çelişkili ya da taraflı davranıyorsun diyebilmen için benim önce genç WB'nin en güçlü olmadığını kabul etmem lazım.Fakat genç WB'nin o ünvanın hakkını verdiğini söylüyorum zaten.

Neye inanmıyon ? Onuda söyleseydin bari.Sen demedin mi işine gelmiyor diye ? WB'yi Mihawk'tan daha çok sevdiğimi söyledim bende bununda benim işime gelmemesiyle alakası yok zaten.Gerçekten öyle düşünüyor olamam mı ? Beni analiz etmeye çalışmışsın o da olmamış.

Cidden çelişki nerde anlamadım.Ben o yaşlı ve hasta WB'nin diğer yonkolara eşit güçte olduğunu savunuyorum.200 küsur kılıç darbesine dayanmış bir adamında 1 kılıç darbesiyle çok çok etkilenmediğini düşünüyorum.Olaya gerçek dünya mantığıyla bakma.1 kılıç darbesi WB için o kadar önemli değil ki o evrende zaten kılıç darbeleri ve mermiler çok güçlü saldırılar değil.O 200 küsur kılıç,100 küsur merminin etkisini Aka tek yumrukla veriyordur.

Bana anlamıyorsun desende asıl anlamayan sensin.Uçurum yok lafını nasıl fark yok lafıyla bağdaştırdın ? Ya anlamamışsın ya da uçurum yokla fark yoku aynı zannediyorsun.Ben yonko>amiral diyorum ama arada az bir güç farkı var diyorum.Mf WB'yi de Kaido ve Shanks'la aynı seviyede görüyorum.WB'nin handikapı neydi yediği o kılıçlar,mermi ve gülleler değil miydi ? Ben bir önceki mesajımda ne dedim ? Op evreninde normal kılıç darbeleri,normal mermiler vs. çok güçlü saldırılar değil.Kaldı ki WB bu 267 kılıç darbesi,152 mermi,46 güllenin tamamını yiyip Aka ile kapışmıyor.Aka dövüşünden sonrada yediği şeyler var.Hatta sadece Teach tayfası tek başına o 152 merminin yarısını sıkmış olabilir.Yani 267 kılıç darbesi,152 mermi ve 46 güllenin hasarını bana göre Aka tek magma yumruğuyla çıkartabilir ki zaten dediğim gibi o sayının tamamını yiyipte Aka ile kapışmıyor WB.

Zaten dövüşü detaylıca irdeleyince tamamen Aka'nın yenildiğini bile savunamayız.WB'nin kafasının bir kısmı gittikten sonra bana yaşayacağının garantisini verebilir misin ? Veremezsin.WB o savaşta Aka'yı öldürebilirdi ama bir süre sonra kendisi de ölebilirdi.Yani WB o anlık galip sayılsa bile uzun vadede berabere bile diyebiliriz.

Senaryo kartını kullanmadım.Ayrıca sen senaryo kartına girsen ne olur ya ? Gir bakayım neler varmış o kartta.

Evet bir anlamama şenliğine daha hoşgeldiniz.Neyse geçelim.

Orda WB ile savaştılar ya da WB'yi bile yenebilirdim kısmı WB'nin efsane olmasıyla alakalı.Sana hatta bunu bir örnekle açıklamıştım diye hatırlıyorum.Bugün Maradona ya da Pele futbolun zirvesi değildir ama biri futbolu iyi oynarken ''Adam Maradona gibi oynuyor'' vs. gibi laflar söyleyebilirsin.Peki o Maradona şu anda gençliğindeki gibi midir ? Değildir.Sadece o benzetme yaptığın kişinin ne kadar iyi olduğunu göstermek için kullandığın bir sözdür.Even WB kısmı da böyle.BM o lafla işte o kadar güçlü olurdum demeye çalıştı.Bence tabii.

Açmamakla ve senin kanaatini güçlendirmekle alakası yok.Neyse bu kısımla ilgili ilk mesajını okudum.Savunduğun şey ''Birinde bilinir yazıyor diğerinde bilinir yazmıyor,direk verilmiş o zaman en güçlüdür'' tezini savunmuşsun.Bilinir olarak yazmadıysa ne olmuş yani ? Adam Kaido'dan efsane şekilde bahsetmek istemiş ve bunu yapmış.Adamın geçmişinden de bilgiler veriliyor tanıtılırken.Mesela WB'nin de tanıtımında geçmişinden bilgiler verilmiyor.''Roger'la şu kadar kapıştı,şu savaşlara girdi'' vs. bir tanıtım yok mesela.Adam direk halkın onu nasıl gördüğünü belirtmiş.

Eğer o kutucukların %100 senin dediğin gibi olduğunu gösteren bir sbs falan ya da başka bir şey varsa at kabul edeyim.Onun dışında hala Oda'nın WB'nin o kutucuğunda halkın WB'yi nasıl gördüğünü bize gösterdiğini savunuyorum.Zaten o WB'nin ünvan tanıtımıyla Kaido'nun ki arasında bilmem kaç yıl vardır.Oda Kaido'nun girişini daha da epikleştirmek için efsaneden bahsetmek için bu yöntemi tercih etmiş olamaz mı ?
Valla şu an tartışma havasında değilim okumadım bile senle alakası yok. Unutmazsam sonra dönerim.

Squardo'nun atağını hakiyle sezemeyen adam dünyanın en güçlü adamı vs olamaz. Tanıtıldığında en güçlüydü, sonra MF'nin birçok sahnesinde vurgulandığı gibi artık en güçlü değil.

Şuna katılmak imkansız:

''One Piece dünyasını bulunduğumuz dünya ile karşılaştırmayın.'' Burdan yola çıkılarak Wb'nin kalbine aldığı kılıç yarası önemsizmiş gibi gösteriliyor. Eee hadi bulunduğumuz dünyada kılıç değil de ondan daha küçük olan bir şey mesela iğne saplayalım kalbimize.Sonuç ne olur? Ya arkadaş kalpten bahsediyoruz, kalpten. Kalbe en küçük zarar geldiğinde neler olduğunu az çok biliyoruz. O yüzden bir kılıç Wb'ye o kadar etkiliyorsa o en güçlü değildir gibi anlamsız bir argüman üretmeyin bence. Bunun en güçlüyle ya da en güçsüzle alakası yok.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık