Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Analiz] Marineford Savaşın'daki Akainu - Beyazbıyık Karşılaşması

Ilk kısım tamam ama son kısım şaka mı? Op evreninde senin oğlunu kaçırsalar ya bunlarda birinin oğlu zarar vermim gitsin bari oğlum mu dersin
Yoo şaka değil baya ciddi.Ben arkadaşın mesajına tepki amaçlı yazdım onu.Kaldı ki oğlu masum da canım oğluma kıymasınlar diye gidiyor sanki.Adam korsan farkındayız değil mi ? Pollyanna serisinde hep pollyanna kısımları görüyor olsakta bu işin bir de background ı var.Ace'de WB'de göründüğü kadar masum değildir.WB oğlunu kurtarcak diye bi ton masum denizci de öldü.

He ben Aka WB'den iyi niyetli argümanını savunmuyorum.WB'nin çok masummuş gibi biricik oğlunu kurtarmaya gitti argümanını çürütmeye çalışıyorum.

Yoo şaka değil baya ciddi.Ben arkadaşın mesajına tepki amaçlı yazdım onu.Kaldı ki oğlu masum da canım oğluma kıymasınlar diye gidiyor sanki.Adam korsan farkındayız değil mi ? Pollyanna serisinde hep pollyanna kısımları görüyor olsakta bu işin bir de background ı var.Ace'de WB'de göründüğü kadar masum değildir.WB oğlunu kurtarcak diye bi ton masum denizci de öldü.

He ben Aka WB'den iyi niyetli argümanını savunmuyorum.WB'nin çok masummuş gibi biricik oğlunu kurtarmaya gitti argümanını çürütmeye çalışıyorum.
Oğlunu kurtarmaya gittiği argümanı gerçek sonuçta oğlunu kurtarmak amacıyla gitti herhangi bir savaşa veya güç gösterisine ihtiyacı yoktu . Polyanna kısımları veya korsanların ne denli iyi bir insan olduğu kısımları için tamamen fikirlerine katılıyorum.

"Olabilir" üzerinden konuşup Kızılitle Babayı bir tutmak doğru olmuyor yalnız. Ki denizci gemisi gördüğünde Moby Dick yön değiştirirken, Baba'nın dengi adam adalarda gariban marine pataklıyordu. Bence denizcileri yeterince gözetiyordu Whitebeard.
Ama evlat başka mevzu. Kim olursa olsun. Evladını seven adam gerekirse onu kurtarmak için dünyayı yakar.
Yalnız Aka ile WB'yi bir tutmadım.:/ Sana ilk mesajımda Aka'nın bahsi bile geçmedi.Bir tuttuğum çıkarımını nasıl yaptın ?

Yukarıda dediğim gibi sen WB'yi fazla masum göstermeye çalıştın ben de ona karşı çıktım.Yoksa ben Aka'nın kana susamışlıgını kabul ediyorum.

Oğlunu kurtarmaya gittiği argümanı gerçek sonuçta oğlunu kurtarmak amacıyla gitti herhangi bir savaşa veya güç gösterisine ihtiyacı yoktu . Polyanna kısımları veya korsanların ne denli iyi bir insan olduğu kısımları için tamamen fikirlerine katılıyorum.
Ya bro ben o argüman gerçek değil mi dedim ? Siz nerelere çekiyosunuz söylediklerimi.Ben arkadaşın mesajındaki niyete takıldım sadece.WB'yi fazla masum göstermeye çalıştığı vibesini aldım ve ona istisnaden yazdım.Yoksa WB'nin niyetinin farkındayız.

Dostum konuyu amacı dışına çekiyorsun kişilikle ilgili hiçbir şey yazmamışım niye böyle algıladın ki? Gereksiz ölümlerin önüne geçti akainu buda savaşta bir avantajdır bunu eğip büküp nasıl kişiliğe çekebiliyorsun hayret ediyorum sabah konu açtım mangadaki fightı tartışırız diye sadece 1-2 kişi çıktı tartışan geri kalan herkes çarpıtmışsın falan dedi çarpıttığım yeri atmadan, yazdığım cümleden nasıl Wb'yi kötü biri gibi gösterdiğimi çıkardın hala hayretler içerisindeyim bu kadar kötü niyet ve nefretle bakmayın konuya lütfen gizli amiral tarikatı tarafından yönetilip yonkou lobisi üzerine büyük planlarım falan yok sadece tartışırız diye konu açmıştım :(
Israrla gereksiz ölümlerin önüne geçti demen sorun. Adam önüne geleni kendi patır patır öldürüyor.
Whitebeardın savaşdışı kalması gereksiz ölümlerin önüne geçti demen için Whitebeardın anlamsızca katliam yapan biri olması gerekir. Bunu yapan adam da kötü biridir. Dediğin bu anlama geliyor ben ne yapayım.
Amacın Whitebeard düşmanlığı olmayabilir. Buna bir şey demem. Ama Akainu fanı olduğun ortada. Adamı haklı göstermek için baya çaba gösteriyorsun.

Yalnız Aka ile WB'yi bir tutmadım.:/ Sana ilk mesajımda Aka'nın bahsi bile geçmedi.Bir tuttuğum çıkarımını nasıl yaptın ?

Yukarıda dediğim gibi sen WB'yi fazla masum göstermeye çalıştın ben de ona karşı çıktım.Yoksa ben Aka'nın kana susamışlıgını kabul ediyorum.
Wb'yi fazla masum göstermeye çalışmadım. Olanı söyledim. Adam Marineford'a ne için geliyor. Evladını kurtarmak için. Ve uyarayım adam hasta. Ölüyor. Serumları çıkarıp gidiyor savaşa. Şu şartlar altındaki birinin adam kıyımı yapmak için evladının infazını kullandığını söyleyemeyiz sonuçta.
Kendisine bir zararı olmayan marine grubu için gemisinin yönünü değiştirecek kadar da vicdan sahibi biri.
Ve tekrar söylüyorum evladını seven herkes gözünü karartır, herkes gerekirse elini kana bular. Bu şartlar altında kimsenin yaptığına laf etmem ben. Mesele Whitebeard olması değil. En sevmediğim karakteri bile çocuğunun canı için yaptığı şeyden eleştirmem, eleştirene de karşı çıkarım. Bu insanları masum göstermeye çalışmak değil, bu doğanın kanunu. Bunu yapan insan masum da olmaz, kötü de olmaz. İnsan olur sadece.

Konuda Whitebeard ve Kızılitin kıyaslaması yapılıyordu. O yüzden demiştim onu. Bir tutmuyorsan alakasız olmuş doğru. Pardon.

Şöyle olsaydı böyle olurdu, ikisi karşılaşmadan önce şunlar şunlar oldu tarzı tüm cümleler olasılıklar dünyasına götürür bizi. Bu vs, Akainu'nun kazandığı bir vs'dir ama Oda, dünyanın zirvesindeki adamın kaybetmesi için öncesinde sahneyi hazırlamıştır.
Gerçi, diri bir WB ve Akainu vs. atsaydı da hikayenin ilerlemesi için yine Akainu'nun kazanması gerekirdi. Çağın değiştiği arc'tı Marineford. WB'nin yenilmesi gerekiyordu ve yenildi.

Israrla gereksiz ölümlerin önüne geçti demen sorun. Adam önüne geleni kendi patır patır öldürüyor.
Whitebeardın savaşdışı kalması gereksiz ölümlerin önüne geçti demen için Whitebeardın anlamsızca katliam yapan biri olması gerekir. Bunu yapan adam da kötü biridir. Dediğin bu anlama geliyor ben ne yapayım.
Amacın Whitebeard düşmanlığı olmayabilir. Buna bir şey demem. Ama Akainu fanı olduğun ortada. Adamı haklı göstermek için baya çaba gösteriyorsun.
Konuda öyle birşey söylemedim bile öyle bir amacım olsaydı konuya yazardım örneğin Wbye squardo'nun verdiği zararı verebilmek için 1000 denizci askeri gerekliydi diyelim, Taktikle bir şekilde asker harcamadan zarar verdiler 1000 kişinin ölmesine gerek kalmadı, eğer bu 1000 kişiyi Wb'nin üzerine saldırtıp 1000 kişiyi feda etselerdi bu gereksiz bir ölüm olurdu. Benim gerkesiz ölümden kastım buydu burada amacım ne Akainu övmek (Taktik sengoku'nun fikriydi zaten büyük ihtimal) nede Wb gömmekti.
Kelimeler çok yanlış yerlere çekilebiliyor benim farklı bir amaçla yazdığımı sen farklı anlayabilirsin ben senin yazdığını farklı anlayabilirim direk Amiralci olduğum için "Burda kesin Wb gömmek istemiştir" tarzı yorumlarda bulunma lütfen.

Konuda öyle birşey söylemedim bile öyle bir amacım olsaydı konuya yazardım örneğin Wbye squardo'nun verdiği zararı verebilmek için 1000 denizci askeri gerekliydi diyelim, Taktikle bir şekilde asker harcamadan zarar verdiler 1000 kişinin ölmesine gerek kalmadı, eğer bu 1000 kişiyi Wb'nin üzerine saldırtıp 1000 kişiyi feda etselerdi bu gereksiz bir ölüm olurdu. Benim gerkesiz ölümden kastım buydu burada amacım ne Akainu övmek (Taktik sengoku'nun fikriydi zaten büyük ihtimal) nede Wb gömmekti.
Kelimeler çok yanlış yerlere çekilebiliyor benim farklı bir amaçla yazdığımı sen farklı anlayabilirsin ben senin yazdığını farklı anlayabilirim direk Amiralci olduğum için "Burda kesin Wb gömmek istemiştir" tarzı yorumlarda bulunma lütfen.
Bu açıdan bakıyor olsam yaptığın analize başta like atmazdım. Ya da ifadelerin manipülatif olsa da art niyet taşıdığını söylemezdim.
Akainu önüne geleni öldüren biri olmasa bu dediğinin doğru olduğunu konuşabilirdik ama adamın gereksiz ölümleri önlemek gibi bir derdi olmadığı ortadayken Squardo'yu kandırmasına böyle bir misyon yüklemek taraflı ve manipülatif bir bakış açısı oluyor. Sorun burda.

Bu açıdan bakıyor olsam yaptığın analize başta like atmazdım. Ya da ifadelerin manipülatif olsa da art niyet taşıdığını söylemezdim.
Akainu önüne geleni öldüren biri olmasa bu dediğinin doğru olduğunu konuşabilirdik ama adamın gereksiz ölümleri önlemek gibi bir derdi olmadığı ortadayken Squardo'yu kandırmasına böyle bir misyon yüklemek taraflı ve manipülatif bir bakış açısı oluyor. Sorun burda.
Taktik Sengoku'nun?

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 6)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık