Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Analiz] Marineford Savaşın'daki Akainu - Beyazbıyık Karşılaşması

Dostum ne alaka iyilik kötülük tartışmıyoruz ki :D
Senin taraflı olmanla alakalı. Önüne geleni katleden adamın birbaşkasını kandırmasını, gereksiz ölümlerin önüne geçmek için olduğunu söylüyorsun. Sanki Whitebeard o yarayı alıp kalbi teklemese Ace'i kurtarmaya çalışmak yerine marine kıyımı başlatacakmış gibi.

Squardo Whitebeard'ı bıçaklamasa adamın kalbi teklemeyecekti. Öyle olunca çok daha güçlü olacaktı. Bu da Kızılitin yaptığı katliamların önüne geçecekti. Belki Ace kurtulacaktı ve Kızılit öleceği için öldürdüğü bütün o korsanlar marineler yaşayacaktı. Yani bu eylem gereksiz ölümlere yolaçan bir eylemdi, bunları önleyen bir eylem değil.

Plota göre Akainu'nun yaşaması gerekiyordu çünkü kendisi serinin baş kötülerinden biri. Aynı şekilde Teach'in de yaşaması gerekiyordu. İkisine de WB üstünlük kurarak saygınlığını gösterdi. Ancak ikisini de mangaka bir şekilde elinden aldı. Serinin baş kötülerini herhangi bir karakter ancak bu kadar yenebilir.

Wb sadece yaşlı olsaydı yerden yere vurmaya devam ederdi adamın kalbi delik. Kalbi delik adamın kalbi teklemiş üstün olduğu dövüşte geri düşmüş , ortada güç adına bir şey yok korkudan yapılan güzel bir plan ve kirli bir dövüş var sadece

Bu bile ortamdaki asıl kötüyü Whitebeard gösterme çaban yalnız. Acımasızca insan katleden Kızılitti. Whitebeard oğlunu kurtarma k derdindeydi sadece.
O kadar da basit değil.Sende WB'yi masum göstermeye çalışmışsın.WB ve oğlum dediği Ace'de çok masumun canını yakmış olabilir.Bu korsanlar nasıl finanse ediliyor ? Biz pollyanna serisi okuduğumuz için Lütfü adında bi süper kahramanın sürekli kurtardığı adalardan yardım aldığını görüyoruz da her korsan için durum böyle değil.Ayrıca WB'nin oğlunu kurtarma derdini yesinler.Heh bi senin oğlun değerli zaten.O kadar denizciyi leylekler getirdi anası babası yok hiçbirinin.

O kadar da basit değil.Sende WB'yi masum göstermeye çalışmışsın.WB ve oğlum dediği Ace'de çok masumun canını yakmış olabilir.Bu korsanlar nasıl finanse ediliyor ? Biz pollyanna serisi okuduğumuz için Lütfü adında bi süper kahramanın sürekli kurtardığı adalardan yardım aldığını görüyoruz da her korsan için durum böyle değil.Ayrıca WB'nin oğlunu kurtarma derdini yesinler.Heh bi senin oğlun değerli zaten.O kadar denizciyi leylekler getirdi anası babası yok hiçbirinin.
Ilk kısım tamam ama son kısım şaka mı? Op evreninde senin oğlunu kaçırsalar ya bunlarda birinin oğlu zarar vermim gitsin bari oğlum mu dersin

Senin taraflı olmanla alakalı. Önüne geleni katleden adamın birbaşkasını kandırmasını, gereksiz ölümlerin önüne geçmek için olduğunu söylüyorsun. Sanki Whitebeard o yarayı alıp kalbi teklemese Ace'i kurtarmaya çalışmak yerine marine kıyımı başlatacakmış gibi.
Dostum konuyu amacı dışına çekiyorsun kişilikle ilgili hiçbir şey yazmamışım niye böyle algıladın ki? Gereksiz ölümlerin önüne geçti akainu buda savaşta bir avantajdır bunu eğip büküp nasıl kişiliğe çekebiliyorsun hayret ediyorum sabah konu açtım mangadaki fightı tartışırız diye sadece 1-2 kişi çıktı tartışan geri kalan herkes çarpıtmışsın falan dedi çarpıttığım yeri atmadan, yazdığım cümleden nasıl Wb'yi kötü biri gibi gösterdiğimi çıkardın hala hayretler içerisindeyim bu kadar kötü niyet ve nefretle bakmayın konuya lütfen gizli amiral tarikatı tarafından yönetilip yonkou lobisi üzerine büyük planlarım falan yok sadece tartışırız diye konu açmıştım :(

"Olabilir" üzerinden konuşup Kızılitle Babayı bir tutmak doğru olmuyor yalnız. Ki denizci gemisi gördüğünde Moby Dick yön değiştirirken, Baba'nın dengi adam adalarda gariban marine pataklıyordu. Bence denizcileri yeterince gözetiyordu Whitebeard.
Ama evlat başka mevzu. Kim olursa olsun. Evladını seven adam gerekirse onu kurtarmak için dünyayı yakar.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık