Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Analiz] Marineford Savaşın'daki Akainu - Beyazbıyık Karşılaşması

Savunduğum şey bu buna itirazın yok varsa da tartışmak istemiyorsun sanırım
onun dışında bir problem kalmıyor sanırım.
Öncelikle Babalık orada Karasakal'a tek atıp geçiyor. Sonrası malum.
İkincisi senaryoyu işimize gelecek şekilde değiştirmeye gidersek olay çok değişir. O zaman bende Babalık'ı hastalıktan arındırayım. Squardo Babalık'ı delmemiş olsun. Akainu ile kapışırken yaşlılıktan kalbi teklemesin, Marco ve Jozu'nun dikkati Babalık'tan dolayı dağılmasın. Bu liste uzar gider... Hea diyelim dediğin gibi bir şey oldu zaten savaş Akainu yerin dibine boyladığında bitti ve Babalık kazandı. Sonra yer altından çıkıp zaten ölü bir adama son vuruşu yapmayı yenmek diyorsan, diyecek bir şey yok.

Yani akıl sır erdiremiyorum. Savaşı en az askeri kayıpla bitirme niyetinde olan birisi, Coby karşısına geçip, bak adamlar kaybetti kaçıyorlar. "Bırakın gitsinler biz de yaralılarımızla ilgilenelim" dediğinde umursamayıp yumruk atmaya çalışır mı ?
Karşısında yeni dünyanın en ünlü kaptanları ve tümen komutanları vardı onları öldürse denizciler çok büyük avantaj kazanırdı, bak bugün yaşıyor Wb korsanları büyük ihtimal Luffy tarafına geçip denizcilerin başlarına bela olacaklar

Karşısında yeni dünyanın en ünlü kaptanları ve tümen komutanları vardı onları öldürse denizciler çok büyük avantaj kazanırdı, bak bugün yaşıyor Wb korsanları büyük ihtimal Luffy tarafına geçip denizcilerin başlarına bela olacaklar
Bak şimdi istediğimiz noktaya geldin. Akainu Luffy'nin tehlike olduğunu farkettiği andan itibaren tek amacı Luffy'yi öldürmek. Diğerleri ile uğraşmıyor bile. Bunu sen de yazıda belirtmişsin. Sana bir soru soracağım bana içtenlik ile cevap ver. Coby'nin yaptığı harekete sinirlenip, öldürmeye çalışan Akainu'ya kardeşim 100 tane denizci piyade ölecek ama karşılığında Luffy ölecek deseler Akainu kabul eder mi ?
Bunu cevapladıktan sonra söylemem gereken şeyi söyleyeceğim.

Bak şimdi istediğimiz noktaya geldin. Akainu Luffy'nin tehlike olduğunu farkettiği andan itibaren tek amacı Luffy'yi öldürmek. Diğerleri ile uğraşmıyor bile. Bunu sen de yazıda belirtmişsin. Sana bir soru soracağım bana içtenlik ile cevap ver. Coby'nin yaptığı harekete sinirlenip, öldürmeye çalışan Akainu'ya kardeşim 100 tane denizci piyade ölecek ama karşılığında Luffy ölecek deseler Akainu kabul eder mi ?
Bunu cevapladıktan sonra söylemem gereken şeyi söyleyeceğim.
Evet kabul eder çünkü Luffy'de binlerce denizci askeri yok edebilecek kapasite var.

Evet kabul eder çünkü Luffy'de binlerce denizci askeri yok edebilecek kapasite var.
Hiç kimseyi "dolaylı yoldan" öldürmemiş. Ki karakterini bildiğimiz için Luffy'nin var olan diğer korsanlardan farklı olduğunu öldürme amacı gütmediğini sen de, ben de, bu forumda ki herkes de biliyor.
Şimdi Akainu burada Luffy'nin peşinden bu kadar kindarlıkla gitmesinin sebebi, ileride insanları öldürebileceği potansiyeli mi ? Yoksa Hükumetin başına gelebilecek olaylar mı ? %100 olarak bu adamın ileride Hükumetin başına iş açmasından korkuyor. Yok en az zaiyatmış, yok efendim denizcilerin canının önemiymiş vs vs. Bunları geçiceksin. Bak insan canına önem nasıl veriliyor.

Bu adam da denizci, bu adam da amiral. Bütün molozları havaya kaldırdığı sahnede Luffy lerin kafasına indirecek ve bütün gemileri hatta çoğu korsanı öldürebilecekken. Sırf vatandaşlar toplandı diye vazgeçip Luffy'lerin gitmesine göz yumdu.

Akainu en az zaiyatın peşinde aynen öyle kardeşim. Burada akainu olsa birinin gözünün yaşına bakmaz. Vatan, millet, Mariejois der herkesi yok ederdi sırf korsanları öldürmek için.

Hiç kimseyi "dolaylı yoldan" öldürmemiş. Ki karakterini bildiğimiz için Luffy'nin var olan diğer korsanlardan farklı olduğunu öldürme amacı gütmediğini sen de, ben de, bu forumda ki herkes de biliyor.
Şimdi Akainu burada Luffy'nin peşinden bu kadar kindarlıkla gitmesinin sebebi, ileride insanları öldürebileceği potansiyeli mi ? Yoksa Hükumetin başına gelebilecek olaylar mı ? %100 olarak bu adamın ileride Hükumetin başına iş açmasından korkuyor. Yok en az zaiyatmış, yok efendim denizcilerin canının önemiymiş vs vs. Bunları geçiceksin. Bak insan canına önem nasıl veriliyor.

Bu adam da denizci, bu adam da amiral. Bütün molozları havaya kaldırdığı sahnede Luffy lerin kafasına indirecek ve bütün gemileri hatta çoğu korsanı öldürebilecekken. Sırf vatandaşlar toplandı diye vazgeçip Luffy'lerin gitmesine göz yumdu.

Akainu en az zaiyatın peşinde aynen öyle kardeşim. Burada akainu olsa birinin gözünün yaşına bakmaz. Vatan, millet, Mariejois der herkesi yok ederdi sırf korsanları öldürmek için.
Konu dolaylı yoldan yine kişiliğe geldi,
Fujitora sistemi değiştirmek isteyen biri bu yüzden Luffy 'nin gitmesine izin veriyor görevini yapmayarak Akainu burada olsa görevini yapardı. Konu benim dediğim yere geliyor Akainu ya da Sengoku Squardo hamlesiyle hiç kayıp vermeden oturduğu yerden Beyazsakala büyük handikap verdi bunun kişilikle bir alakası yok istersen pragmatik sebepler de istersen askerlerini önemsiyor de orası farklı bir konu.

Konu dolaylı yoldan yine kişiliğe geldi,
Fujitora sistemi değiştirmek isteyen biri bu yüzden Luffy 'nin gitmesine izin veriyor görevini yapmayarak Akainu burada olsa görevini yapardı. Konu benim dediğim yere geliyor Akainu ya da Sengoku Squardo hamlesiyle hiç kayıp vermeden oturduğu yerden Beyazsakala büyük handikap verdi bunun kişilikle bir alakası yok istersen pragmatik sebepler de istersen askerlerini önemsiyor de orası farklı bir konu.
Yahu zaten kişiliğini anlatmaya çalışıyoruz. Sen diyorsun ki bu adam zaiyatı az vermek için Squardo hamlesine başvurdu. Ben de diyorum ki " İleride Luffy halka ya da denizcilere bir tehlike değil. Hükumete bir tehlike" Sırf hükumet'e tehlike olduğu için bu adam kendi askerlerini bile öldürür. Nasıl olurda yazdığım konu içerisinden sadece cevap verebildiğin kısmı görüp o konuyu devam ettiriyorsun. Anlamlandırabilmiş değilim. Akainu'nun hükumete çalıştığı gibi sen de @sensey'e çalışıyorsun galiba :hhh:

WB kan kusmaya başlamadan önce Akainu tehdit bile değildi WB için.
Attığın panelde bu anlamı çıkaran hiç bir şey yok. Biraz yorum atmışsın.

Bu seride pek çok karakter kendinden güçlü karakterlere gider yapıyor ya da önünde güçlü bir düşman varken başka şeye dikkati kayıyor. Bu olay tek osla gene bir nebze ama öyle değil kaldı ki cümlenin yapısından öyle bir sonuç da çıkmıyor. Oradaki sonuç Garp'ın büyüklüğü.

Amiraller yonkoulardar güçlü olsaydı MF'de adaların iklimini bile değiştirebilecek güçte 3 amiral ve muhtemelen 2 tane amiral üstü güçte denizci vardı. 5 yonkou üstü adam yapar bu. Tek başına Kaido'nun bir yonkou olarak neler yapabildiğini daha yeni gördük. MF'de WB ile aynı anda birden fazla amiral uğraşmadı. Diğer 2 amiral bir yonkouvari saldırı yapmadı düşmanlara karşı çünkü onları oyalayacak rakipleri vardı. Kaido gibi bir yonkounun Marco, Jozu, Ace gibi komutanlarca oyalandığını düşünün bir süre... Düşünebilen var mı?

WB öldüğü zaman bile yonkou olduğuna göre hasta ve yaşlı bile olsa gücünün o ayarda olduğu malum. Adamın handikabı hastalık ve yaşlılık olmasına rağmen, bir kurtarma operasyonu içinde olduğu için gücünün ayarını kısmak zorunda olduğu halde baskın yaptığı düşman üssünde adeta terör estirdiğini inkar eden Hancock görmüş erkek gibi taş olur. Adam son nefesini sade tüketmeyip düşmanlarını da tüketmiş bir canavar. O haliyle amiral çizmiş bir yonkou. Bu doneler mevcutken kimse savaş harici bir ortamda Akainu WB'i yener demesin bir zahmet. Savaş ortamında kimin kime vurduğu belli değilken vuku bulan aksiyonlara olmamış diyemem.

En başta belirttiklerim doğrultusunda savaş ortamında amirallerin sayıca az olan rakiplerini süpürmesi lazımken alt rütbelerdeki askerlerin mücadelesi göz önüne alındığında normal şartlarda bir WB vs. Akainu mücadelesini WB alır diyorum.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 5)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık