Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Analiz] Marineford Savaşın'daki Akainu - Beyazbıyık Karşılaşması

Sanırım anlaşamıyoruz Evet öldürür ama hepsinin herhangi bir savaşta değil.
Orada anlatmak istediğimi daha sade anlatayım Akainu savaşta 2 rakip arasında kaldığında hep luffy'i peşledi bende diyorum ki o an luffy yerine diğer rakibine dönseydi örneğin Luffy kovalamak yerine 2 meyveli teache dönse bence alırdı/Öldürürdü.
Bunu anlatmak istemişim orda ama sen Aynı anda hepsini öldürür dediğimi zannetmişsin sanırım öyle bir şey demedim, demek istemedim hem neden diyeyim bu güne kadar yazdığım tüm güç dengeleri yorumumla çelişmiş olurum.
Bak benim takıldığım nokta konudan bağımsız. Ben seni alıntılayarak bir şey diyorum. Sen dediğin halde öyle bir şey demedim diyorsun. Bak onu kastetmedim demiyorsun demedim diyorsun. Aradaki farkı idrak edebiliyor musun? Yoksa konu şu an benim için o onu öldürür müydü, yener miydi vesaire değil. Bilmem anlatabildim mi?

Bak benim takıldığım nokta konudan bağımsız. Ben seni alıntılayarak bir şey diyorum. Sen dediğin halde öyle bir şey demedim diyorsun. Bak onu kastetmedim demiyorsun demedim diyorsun. Aradaki farkı idrak edebiliyor musun? Yoksa konu şu an benim için o onu öldürür müydü, yener miydi vesaire değil. Bilmem anlatabildim mi?
Teach, Beyazsakal, Tümen komutanları gibi öldürebileceği karakterler varken inatla luffy'nin peşinden koşmasıydı
Ben böyle söylemişim burada sence cidden hepsini aynı anda alır mı demek istemişim?

Yani Amiral dışında bu işi yapabilecek biri yoktur büyük ihtimal buraya çok varsayım giriyor ama Plan çok yüksek ihtimal sengoku'nun çünkü Sengoku kılıç saplandığında pek şaşırmış değilde acaba Wb ne yapacak beklentisindeydi, ve Wb'nin şu paneli var
Aokiji epey şaşırmıştı ama. Akainu'ya gizli görev verdiler desek bile Donanma'nın neden sadece müttefik korsanlara saldırdığını açıklamıyor bu. Belli ki Sengoku yalnızca müttefiklere saldırın demiş, Akainu da bundan kendine pay çıkarmış. Beyazsakal'ın ilk tepkisi "Bunu sana Akainu mu söyledi?" oluyor zaten. Ayrıca olayın odak noktası Akainu veya Sengoku'nun planı olması değil, kim planladıysa Donanma'ya sizin kadar güvenmiyormuş.

Peki ben böyle bir şey dediğini mi iddia etmişim?
Babalık dahil herkesi öldürebilecek kudrete sahip
Yani şöyle bir şey demişsin bende diyorum ki 'hepsini aynı anda alamaz alacağını idda etmedim' sende diyorsun ki 'bende senin idda ettiğini idda etmedim ' e abi biz niye tartışıyoruz bir yerde mesaj falan kaçırdım sanırım benim nerde yanlış söylediğimi söyle düzelteyim yada savunayim.

Yani şöyle bir şey demişsin bende diyorum ki 'hepsini aynı anda alamaz alacağını idda etmedim' sende diyorsun ki 'bende senin idda ettiğini idda etmedim ' e abi biz niye tartışıyoruz bir yerde mesaj falan kaçırdım sanırım benim nerde yanlış söylediğimi söyle düzelteyim yada savunayim.
Öncelikle ben burada Babalık dahil derkende anlaşılacağı üzere bire birde herkesi öldürebileceği mevzusunu kastediyorum.

Senin soruna gelecek olursam ben bu alıntıladığın mesajla cevap verdikten sonra şunu diyorsun:
Akainu'nun beyazsakal dahil herkesi öldürebileceğini söylediğimi hatırlamıyorum,
Bende hayır diyorsun diyip mesajını gösterdim ama hala inatla bir şeyler anlatmaya çalışıyorsun. Hatta farklı farklı konulara girdin. Benim takıldığım husus bu.

Açıkladım zaten. Bilinci gayet yerinde düşerken adama bağrıyordu.
- Kısmi felç geçirmiş olabilir.
- Madem bilinci yerindeydi neden düştüğü gibi geri çıkmadı?
- Vursaydı ve Akainu'yu delikten çıkamayacak hale getirseydi yenildi sayardım.

Akainu'nun delikten çıkması da öyle aylar yıllar sürmüyor ki çıkınca sadece kafasında kan görüyoruz. Hala savaşmaya devam ediyor. Yenmek Kaido'nun Luffy'e yaptığı gibi olur. Tamamen saf dışı bıracaksın ve Wb'nin adamları da kalkınca yenilmediğine şaşırıyor.
Bm 2 bölüm sonra gelip delikten çıksa onu da yenilmiş saymazdım. Bir de delikten çıkardı diyorsun. İhtimal dahilinde konuşuyorsun. Belki o kadar mesafeden düşüp kısmı felç geçirecekti ama eminim 2 bölüm sonra çıksa kimse Bm yenildi diye konuşmayacaktı fakat aynısı Akainu'ya olunca yenilmiş diyenler de oluyor.
- Aylar sürmüyor, ama bir bölümden fazla sürüyor. Çıkana kadar da birkaç olay oluyor, yani hemen çıkmadı. (Spesifik örnekler istersen mangaya bakıp da yazabilirim.)
- Mesele son darbenin vurulup vurulmaması. Başka bir örnekle açıklayayım: Ahmet, Mehmet'i yeniyor. Mehmet yerde baygın/kısmi felç geçirmiş bir şekilde yatıyor. Ahmet son darbeyi vurmak yerine merhamet ediyor ve Mehmet'i o şekilde bırakıyor. Mehmet de olaydan beş dakika sonra bir şekilde ayağa kalkıyor ve başkası ile dövüşmeye devam ediyor. Bu sırada Ali geliyor ve yaralı olan Ahmet'i öldürüyor. Durum buyken Mehmet kazandı diyebilir miyiz? Siz (amiralciler) diyorsunuz çünkü.

- Kısmi felç geçirmiş olabilir.
- Madem bilinci yerindeydi neden düştüğü gibi geri çıkmadı?

- Aylar sürmüyor, ama bir bölümden fazla sürüyor. Çıkana kadar da birkaç olay oluyor, yani hemen çıkmadı. (Spesifik örnekler istersen mangaya bakıp da yazabilirim.)
- Mesele son darbenin vurulup vurulmaması. Başka bir örnekle açıklayayım: Ahmet, Mehmet'i yeniyor. Mehmet yerde baygın/kısmi felç geçirmiş bir şekilde yatıyor. Ahmet son darbeyi vurmak yerine merhamet ediyor ve Mehmet'i o şekilde bırakıyor. Mehmet de olaydan beş dakika sonra bir şekilde ayağa kalkıyor ve başkası ile dövüşmeye devam ediyor. Bu sırada Ali geliyor ve yaralı olan Ahmet'i öldürüyor. Durum buyken Mehmet kazandı diyebilir miyiz? Siz (amiralciler) diyorsunuz çünkü.
Ben Akainu Wb'yi yendi demiyorum. Beraberlik var bana göre ama kısmı felç baygın olayı tamamen senin yorumun. Olmayan bir şeyi ihtimal dahilinde söylüyorsun. Ben de derim. Akainu delikten çıkmakta zorlandı ama bayılmadı. Nasıl çıkacağını bilemedi o yüzden vakit kaybetti falan diye. Ne olduğunu bilmediğimiz bir şey ihtimal dahilinde yorumlamak farklı. Olanı söylemek farklı.

Hala olabilir diyorsun mesela. Bende derim. Akainu delikte kafa dinlemiş olabilir. Olabilir yani. Delikte ne olduğunu bilmiyoruz. :D

Ben olayın Akainu yenildi tarafındayım. Yenilmek bu değildir. Kaido gelse Luffy'i fizana gönderse ama Luffy bayılmasa. Luffy'nin gelmesi 3-4 bölüm sürse, Luffy yenilmiş sayılır mı?

Enel yaptı Luffy'e bunu. Elini altınla kapladı ve uzaklaştırdı ama yenmiş sayılmadı.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 5)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık