Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Analiz] Marineford Savaşın'daki Akainu - Beyazbıyık Karşılaşması

Konuyu okumadın sanırım oraya Sengoku'nun fikri olabileceğini de yazdım ki büyük ihtimal öyle. Savaştan kaçan askeri öldürme konumuzla alakalı değil Akainu denizci askerlerini çok sevip önemsediği için yapıyor demedim sonuçta askerler savaş gücü plan kimin fikriyse bunu düşünmüştür.
Piyon askerleri bile sözüm ona savaş gücünden sayan Sengoku, bu iş için Donanma'nın en kıymetli savaş gücü olan amirali mi meşgul ediyor? Belli ki Akainu'nun kendi fikri. Denizci askerlerini savaş askeri olarak görseydi onlara karşı bu kadar vahşi davranmazdı.

Orada açık açık öldürür demişsin bende bunla ilgili yorum yapmışım sonra öyle demedim diyorsun. Her şey açık net. Neyi inkar ediyorsun? Benim anladığım başka mana yok ama senin anlatmak istediğin başka bir şey ise demedim yerine bunu kastettim demen gerekirdi.
Hayır bak anlatamadım sanırım yeniden anlatıyorum
Akainu Yazdığım bütün karakterleri tek başına savaşta alırdı Demedim
Marineford normal seyrinde herhangi bir yerde senaryoyu değiştirelim diyelim Akainu yarıktan çıktı karşısında kafasının büyük bir kısmı giitmiş karnı yarılmış kalbi tekleyen Wb var bence alırdı dedim, sence almayabilir bunu tartışabilir ama dediğim gibi Akainu Teach-Wb-Tümen komutanlarını aynı anda alır demedim

Whitebeard kendi ölümü pahasına Akainu'ya girdiğinde tüm öfkesini kustu. Kendi kafasının yarısından oldu. Bu Akainu'yu öldürmeye yetseydi yaptığı iş boşa gitmemiş olacaktı ama o an yeterli gücü yoktu, Akainu sapasağlam çıktı. WB ise o kafayla uzun süre yaşayamazdı.
Burda odaklanilmasi gereken konu aslinda Wb'nin gücü olmaması değil Akainu'nun kafasını ıskalaması. eğer yarısına değilde ortadan vursaydı orada iş bitecekti. Ki o yara bile Wb'nin bir kaç saat içinde ölmesini sağlayacaktı.

Piyon askerleri bile sözüm ona savaş gücünden sayan Sengoku, bu iş için Donanma'nın en kıymetli savaş gücü olan amirali mi meşgul ediyor? Belli ki Akainu'nun kendi fikri. Denizci askerlerini savaş askeri olarak görseydi onlara karşı bu kadar vahşi davranmazdı.
Yani Amiral dışında bu işi yapabilecek biri yoktur büyük ihtimal buraya çok varsayım giriyor ama Plan çok yüksek ihtimal sengoku'nun çünkü Sengoku kılıç saplandığında pek şaşırmış değilde acaba Wb ne yapacak beklentisindeydi, ve Wb'nin şu paneli var

Evet bende öyle diyorum böyle bir şey demedin. Öldürür dedin. Bunla ilgili mesajını da alıntıladım. Ben şu an oradayım. Diğer hususlarla ilgili konuşmuyorum.
Sanırım anlaşamıyoruz Evet öldürür ama hepsinin herhangi bir savaşta değil.
Orada anlatmak istediğimi daha sade anlatayım Akainu savaşta 2 rakip arasında kaldığında hep luffy'i peşledi bende diyorum ki o an luffy yerine diğer rakibine dönseydi örneğin Luffy kovalamak yerine 2 meyveli teache dönse bence alırdı/Öldürürdü.
Bunu anlatmak istemişim orda ama sen Aynı anda hepsini öldürür dediğimi zannetmişsin sanırım öyle bir şey demedim, demek istemedim hem neden diyeyim bu güne kadar yazdığım tüm güç dengeleri yorumumla çelişmiş olurum.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık