Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Manga Sohbet - Tartışma

Yani daha önce de yazdım ama yine yazıcam.Ülkede ki çeviri grupları genel olarak aşırı leş.Hangi siteye girsem Kore ergen serisinden saçma sapan webtoonlardan geçilmiyor.Ama gerçekten kaliteli serilere bakıyorum mesela Kengan Ashura örneği vereyim.Çevirisi tam değil Omega zaten yok.Kingdom var mesela neyse ki o yeni yeni başlandı Allah'tan.Ve daha pek çok böyle çevirisi tam değil diye yarım bırakmak zorunda kaldığım kaliteli seriler hatırlıyorum.Yani arz-talep meselesi sanırım.Öyle leş bir kitle var ki boktan boktan ergen serilerinden geçilmiyor ortalık.Neyse bu kadar yeter fazla nefret kustum ama rahatladım.

Yani daha önce de yazdım ama yine yazıcam.Ülkede ki çeviri grupları genel olarak aşırı leş.Hangi siteye girsem Kore ergen serisinden saçma sapan webtoonlardan geçilmiyor.Ama gerçekten kaliteli serilere bakıyorum mesela Kengan Ashura örneği vereyim.Çevirisi tam değil Omega zaten yok.Kingdom var mesela neyse ki o yeni yeni başlandı Allah'tan.Ve daha pek çok böyle çevirisi tam değil diye yarım bırakmak zorunda kaldığım kaliteli seriler hatırlıyorum.Yani arz-talep meselesi sanırım.Öyle leş bir kitle var ki boktan boktan ergen serilerinden geçilmiyor ortalık.Neyse bu kadar yeter fazla nefret kustum ama rahatladım.

Her yer webtoon oldu.

Her yer webtoon oldu.
Her yer liseli türk dizisi kıvamında serilerle dolu.Lanet olası ergenler...

Edit:Bak aklıma ne geldi.Eskiden ben okula giderken Med cezir diye türk dizisi vardı böyle tam ergenler içindi.Sınıfta ki herkes delisiydi bunu konuşurlardı.Ben de aynı yaştaydım ama hiç sevmezdim izlemezdim.Taa o zamanlardan farklıymışız la...

İçimde ne varsa söylemişsin.

Çer çöp serilere yoğunlaşılması ayrı çevirilen serilerde çeviri kalitesi de büyük sıkıntı. Rastgele bir seri okuyorum diyelim ne diyaloglar anlamlı ne kavramlar doğru düzgün çevrilmiş ortada ucube gibi bir şey var. Şu anki seviyemle ben yeteri kadar iyi çeviremeyeceğimi düşündüğümden herhangi bir seriyi çevirmeye kalkışmam mesela.(Ki dil seviyesi dışında bu bir yetenektir zaten herkes hakkını veremez yani) Bu işi hakkıyla yapan adamların da emeğine küfür gibi geliyor bana bu. Benim kadar dahi ingilizcesi olmayan adamlar üçer beşer yardırıyor maşallah. O yüzden kaliteli çeviri gruplarının Allah'ına kurban. Gir sitelerine bak çevirdikleri eserlere, arşivle oku bitir ve bu süreci tekrar et.

@Millennium Wizard

Maşima-sensei'nin asistanı tarafından çizilmiş kısa bir tanışma faslını aşağı bıraktım. Özetle diyor ki Maşima-sensei enerji ile dolup taşan birisi. Küçükken kazana düşmüş ya da doping kullanıyor ama nasıl yapıyorsa 20 yıldan uzun bir süredir sürekli çalışıyor. Üretkenlikte hakikaten bir numara.

Bakuman'daki o üretken miydi popüler miydi mangaka Mashima iması mıydı gerçi seriyi biliyor musun sormadım ama.

Bakuman'daki o üretken miydi popüler miydi mangaka Mashima iması mıydı gerçi seriyi biliyor musun sormadım ama.
Bakuman sevdiğim animelerden biri. Eiji karakteri için ana referans Maşima-sensei'dir büyük olasılık, başka ihtimal yok. Aynı çalışkanlık, aynı deha, aynı karizma. Ona Kubo diyen de var, Kişimoto diyen de, hatta Oda diyen bile var. Karma bir karakter. Ama çalışkanlığını Maşima-sensei'den almıştır.

WEBTOON tüketen biri değilim illaki içlerinde kaliteli işler de vardır, manganın hikaye anlatım tarzı ve siyah-beyaz tonu güzeldi(bazı mangalarda) WEBTOON’lar biraz bayat geliyor. Ama öyle bir söylüyorsunuz ki gören de bütün mangaları çok muhteşem sanacak, comicslerin anlatım tarzı mangaları rahatlıkla döver. Ama mangaları tüketmesi daha kolay. WEBTOON’lar da aynı misal.

Son düzenleme:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık