Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[İnceleme] Luffy Neden One Piece İzleyicileri/Okuyucuları Tarafından Haksızlığa Uğruyor?

Luffy çizer taraflı bir güce mi sahip?

• Kullanılan toplam oy
    156
  • Anket kapatılmış .
Konuyu yeni gördüm. Luffy görüp görebileceğiniz en rezil ana karakter. Ana karakter ağırlığı veremeyen bir ana karakter hatta. Tabi bu Lutfunun değil Oda'nın suçu. Oda leş bir yazar olmasaydı Luffy en iyi shounen ana karakterlerinden biri olabilirdi. Ama Oda leş bir yazar arkadaşlar yapacak bir şey yok.

Bak şimdi, One Punch Man, Saitama'ya torpilli diyen tek bir insan gördün mü? Göremezsin. Yani olayımız rakibini alt etmesi değil, bunu anlamalısın.

Ortada torpilden öte kronikleşmiş bir saçmalık söz konusu. İnsanların bu saçmalığa tepkisi farklı farklı. Plot armor da derler, torpil de saçmalıkta. Sen bu noktada devreye girip Luffy'e haksızlık edildiğini düşünürsün. Bu serzenişlerin sebebini söylüyorum ben sana, bunu anlamadığın sürece her zaman Luffy'e haksızlık edildiğini düşüneceksin, yok öyle bir şey.
Saitama'ya kimse demez çünkü karekterin bir sınıırı yok ve parodi. Ben motivasyonunu anlıyorum ama bunun için luffy gibi sınırı belirtilmiş motivasyonu belirtilmiş bir karekter için (sounen olması da bir etken) kalkıp neden bunu yendi demek haklı bir serzeniş. Fakat bunun için karekterin karekterini ve özeliklerini gözardı etmek bu karekter için fazlaca küçünsenme benim gözümde.

Luffy'nin maalesef beyni de lastik olduğu için pek çalışmıyor. 1000 bölümü geçti 1. bölümde nasıl tepki veriyorsa hala aynı şekilde tepkiler veriyor. Korsanlar Kralı olmak istiyorumdan öteye gidemedi. Neden Korsanlar Kralı olmak istiyor motivasyonu ne? Denizlerdeki en özgür adam olmak için. Bunun içinde önüne çıkanı dövmek istiyor. Luffy'nin özgürlük tanımı da tartışılır tabii. Yapmak istediği şey kimseye hesap vermemek mi? İstediği her şeyi elde etmek mi? Güçten düştüğü zaman özgürlüğü elinden alınmış mı olacak? Bunlar hep cevapsız sorular çünkü karakterde maalesef hiçbir derinlik yok.

Mesela Jack Sparrow'da özgür olmak istiyor ve bunun önündeki en büyük engelin ölüm olduğunu düşünüyor. Bu sebeple ölümsüz olmanın yollarını aramıştır. Bu basit sorunun cevabı Luffy'de bulunmuyor.
Luffy'nin karekteri bu asla zeka yönünden öne çıkan biri değil bunun için arkadaşlarına ihtiyaç duyuyor. Öteye gidemedi demek tüm kahramanlıklarını görmezden gelmek gibi duruyor. Luffy kk olacam diyor ama bunun için haksızlığa uğrayanları gördğünde banane benim hedefim farklı demiyor. Önüne çıkanı dövmesi gayet normal her ne kadar öyle olmasa, hedefinin üzerinde bir engel varsa bunu aşmak istersin. Aksi şekil de serinin devam etmesi diğer hazine avcısı olan korsanlardan farklı bir şey sunmazdı.

Motivasyonu seriyi sadece izleyici kafasında baktığın zaman öyle olabilir, ama bir ağaç kökü gibi derin anlamların olmadığını görmeden geçemezsin yani geçersinde o zaman çocuklar için hazırlanmış bir animasyonu izlemekten farkı kalmıyor. Hedefin altında ki sebebi bilmiyoruz çünkü çizer böyle yaparak gizemli olduğunu sanıyor. Her gizem ortaya çıktığında gözümüzün önünde olan olayı atlıyor ve bunun için mantıklı bir sebebi yok açıkçası.

Rosa'da uyanışı yoktu. Adamın dövüşe başladığındaki gayesi Gammayı uygulamaktı. Bunun için açık kovaladığını kendisi söyledi. Hatta o kadar emindi ki saldırının Doffy'i yok edeceğinden sicimlerin yani meyvenin kendisini ayakta tutabileceğini hesap edemedi. Sadece saldırının etkisinden emindi. Son kozu Gamma idi. Öyle ki Luffy'de g4 görünce bile şaşırıyor. Hala kozu varmış diye. Kendisinde daha ötesi yoktu yani. Doffy'de uyanışı gördükten sonra kuvvetle muhtemel Zou'da üzerinde durdu. ((Bunun fbsini vermeliydi. Hatayı burada yaptı.)) Çünkü imparatora karşı güçlenmesi gerektiğini herkesten daha çok kendisi biliyordu.
Kendisi yoktu demiyor ama, kullanıyorum fakat çok yorucu diyor. Bu aslın da önemli değil benim tartıştığım şey neden bunun gibi tepkiler en fazla luffy'de patlıyor.

Kendisi yoktu demiyor ama, kullanıyorum fakat çok yorucu diyor. Bu aslın da önemli değil benim tartıştığım şey neden bunun gibi tepkiler en fazla luffy'de patlıyor.
Fazla enerji götürdüğü için daha alışamadım demiş sadece. Kurgu hatası var. Bu Kid ve Law tarafından seride söylendiğinde o bölüm çokça eleştri aldı zaten. Gündeme şimdi gelse yine eleştiren olur. Ben keşke fb verseydi bununla ilgili diyorum bir.

Fazla enerji götürdüğü için daha alışamadım demiş sadece. Kurgu hatası var. Bu Kid ve Law tarafından seride söylendiğinde o bölüm çokça eleştri aldı zaten. Gündeme şimdi gelse yine eleştiren olur. Ben keşke fb verseydi bununla ilgili diyorum bir.
Evet eskiden en azından bir panel de gözüküp oke diyebiliyorduk. Law içinse doflamingoyu alt etikten sonra ya da dövüşte kendisinin hisetiği ama ne olduğunu anlamlandıramadığı bir panel ekleyebilirdi. Sürekli olarak gözken yanın yanı olan karekterlerin gereksiz konuşmaları yerine çizilebilirdi.

Ha Luffy bir karakteri yenmiş ha Rektör karısını Dekan yapmış arasında fark yok şimdi tutup koskoca Dekan'a laf mı yapyıorsun da diyebilir birileri ama çok da şee etmemek lazım.

@carpe d. em :ehe:
Seçilmiş kişi olmak başka bir şey ya, senin iddian gibi değil. Adamın canı çıkıyor, her türlü şırdanı yiyor mu? Evet. Buna layık olduğu için de bu güç onda uyanıyor mesele bu. Kaldı ki şansı kötü gördüğünü de düşünmüyorum. Havaya kılıç atıp altına kolunu tutan adamı seviyorsun nihayetinde. Burada mide bulandıracak tek iş Luffynin gidip yerine başkasının gelmesi ya da reenkarnasyon mevzusu. Yoksa Luffy gücünü hak eden bunun için yeterince emek veren ve iradesi güçlü bir adam. Yoksa 800 yıl içinde başka biri çıkmaması saçma sapan bir şey olur. Bu güç daha önce uyanmasına rağmen önceki Joyboy dünyaya adaleti getirememişse bu da yine Luffy'ye yazacak bir şey. Onun başaramadığını bizimki başaracak işte.

Evet eskiden en azından bir panel de gözüküp oke diyebiliyorduk. Law içinse doflamingoyu alt etikten sonra ya da dövüşte kendisinin hisetiği ama ne olduğunu anlamlandıramadığı bir panel ekleyebilirdi. Sürekli olarak gözken yanın yanı olan karekterlerin gereksiz konuşmaları yerine çizilebilirdi.
Bazı sahneleri o kadar boş çiziyor ki ya da bazı olayları uzatıyor. Bunlar yerine gerekli bilgilerle donatsa içeriği şahane olacak. Ama nerede Oda'da bunu yapacak kalem. Çizerin kurgulama sorunu oluyor bu da. Oyumu genel seri içinde böyle kullandım.

Kaido'yu nasıl yeneceğini bilmiyorum demesine rağmen kek adasından sonra bu dövüş için bir arc daha koymalıydı araya. Daha hazırlıklı girilmeliydi Wano'ya. Akıl var mantık var ya. Düşünemiyor mu? diyemiyorum kendi ağzıyla söylüyor, nasıl olacak diye. Şak diye alıyor Wano içine. Ee tabi sonra her adım başı powerlarla donanır oldu Luffy. Wano'da rahat 3 power aldı. İçten patlatma hakisi, kral haki ekleme, uyanış. Başka yok sanırım. Böyle olunca da göze batıyor. King, Queen, Mom'ın yenilgisinde de çokça çizer hatası var. Ana konu yeni neslin yükselmesi, kendini kanıtlaması, güçlenmesi. Fakat işlemede sıkıntılar büyük.

Seçilmiş kişi olmak başka bir şey ya, senin iddian gibi değil. Adamın canı çıkıyor, her türlü şırdanı yiyor mu? Evet. Buna layık olduğu için de bu güç onda uyanıyor mesele bu. Kaldı ki şansı kötü gördüğünü de düşünmüyorum. Havaya kılıç atıp altına kolunu tutan adamı seviyorsun nihayetinde. Burada mide bulandıracak tek iş Luffynin gidip yerine başkasının gelmesi ya da reenkarnasyon mevzusu. Yoksa Luffy gücünü hak eden bunun için yeterince emek veren ve iradesi güçlü bir adam. Yoksa 800 yıl içinde başka biri çıkmaması saçma sapan bir şey olur. Bu güç daha önce uyanmasına rağmen önceki Joyboy dünyaya adaleti getirememişse bu da yine Luffy'ye yazacak bir şey. Onun başaramadığını bizimki başaracak işte.
Yav he he yazar Akainu'ya yazar :artiz:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 6)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık